Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

manygguh

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1494
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

manygguh last won the day on November 26 2018

manygguh had the most liked content!

Community Reputation

1416 Świetna

2 Followers

About manygguh

 • Rank
  Chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Warszawa

Recent Profile Visitors

3529 profile views
 1. W sklepie jest książka ,,Jak zabezpieczyć majątek", może znajedziesz tam coś przydatnego dla siebie.
 2. Mówisz to z perspektywy cywilizacji zachodniej. Są jeszcze inne, gdzie tych problemów nie ma/ jeszcze nie ma. Ciężko mi sobie wyobrazić feminizm w Pakistanie, Wietnamie, Filipinach czy innym Uzbekistanie. Nikt nie zmusza do siedzenia w tych realiach. Mamy wybór: znamy języki, możemy pracować zdalnie, możemy mieć kilka strumieni dochodu. Jak nie, to mamy możliwości ogarnięcia tego w określonej perspektywie czasowej. Nie mieszkamy w systemie feudalnym, że raczej nic nie możemy zmienić do śmierci. Jeżeli jest jakiś system, w którym możemy funkcjonować na wyższej półce, to możemy wymiksować się z tego i przeprowadzić się tam. Oczywiście takie przejście ma swoje konsekwencje, natomiast tam akurat nie ma takich problemów, które wymieniłeś powyżej. Sam poważnie o tym myślę.
 3. Pojawia się pytanie dlaczego on tak się zachowuję? Problemy z banią, czy może kontakt ze smutnymi panami i deal, że robiąc z siebie idiotę, niszczy swój ruch, który jednocześnie może być jakimś zagrożeniem dla establishmentu.
 4. Czyli 100 godzin tygodniowo? Czyli 14 godzin codziennie od poniedziałku do niedzieli lub 20 godzin codziennie od poniedziałku do piątku? Ok.
 5. Kaczyński jest mądrzejszy od Putina?
 6. Radziecki podręcznik Winogradowa dot. logiki. Używa się go nawet dzisiaj w szkołach np.: w Finlandii. Natomiast raczej nie do dostania po polsku. Jest też tutaj temat: Mentalne modele, o których mówili Buffet i Munger. Tutaj cała strona poświęcona tym tematom: https://fs.blog/mental-models/ Co do ksiązki: From Darwin to Munger. Seeking Wisdom. Oprócz tego koncept first principles. https://fs.blog/2018/04/first-principles/ Tutaj przykładowa publikacja-manual na ten temat: https://irp-cdn.multiscreensite.com/101291b2/files/uploaded/First Principles Thinking Manual by FIPS.pdf Książek nie znam, natomiast na kanale Charisma on Command jest filmik o Benie Shapiro i tym, jak prowadzi dyskusje. Podobnych filmików na kanale jeszcze z kilka się znajdzie, tam znajdziesz sporo "trików", które Ci się mogą przydać.
 7. @Cycles spokojnie, nie rzucaj się. @bydlak mamy tematy: zakończyć plandemię oraz wirus z Wuhan (zwłaszcza kilka ostatnich stron tego tematu). Sporo się tam dowiesz.
 8. Wygra Bayern 1:0, a bramkę strzeli Coman. Wspomnicie moje słowa.
 9. co masz przez to na myśli? oraz: Piter, możesz mieć sporo racji: https://www.forbes.com/sites/pascalemmanuelgobry/2014/03/21/want-to-know-the-language-of-the-future-the-data-suggests-it-could-be-french/ Mokebe i Kali mówić po francusku. Za 20 lat być jeszcze więcej Mokebe i Kali.
 10. Nauka jednego pomoże Ci w drugim. Ja bym sprawdził, który się bardziej podoba i lepiej wchodzi. Ze źródeł: duolingo, supermemo.
 11. Jest coś takiego. Wtedy trzeba zająć się czymś fizycznym, jakaś siłka, ponosić coś, ogród czy działka, musi by ruch. Bo jak nie, to człowiek zamienia się w zombie i tylko leży. W max kilka dni objawy ustępują i funkcjnuje się normalnie i do kawy już nie ciągnie.
 12. No tak, jeżeli ty tak myślisz, bo jesteś kobietą (lub wydaje ci się za tak myślisz, nie zwracając uwagi na biologiczne instynkty), to dotyczy to wszystkich pozostałych kobiet. Poza tym uczucia, to nie jest faktyczne odzwierciedlenie rzeczywistości, a stężenia hormonów w organizmie. Masz różne uczucia, gdy masz okres i gdy masz dni płodne, czym to może być spowodowane? Ah tak, po prostu uczuciami. Badania pokazują po prostu uwarunkowania biologiczne, a to że ludzie mogą stosować mechanizm wyparcia w stylu: ,, Nie, jestem ponad to. Ja tak nie myślę", to jest to dość kiepski argument i błąd poznawczy zarazem. No ale Ty akurat jesteś inna, więc skoro jesteś kobietą i nie potrzebujesz czytać badań o tym, jak funkcjonuje mózg i jakie instynkty tobą kierują, to ja już podziekuję za rozmowę.
 13. Widzisz Malwinko, ja zsyłam się na badania naukowe. Ty zsyłasz się na "mi się wydaję". https://www.independent.co.uk/life-style/women-men-relationships-more-attractive-dating-romance-university-study-a8185026.html https://www.discovermagazine.com/mind/evolution-could-explain-why-having-a-girlfriend-makes-men-more-attractive Streszczając: jak jest się pożądanym przez innych to jest się odbieranym jako bardziej atrakcyjny. Skoro badania naukowe są dla ciebie "dziecinnymi przemyśleniami", to w tym momencie sugeruję zakończyć naszą wymianę zdań. Sama i tak nie zmienisz zdania, bo nie jesteś dziecinna przecież i nie zwracasz uwagi na bzdury, a dla mnie tego typu rozmowa to po prostu obraza inteligencji. Widać wyraźnie sens rezerwatu i jak dobrą decyzją to było.
 14. Ok, widzę problemy z rozumieniem tekstu. Nie chodzi o mówienie: patrz lala ile lasek leci na mnie. Gdzie ja coś takiego napisałem? Tu chodzo o to, żeby dziewczyna wiedziała, że facet ma opcje i ona musi się starać, a nie olać temat, bo on i tak nikogo nie znajdzie. Mężczyzna jest szanowany przez kobietę, gdy jest on również pożądany przez inne kobiety.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.