Skocz do zawartości

Tak to jest z kolegami


Rekomendowane odpowiedzi

Kolega z innego miasta jak mnie odwiedził to specjalnie wziąłem autko na minuty z panka dla niego, przyjechałem po niego na dworzec, żeby się nie stresował w nieznanym mieście i nie dźwigał tobołów.

Jak byliśmy w Warszawie 2 dni z innym kolegą to woziłem ich po całym mieście swoim wynajętym audi a4. Chciałem by jak najwięcej zwiedził, a z auta najszybciej się zobaczy całe miasto.

 

A jak ja przyjechałem do jego miasta (przy okazji, żeby coś załatwić) i byłem bez samochodu to jemu nie chciało się po mnie przyjechać byśmy poszli coś pozwiedzać.

Powiedział, że zmęczony po pracy i to ja mogę przyjechać se do niego.

Ja na to, że nie mam auta.

A on, żebym se panka wynajął.

 

Zabuliłbym chyba z 100 zł bo to była odległość z 15km.

 

Ciężko przyjaciół znaleźć w tym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pytamowiec napisał(a):

Ciężko przyjaciół znaleźć w tym świecie.

Jak będziesz ludziom wchodził w dupę i się dla nich poświęcał to nawet znajomych nie znajdziesz, tylko wyzyskiwaczy. 

 

2 godziny temu, pytamowiec napisał(a):

Powiedział, że zmęczony po pracy i to ja mogę przyjechać se do niego.

Ty powinieneś tak zrobić na początku, dorosły chłop chyba nie popłacze się na dworcu w obcym mieście w swoim kraju.

  • Like 1
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę bronił tego mojego "poświęcenia". On się poświęcił i jechał setki kilometrów do mnie pociągiem. To ja się odwdzięczyłem poświęcając się, żeby zabrać go z dworca.

 

Ale odwrotnie to nie zadziałało.

Edytowane przez pytamowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, pytamowiec said:

Będę bronił tego mojego "poświęcenia". On się poświęcił i jechał setki kilometrów do mnie pociągiem. To ja się odwdzięczyłem poświęcając się, żeby zabrać go z dworca.

 

Ale odwrotnie to nie zadziałało.

 

Zaproś go do swojego miasta i następnym razem nie podjeżdżaj pankiem. Jak zrobi pikachu face to znaczy że nie warto być jego przyjacielem. Jak się ogarnie i podjedzie to nie widzę problemu. Ludzi należy traktować z wzajemnością. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz liczyć? Licz na siebie. 

 

Ja stosuję zasadę wzajemności - daję tyle, ile dostaję.

 

Ostatnio dobry (swego czasu) kolega zaczął olewać swoich starych znajomych, w tym i mnie. Oczywiście jednym z powodów jest pańcia, która ustawia go jak chce. Tak czy inaczej, kolega od miesięcy wymiguje się od piwkowania, wygasza kontakt. Ale kilka dni temu patrzę na telefon - a tam ze trzy-cztery nieodebrane od niego + wiadomość na fb. Zaglądam - a tam prośba. Weź zrób nam przekład, bo szef pogania, a to pilne. Myślę sobie - po kiego chuja mam się pierdolić z czyimś problemem? Podesłałem człeniowi link do DeepL i życzyłem powodzenia. 

Podejrzewam, że prędko się nie odezwie. 

Edytowane przez zychu
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wet za wet - jest najlepszą strategią ewolucyjną. Nie chce wyjść inaczej. Oszukiwanie innych wcale najlepiej się nie sprawdza. Ta strategia przynosi najlepsze zyski w przewidywalnej perspektywie czasowej, a potem jest tylko lepiej. Spotykasz losową osobę, jesteś dla niej miły. Ona się stara, ty też. Ona przestaje, ty również. Oczywiście co innego jeśli znasz kogoś 40 lat co innego 2 lata. Każdy ma dołki i wzloty, tylko że nie musisz nieść krzyża za kogoś, kogo znasz miesiąc. 

 

2. Ustaliłeś z nim ten przyjazd? Obiecywał coś? Może naprawdę był padnięty. PESEL robi swoje. Teraz jest koniec kwartału. Miewałem, w życiu przejściowo okresy, że w domu bywałem mniej jak 7 godzin na dobę. Jeśli to permanentny stan to też nie jest dobrze. Najlepsza rada - powiedź co czujesz ;), wbrew pozorom często działa. Że jest ci przykro i czujesz się zawiedziony wizytą bo myślałeś, że znajdzie dla Ciebie czas. Bez gierek, wypominania i naciskania. Zapytaj siebie sam czy cieszyłeś się na spotkanie czy oczekiwałeś rewanżu. Przemknęło ci przez myśl, że ma jakieś kłopoty?

 

 

Edytowane przez Piter_1982
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.