Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Orybazy

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  715
 • Donations

  200.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

408 Świetna

1 Follower

About Orybazy

 • Rank
  Starszy Sierżant

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Wielkopolska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zupełnie rozumiem taką postawę. Mam podobnie, kieruje się swoim interesem. Ayn Rand opisała to w "Virtue of Selfishness" jeśli by cię to interesowało. Wyrażałem tylko opinię, że gdyby kobiety nie były hipergamiczne nasza cywilizacja była by o wiele mniej rozwinięta. Ja wiem, czy to złe? Wybitny, pracowity facet osiągający sukces będzie miał piękną partnerkę a głupi leń będzie sam. Amen. Charakter jest mało zmienny ale najłatwiej go poznać po owocach a tych z wiekiem jest coraz więcej ergo łatwiej ocenić charakter starszego człowieka niż młodszego. Nie do mnie to było chyba, ale i tak się wypowiem :). Są faceci którzy mają problemy z tym że młode atrakcyjne kobiety używają swoich wdzięków? Serio, komu to przeszkadza? Jeśli facet jest świadomy, że kobieta używa seksapilu np. w pracy to powinien jej to wytknąć "ty mi tu dzióbka nie rób tylko raport ma być na 8. rano na moim biurku" :).
 2. @staryzonaty Opinia z poziomu studiów i kilku lat życia w UK, poziom X? (chyba max. C1 mam w papierach) ale za to po kilku latach na emigracji komentarz "when I talk to you I sometimes forget that you are not English ". - czasem się mylisz i stresujesz, pamiętaj że najczęściej rozmawiasz z osobami jedno językowymi (zwłaszcza gdy są to Amerykanie), tacy ludzie najczęściej mają szacunek do duo i poliglotów - nawet kalecząc obcy język sprawiasz innym radość, bo widzą że się starasz, zapomniałem dużo mojego niemieckiego ale wczoraj gadałem z Austriakiem po niemiecku, już jesteśmy kumplami na ty, bo nie musiał ze mną się po angielsku dogadywać - filmy z napisami, super, może full monty audio + napisy po ang.? - w aucie radio, podcasty po angielsku? - brytyjska komedia, jeśli lubisz, może nie Monty Python ale IT Crowd, Black Books, Peep Show, Armstrong and Miller? - BBC Radio 4, jasne że to "Queen's English" i z Walijczykiem się tak nie dogadasz ale słuchaj, łap akcent, frazy, Amerykanie będą myśleć ze jesteś Upper Class - ktoś rzucił Discord, super pomysł, alternatywnie gadaj do siebie, głupio brzmi ale wygłaszaj na głos wykłady na jakiś temat - znajdź radość w byciu coraz lepszym, opanuj jakieś idiomy i używaj obserwując reakcje native speaker'a np. oglądasz małe mieszkanie i komentujesz "not enough room to swing a cat", agentka się śmieje a potem jej jeszcze tłumaczysz skąd się to określenie wzięło (true story ) - znowu komedia ale audio, puść sobie np. "Cabin pressure", genialne słuchowisko z Benedict'em Cumberbatch'em. Przesłuchasz raz zrozumiesz np. 30% żartów. Przesłuchasz za pół roku i wyłapiesz 50%. Gdy dojdziesz do 100% zrozumiesz po co była ta praca i na jak fajnie intelektualnym poziomie można odbierać język i kunszt scenarzystów
 3. Dokładnie, "łatwiej" oznacza inny poziom prawdopodobieństwa a nie że coś jest niemożliwe. Korelacja nie oznacza skutkowości dlatego warto analizować i szukać źródeł korelacji. Takie masz wzorce z domu i je powielasz. Nie wiem jednak czy takie podejście jest dobre dla społeczeństwa. Preferencje kobiet popychają mężczyzn by się rozwijali i wspinali po drabinie kariery. Z drugiej strony chciałbym się jako facet nie zastawiać czy jakaś dziewczyna jest mną zainteresowana bo podoba jej się mój charakter czy raczej poziom moich zarobków i majątek. Kiedyś słyszałem komentarz, że 2/3 rozwodów inicjują kobiety bo jest to narzędzie którym mogą łatwo rozdzielić faceta od tego co im się w nim najbardziej podobało - dochody i majątek.
 4. Nie jestem kobietą ale z prywatnej obserwacji widzę, że kobiety lubią gdy facet ma: karierę, dochody, majątek. To łatwiej znaleźć u starszego niż u młodszego faceta. Jeśli tak jest faktycznie to jesteś w mniejszości. Zastanów się, ile znasz par gdzie kobieta zarabia więcej od partnera? Osobiście znałem jedną taką parę, gdzie oboje mają wyższe wykształcenie ale dentystka z własnym gabinetem zarabia 2x tego co jej facet inżynier.
 5. Ale wyroki powinny być sprawiedliwe ... . Plugastwa od ludzi plugawych. Są, mam nadzieję, rzeczy pozytywne od Forumowiczów? Jest pomoc, donacje itd. Jak mówią, działa są najgłośniejsze gdy bombowce są nad celem. Wiem, że to się łatwo pisze ale może przestać mówić o atakach? Jak Trump, który atakowany przez lewackie media pokazał, że kompletnie się tym nie przejmuje i jest ponad tym plugastwem?
 6. @Krugerrand PKB jest równie ważne co pensja brutto. Rozsądni ludzie nie patrzą na brutto ale na netto. Rożnica miedzy brutto a netto pokazuje nam, jak w cytacie, ile jest wydatków rządowych. Ciekawostka ze już nie ma mitu zrównoważonego budżetu. https://businessinsider.com.pl/polityka/budzet-panstwa-w-2020-roku-bedzie-jednak-mial-deficyt-mowi-rzecznik-rzadu-pis/s4tndvh Dwa czynniki, praca przez agencje i brak okresu wypowiedzenia oraz "desperacja" takiego pracownika którego można "wycisnąć". Doświadczyłem tego w UK, pracowałem na stanowisku gdzie wcześniej było dwóch Brytyjczyków. Szef założył że zacisnę zęby i dam radę robi za dwóch ... .
 7. Jeśli tracisz pieniądze (jak ZUS który 1/3 budżetu ma z podatków) to lepiej zbankrutować gdy się ma 1 000 PLN długu czy gdy się ma 100 000 PLN długu? Odwlekanie zderzenia się z rzeczywistością (tu źle skonstruowany państwowy system ubezpieczeń) będzie tylko bardziej boleć gdy się to będzie odwlekać.
 8. Czy na pewno koszty są wyższe, może jednak mają niższe stawki godzinowe? Byłem z drugiej strony barykady pracując przez agencję w UK. Byłem "droższym" pracownikiem (ta sama stawka + opłata agencji) ale można mnie było zwolnić z dnia na dzień. Może firmy zatrudniają Ukraińców by mieć taką elastyczność?
 9. Myślałem że seks to coś pożądanego przez obie strony. Czy seks to coś czym zawsze kupczą kobiety?
 10. Hej, na pewno o tego Marka ci chodzi ?
 11. Mamy VPNy itd. nawet w Chinach nie dają rady ograniczyć netu. Obama oddał kontrolę krajom nad DNSami (poprzez ICANN) a i tak blokowanie domen nie jest takie łatwe.
 12. Rosamund Pike z tymi wielkimi oczami była idealna do tej roli.
 13. Coraz więcej opcji pracy zdalnej. Nawet na etatach wchodzą tematy typu "home office".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.