Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Miner

Użytkownik
 • Zawartość

  669
 • Donations

  10,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

367 Świetna

O Miner

 • Tytuł
  Sierżant

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

1803 wyświetleń profilu
 1. Za krótko by ogłaszać taką prawdę objawioną. Czekam na powtórną informację, gdy będziecie po ślubie, z dwójką dzieci.
 2. Początek kampanii, która ma przyciągnąć elektorat do PO przed wyborami do samorządów.
 3. Uważasz, że nauczyciele mało zarabiają? Zwłaszcza porównując do mediany zarobków w poszczególnych przedziałach wiekowych? Dlaczego uważasz, że na prestiż bycia nauczycielem mają wpływ tylko zarobki? Kiedyś nauczyciel był zawodem prestiżowym, bo trudno było o osobę z odpowiednim wykształceniem. Dlaczego uważasz, że podniesienie wynagrodzeń podwyższy udział mężczyzn? Może w pewnych kwestiach się z Tobą zgodzę, ale mam wrażenie, że za bardzo upraszczasz temat.
 4. To prawda, ale w odniesieniu do ogółu rodziców to darmowa (czy też przystępna cenowo) opieka przedszkolna przyniesie więcej dobrego, niż złego przynoszą takie patologiczne zachowania kobiet. Bo do publicznego przedszkola, z niskimi opłatami, w dużym mieście się dostać, to już jest problem (a będzie większy, bo wyż demograficzny z lat 80-tych rodzi pierwsze i kolejne dzieci) i takie patologie są na porządku dziennym (też jest punktowanie). Także nic nowego by się nie pojawiło, a mogłoby to pomóc rodzicom, którzy nie są biedni, ale też i nie jakoś specjalnie sytuowani. Problem nie dotyczy osób o dobrych dochodach, bo takie to na publiczne (tańsze) przedszkola nie popatrzą.
 5. No i tu jest problem z generalizacją wyników takich badań. Bo i owszem samotni umierają statystycznie częściej, ale: - jaka jest definicja samotności?, - badania nie pokazują dlaczego byli samotni (alkoholicy i inni uzależnieni, osoby bardzo ciężko chore), - badania nie pokazują czy byli w związku, a potem stali się samotni (myślę, że w kwestii mężczyzn, którzy stracili cały dorobek życia przez "system" nie trzeba komentować), - badania nie pokazują przedziału wiekowego owych samotnych (mam tu na myśli osoby bardzo młode, bo najwięcej zgonów przed 25 r.ż. to mężczyźni). Ponadto, badania nie pokazują jaki wpływ na ww. fakt ma dyskryminacja mężczyzn w zakresie oferowanej przez Państwo pomocy w odniesieniu do typowo męskich problemów (samobójstwa, bezdomność, depresja, przemoc fizyczna, wojny czy inna nagła śmierć to domena mężczyzn). A więc... te badania są o kant d.py rozbić. Mężczyzna, który jest w miarę zdrowy i ogarnięty finansowo nigdy nie umrze samotny (chyba że z wyboru).
 6. Jest kampania do samorządów, a tonący brzytwy się chwyta. Kwestia kobiet jest na topie. O ile co do żłobków nie mam zastrzeżeń, to reszta razi brakiem wiedzy i czystym populizmem.
 7. Brak słów

  Partia która mieni się być nowoczesną, chce złapać stricte lewicowy elektorat - słabo to wygląda.
 8. Cyk, cyk, zegar krąży, któż nie zdąży, się załapać na ten damski haj, ten się obudzi gdy po 12 zacznie się otwierać męski raj... Cyk, cyk, zegar tyka, to nie męska klika tak nakręciła go, lecz natura, nie żadna bzdura, czasu, czasem popędza go. Cyk, cyk a w zegarku, jak na jarmarku, ogniw wiele musi na pracy się znać, by ten zegar, mały zegar, mógł wciąż w koło, w koło gnać. Ps. Każda akcja, to reakcja. Wahadło odeszło za bardzo w lewo, więc czekam kiedy zacznie wracać:)
 9. Czego teraz słuchacie?

 10. @Rick https://www.mpips.gov.pl/aktualnosci-wszystkie/prawo-pracy/art,9331,nie-bedzie-zadnych-rewolucyjnych-zmian-w-kodeksie-pracy.html Cytuję jedynie poszczególne fragmenty szerszej wypowiedzi Pani Minister: "Zarówno dzisiejszy, jak i przyszły dorobek Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy, powinien być traktowany jako autorski dorobek tej komisji, a nie projekt, nad którym pracuje resort rodziny pracy i polityki społecznej." "Wszelkie informacje o jakichkolwiek zmianach w Kodeksie pracy są nieprawdziwą i niedopuszczalną nadinterpretacją rozmowy z prof. Marcinem Zielenieckim, Przewodniczącym Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy." Tyle w temacie na dzień dzisiejszy. Uważam temat nowego KP za wyczerpany.
 11. Tłusty Czwartek

  4 pączki pieczone w piekarniku, a teraz dwa dopycham:) Do do samego święta, to jest ono jak każde inne, a początek bierze w starych zwyczajach i wierzeniach (bodajże Słowian). Sens jego był taki żeby zjeść wszystko co było jeszcze w domu, aby się nie zmarnowało w trakcie postu.
 12. @TheWalrus wniosek do Sądu o wyrażenie zgody na przymusowe leczenie odwykowe. W pierwszej kolejności musisz ustalić jak duży jest problem, na czym dokładnie polega i skąd on się wziął. Jeżeli zapłacicie za terapię, to ma ona jakiekolwiek szanse na skuteczność tylko i wyłącznie w przypadku własnej woli siostry. Pomaganie takim osobom poprzez dawanie im pieniędzy, spłacanie długów czy pomoc rzeczową sprawia, że te osoby nie potrzebują wyjść ze swoich problemów (usłyszysz to od każdego terapeuty). Ps. Jest kilka dobrych Ośrodków odwykowych opłacanych z podatków (MONAR).
 13. Od razu mówię i ucinam temat, choć może się wydać bardzo ciekawy. Nad projektem pracuje komisja, która nie dostała takiego zlecenia od rządu. Zarówno Premier, jak i Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej odcięli się od poparcia dla nowego KP. Także to, że sobie go komisja kodyfikacyjna prawa pracy pisze to jeszcze nic nie znaczy, bo jak na razie nie ma intencji wśród rządzących by cokolwiek zmieniać. Dlaczego komisja nad tym pracuje? A co mają robić?
×