Jump to content

Orybazy

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  4,924
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 • Donations

  500.00 PLN 

Orybazy last won the day on June 15 2021

Orybazy had the most liked content!

Community Reputation

4,375 Świetna

3 Followers

About Orybazy

 • Rank
  Kapitan

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Wielkopolska

Recent Profile Visitors

5,467 profile views
 1. Auta będą dawane Matkom Polkom żeby miały czym bombelki wozić, to chyba dobrze, nie? Jak fajny pod domem komendanta, jak kiepski na parkingu policyjnym 100 PLN/doba. Nie chodzi o pijaków. Dziś zabór mienia za pijaństwo. Jutro zabranie domu za zbyt duży ślad węglowy.
 2. 1. Duże - zdjęcie z meczu i wszystkie Lewandowska wanna-be jego 2. Wygląda na starszego 3. Kto wie 4. Nigdy nie masz kobiety, jest tylko twoja kolej
 3. Pewnie że można, sam kiedyś poznałem laskę z niskim mężem która mi powiedziała kiedyś że woli niższych bo są ambitniejsi. Całkiem ładna, długie włosy, kobieca.
 4. Bo większość kumuluje się w miastach typu San Francisco gdzie ciepło i socjal jest. W Bible belt rzadko pewnie zobaczysz bezdomnych.
 5. Więcej CO2, cieplejszy klimat to więcej roślinności i planktonu pobierającego CO2 co obniża CO2. System się samo-reguluje. Dla człowieka ocieplenie klimatu to dobra wiadomość będzie więcej jedzenia ale też konieczność migracji. Migracja nie jest problemem, człowiek może żyć w każdym klimacie i jest świetny w przystosowaniu się dlatego zaludniliśmy całą planetę. Kto na napędzaniu strachu, podatkach CO2 zbija kabzę to wiadomo. Lata 70te straszono ochłodzeniem, kasę robili klimatolodzy, dziennikarze itd. Teraz za temat wzięły się państwa, bo każdy pretekst jest dobry by zwiększać
 6. Mój też, Yes Minister i potem Yes Prime Minister. Jeśli ktoś nie rozumie co to deep state musi obejrzeć. O to chodzi, Polska ma być zapleczem taniej siły roboczej dla Niemiec. Po to zostaliśmy zaproszeni do EU. Politycy w Polsce podlegają wpływom EU i USA. Komu bardziej służą ciężko powiedzieć. Niemcy zerwały się USA ze smyczy i zaczęły prowadzić niezależną politykę i ułożyły się z Rosją, stąd zaangażowanie USA w konflikt w Europie.
 7. Racja. Wciąż daleko nam do 1 świata z siłą nabywczą ale wtedy to był dramat. Bill Burr też dobrze gadał a potem zaczął simpować z żoną która mu się nawet w podcasty wtryniała.
 8. 46k to kosmos i nie sądzę że aż tyle to było warte bo tez bym nie miał. Użyłem kalkulatora z: https://calculla.pl/konwerter_wartosci_pieniadza Minimalna jest mocno podbita przez państwo żeby klasę średnią zbliżyć do najbiedniejszych. Średnia brutto dziś 6.5k/700 to 9,3x czyli duzo mniej niż 15,35x minimalnej. Pisałem o średnio zamożnych rodzinach, zarabiające najmniej raczej o komputerach czy autach nie myślały.
 9. 97 już na pewno ceny nie były tak kosmiczne. W 94 nowe P100 to 4300PLN, kalkulator inflacyjny pokazuje 20k dzisiaj. Słono, ale średnio zamożna rodzina odkładając obecne 1k po dwóch latach mogła by kupić. Można było też pójść w 486 DX4, Cyrixa czy używkę. Gdy komuś nawet niezbyt zamożnemu zależało dał radę kupić. Pamiętam odwiedzanie znajomych w kamienicach, biedniejszych dzielnicach gdzie były 386/486 nawet ktoś skądś miał Atari ST. Atari 65XE/800 Commodore/Sinclair to już pod koniec lat 80tych nie było taką rzadkością.
 10. Mają to w genach. Poszedł na polowanie, nie wrócił ... ale jego kolega dał radę i jest.
 11. Bez przesady, u mnie w 1994 pojawił się Pentium 100 w domu. Znajomi wcześniej mieli 386, 486 SX/DX. Były Amigi o C64 czy Atari. Pierwsze kafejki internetowe pojawiły się w 1996.
 12. Taka refleksja w pracy, na pięć par z małymi dziećmi (0-3 lat) żadna z par nie jest w związku małżeńskim. Wliczając w to religijną katoliczkę. Generalny upadek małżeństwa jako instytucji społecznej.
 13. Oni są pożyteczni, by twoja złość szła na nich, nie na tych którzy z tego żyją. Z socjalu żyją tysiące urzędników i politycy który mają pretekst do opodatkowania pracowitej części społeczeństwa. To jest dziel i rządź. W PRL wrogiem był bogat(szy), obrotny (spekulant). Teraz będzie to imigrant. Gdy ty się wkurzasz na nierobów na socjalu nie widzisz tysięcy pracowników ministerstwa czy PUPów (21 tysięcy). Problemem nie są ci którzy korzystają z okazji a ci którzy tworzą i żyją z tego systemu. https://www.gov.pl/attachment/3f51cf25-d019-4ae6-a073-9a81bee93a
 14. Osiem rdzeni po 3.5Ghz ale jak Windoza puści update to się tęskni za Bartonem z jednym rdzeniem 3.2GHz i XPekiem :).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.