Skocz do zawartości

Samodzielność


Welldone

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W 2008 roku rzuciła mnie moja "wielka miłość" he he. Zostałem sam z 7 czy 8 kredytami. Miałem wtedy 34 lata i zarabiałem 2.000 zł. Na raty szło mi 1.900 zł. W tym czasie mieszkałem na stancji. Na życie miałem 100 zł. Nie pytajcie jakim cudem wylądowałem z taką ilością kredytów, bo historia jest tak żałosna, że przykro o niej pisać. 

 

Przyjaciel non stop mnie namawiał, abym wrócił do rodziców, dzięki czemu jakoś się w życiu ogarnę. Cały czas mi to powtarzał. Ale ja wiedziałem, że jak wrócę do domu rodzinnego, to dla mnie będzie to porażka i powiedziałem mu: ni huja ! Nie po to kiedyś opuściłem dom rodzinny, aby wrócić do niego z podkulonym ogonem. Powiedziałem, że sam sobie poradzę. Kolejne 9 miesięcy to było piekło. Pożyczałem od kumpli lub matki kasę, a po miesiącu oddawałem. Odczekałem z tydzień i znów pożyczałem i tak dalej. Po 9 miesiącach spłaciłem kredyt z największą ratą i dostałem zwrot za wcześniejszą spłatę ... 3.000 zł. Dzięki nim spłaciłem kolejny kredyt. W ciągu miesiąca suma zadłużenia spadła mi do niecałych 1.200 zł. 

 

Myślałem, że Boga złapałem za nogi.

 

Obecnie mam tylko 1 kredyt (niestety gotówkowy), ale to jest maksimum zadłużenia, jakie sobie przyjąłem. Zawsze mieć max 1 kredyt, nie więcej. 

 

Welldone, nie poddawaj się. Nie wiadomo w jak czarnej dupie będziesz ... radź sobie. To Cię zahartuje, da Ci siłę. Będziesz z siebie dumny, że się nie złamałeś i dałeś sobie radę. 

 

Ani kroku w tył !!!

 

Powodzenia !

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2016 o 20:00, Welldone napisał:

Przysięgam przed Braćmi że od dziś będę na własnym utrzymaniu i nie wrócę do domu na garnuszek rodzicieli oraz że będę zawsze szanował swoją pracę i będę dumny z jej wykonywania.

Brawo! Jak Ci dają żreć to i chętnie poszperają i naprawia po SWOJEMU Twoją duszyczkę i podejście, także super decyzja, trzymam kciuki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Brzytwa zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.