Skocz do zawartości

Uliczne techniki


Rekomendowane odpowiedzi

Kop w jaja jesli napastnikow jest dwóch, jesli wiecej radzilbym spierdalac, aczkolwiek nie uciekalem jak zaatakowalo mnie trzech typkow, jakos sie wybronilem...

Staraj sie walic w brode, dobre uderzenie i gosc jest wyłaczony...Wiadomo ze pod wplywem adrenaliny nie myslisz tak jak na trzezwo( chyba ze jestes mistrzem sztuk walki) ale broda i skron to najczulsze punkty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ide sobie pewnego dnia w miasto, wybiega dwoch typkow ze niby cos tam ktoremus odjebalem( oczywiscie nie prawda) jeden stoi z boku a drugi na przeciw...

Trzeci dochodzi...

W pewnym momencie dostalem w twarz, zajebalem mu rownie mocno, w momencie kiedy koncentrowalem sie na tym pierwszym, drugi zaczynal mnie oklepywac, zajalem sie drugim trzeci podbiegl i zacząl mnie ciagnac za kurtke...

W pewnym momencie ktos krzyczy, odwracam sie a tu dwóch dziadkow...

" What the fuck you doing?, hi is alone?" Przestalismy..Skonczylo sie ze mialem tylko maly siniak na oliczki i delikatne zadrapanie. Tych dwoch tez przyjelo po strzale...

Potem sie z tym gryzlem, balem sie ze moga znowu mnie napasc i skopac, dlatego jakby byla podobna akcja to bym uciekal, bo z kryminalistami z Polski nie ma sensu gadac. Oni nie znaja honoru, zasad 1na 1...To menele, wbili by Ci nóz za flaszke wódki...

Dlugo myslalem na tym zeby sie zemscic, pojedyncza, wiem gdzie mieszkaja, gdzie pracuja i o ktorej koncza, z kim wracaja i kiedy ida sami do domu...

Ale narazie dalem spokoj sobie...Od tamtej pory trenuje boks intensywnie, nosze ze soba 15- to cm nóż w nogawce i gaz. W UK, za takie gadzety ide do wiezienia...Dlatego nikomu o tym nie mowie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze techniki to te najprostsze,  wykonujesz je najwięcej razy podczas treningów, są najszybsze i najsilniejsze.

 

Nie rozbijam sie na ulicach, ale gdybym musiał to:

 

Moje ulubione, kopnięcia to: w kolanko - kansetsu geri, oraz mawashi geri - celuję w żebra lub wewnętrzną stronę uda.

 

Uderzenia: hiji ate we wszystkich wariantach, czyli pierdolnięcie z łokcia, preferuję w szczękę ,splot słoneczny lub kręgosłup dolną część. Do tego wszystkie podstawowe uderzenia pięścią.

 

Wszelkie wynalazki typu kopnięcia obrotowe, z wyskoku czyli to co się podoba najbardziej na filmach klasy B, jest mało efektywne gdyż, wyprowadza się to wolniej, jest prostsze do zablokowania lub zbicia, łatwiej stracić równowagę, a ulica to nie dojo, nie wiesz jakie jest podłoże lepiej nie ryzykować wywinięcia orła.

 

Preferuję taki styl, nogami atakuję nogi i tułów do wysokości splotu słonecznego. Rękami głowę i górną część tułowia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja preferuje uderzenie w brode prosto...Z calej siły, gosc traci równowage. No i trenuj nogi, wiadomym jest ze jak wyprowadzasz cios to nie stoisz kuźwa sztywno na nogach a sama gora sie rusza...Jak uderzasz z wybicia z nogi, automatycznie caly ciezar ciala idzie za ciosem, tym samym cios jest o wiele silniejszy..

Bardzo powaznym bledem jest stanie na calej stopie badz o zgroza na pietach podczas walki, dostajesz i lecisz na plecy. Podstawa to stanie na palcach...

Zeby dobrze ruszac sie na nogach, potrzebujesz ciezaru i skakanki...

No ale trzeba potrenowac, sama teoria chuja zdzialasz...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Adriano Kto tak poleca? Ponadto uderzenia otwartą dłonią to temat rzeka.

 

W szczękę obojętne gdzie trafisz jeśli jest siła i wejdzie czysto. Jak trafisz kijowo i się otrzesz tylko, pięść się ześlizgnie to efekt będzie mizerny.

 

@Assasyn

 

 

Bardzo powaznym bledem jest stanie na calej stopie badz o zgroza na pietach podczas walki

 

Czemu? są szerokie pozycje, gdzie stoi się na całych stopach, są bardzo stabilne, trudniej cię obalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No otwartą ręką polecali na zalinkowanej stronie.

 

Red, czyli nie uderzasz w konkretną część szczęki? I czy jak się z kimś bijesz na ulicy to masz jakiś konkretny cel, np. szczęka, czy np. opisane kopnięcia? I lepiej w szczękę z łokcia czy z pięści? Ale z łokcia to chyba wolniej idzie, ale mocniej?

 

Czy jest możliwe-słyszałem od kilku osób-że najlepszym rozwiązaniem jest uderzyć pięścią w szczękę, a za pięścią pociągnąć w tej samej chwili od razu łokciem.

Edytowane przez AdrianoPeruggio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano ja się nie biję z ludźmi na ulicy taki miły ze mnie człowiek.

 

Gdybym musiał i odczuwał faktyczne zagrożenie własnego zdrowia lub życia. Zrobił bym tak żeby napastnik nie miał okazji powtórzyć ataku - czytaj dążył bym do szybkiego nokautu lub połamania kończyn dolnych. Co innego jak leci na ciebie wkurwiony byczek o posturze dajmy na to kolegi Tarnawa, wtedy się nie pierdolisz. Co innego jak podpity żulik szarpie cię za rękaw. Reakcja adekwatna do sytuacji ma być :D 

 

Uderzenia łokciem są bardzo mocne tyle że mniejszy zasięg, łokieć jest cholernie twardy. Zobacz sam jak daleko uderzysz pięścią, a o ile mniej łokciem.

 

Nie ma reguły gdzie lepiej uderzyć, bijesz tam gdzie w danej chwili nie ma obrony lub jest zbyt słaba, czyli celujesz w lukę.

 

Wszystko to treningi, technika i dużo sparingów i zadaniowych i w mocnym kontakcie. "Bić się" przez internet nie nauczysz, a gdy się już nauczysz raczej nie będzie chętnych żeby cię testować na ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co obserwowałem na własne oczy to topową polską techniką walki ulicznej jest styl

 

szarpatsu

 

Łapanie się za górne elementy ubrania i poszarpywanie przeciwnika połączone z zalewaniem go

potokiem słownej agresji w formie obietnic - znaczy się 'czego to ja tobie zaraz nie zrobię'.

 

Zwycięża ten, komu starczy energii na dłuższe szarpanie lub nie jest zobligowany do wcześniejszego

stawienia się w domu.

 

S.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio stałem pod stacją kolejową i czekałem na późny pociąg. Trzech gości, na oko koło 17lat, uprawiało żul-dżitsu czy też szarpatsu.

Ależ decybeli produkowali, niech ich drzwi ścisną. Siedzę w aucie i sobie myśle, co mi tam - popatrzę. Poubliżali sobie z kwadrans, poszarpali

i tyle. Jednym z koronnych tekstów-ciosów było, że jeden z nich 'za hajs matki żyje!'. Ubaw po pachy. Niestety przyjazd pociągu zakończył

przedstawienie. Ciosów ani ofiar nie stwierdzono, odzież pozostała niepodarta.

 

Jak tu nie lubić miejskich szczurków.

 

S.

Edytowane przez Subiektywny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 kiedyś już pisałem,nigdy nie posuwam się do fizycznej agresji,dlatego nie mam zadnych oporow żeby przeciw agresorowi uzyc "przyborow"które sa akurat pod reka,bądź udac się w poszukiwaniu takowych

 

dzięki temu za malolata poradziłem sobie z  czterema,ktorzy chcieli skopać mi dupe i pewnie nie tylko,  /wojna miedzy osiedlami/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bójka to ostatecznosc, kiedy brakuje argumentów, badz ktoś atakuje...

Przeważnie jesli gosc Cie atakuje i nie mówi nic, jest zdeterminowany aby zrobic Ci powazna krzywde, jesli idac krzyczy, chce Cie przestraszyc...

Aczkolwiek są oczywiscie wyjatki...

Trening, trening i jeszcze raz trening, az zabraknie powietrza, wtedy docenisz i sie nauczysz...

Adriano, jesli ciagnie Cie za kurtke ( daj 2 złote) to slowna reprymenda wystarczy, mowisz i odchodzisz...Jesli Cie atakuje, mocny strzal w pysk i po sprawie...

Edytowane przez Assasyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adriano gdy ktoś cię łapie za ubranie z przodu to jest bardzo komfortowa sytuacja, dla ciebie, a tragiczna dla niego. Nie da się uczyć tego przez internet :D

 

Zapisz się na coś i trenuj regularnie. Polecam jakiś styl kopany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale co zrobić, jak ktoś mnie złapie za kurtkę? Ciężko się z tego wyplątać?

p

Od wewnętznej rączke wkładasz i na zewnętrzną pchasz napewno urwiesz chwyt

Pozatym pytales o liscia ,walisz obuchem dłoni tymi obuszkami za nadgarstkiem w zuchwe za uchem wygląda jakby z liscia dostał a pada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.