Jump to content

Orybazy

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  4,023
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 • Donations

  400.00 PLN 

Orybazy last won the day on June 15

Orybazy had the most liked content!

Community Reputation

3,021 Świetna

2 Followers

About Orybazy

 • Rank
  Kapitan

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Wielkopolska

Recent Profile Visitors

3,134 profile views
 1. Abrams to efekt tego że Niemcy się popsztykali z USA gdy razem projektowali MBT-70. Ciekawostka już 20 lat po wojnie dawni wrogowie razem czołgi projektowali . Wymogi pola walki w Europie są inne niż to gdzie walczy USA (ostatnio pustynie). M1A3 ma podejść pod 80 ton, "nasze" Lepardy 2 A5 to 67 ton. Leo to diesel, Abramsy to turbiny gazowe. Nie przychodzi mi jakaś droższa opcja zakupu czołgów niż od Amerykanów (tak jak z F-35). I o to chodzi, im większe zakupy tym większy potencjał łapówkowy. Kto jak kto ale Amerykanie wiedzą jak to się robi: https://www
 2. Proletariat nie żenił się z przyczyn politycznych czy biznesowych. Coś za coś.
 3. Co wolno wojewodzie, to nie tobie 5 letni smrodzie ;).
 4. Małżeństwo było dla rodu i biznesu, od przyjemności były domy publiczne/niewolnice.
 5. A co z lwami, diabłami tasmańskimi czy końmi. Nie u wszystkich gatunków samiec to klaun. Zresztą patrzmy na własny gatunek. Które cywilizacje pamiętamy do dziś silnie patrialchalne jak starożytny Egipt, Grecja, Rzym czy jakieś paleolityczne plemiona? https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/301249942-Antropologia-Ludzkoscia-na-poczatku-rzadzily-kobiety.html
 6. Dokładnie tak. Dlatego u siebie robiłem więcej podejść do kanalizy niż potrzeba, żeby nie było problemu gdy mi się zmieni koncepcja położenia kibelka.
 7. Ja mam nadzieję że nic. Chodzi o dobrowolność poddawania się eksperymentom medycznym. To jest pamięć immunologiczna. Ciągły stan walki to stały stan zapalny.
 8. U mnie jeden sąsiad drony, drugi ogród, trzeci elektronika z każdym jest o czym pogadać. Żaden nie jest rolnikiem, wszyscy napływowi z miasta wojewódzkiego.
 9. To się już zmienia. U mnie nie ma kanalizy ale jest światłowód 300MB/s, 4G i jeszcze net radiowo.
 10. Telefon, bułka jak ukradną zrobią tyle samo czyli nic. Sam tego doświadczyłem, jeszcze mnie policja skroiła na 20PLN za kartkę A4 potwierdzającą zgłoszenie kradzieży (telefon służbowy). Miałem kilka rzeczy skradzionych w życiu, wszystkie sprawy umorzone :). Też mnie to wkurza.
 11. No akurat nie, w Polsce kraść do 500PLN można to tylko wykroczenie, nie przestępstwo. Gdy ukradną ci starszy telefon to policja będzie to ścigać jak rzucenie papierka.
 12. Wczoraj akurat rozmawiałem która jechała z dzieckiem i wjechała i zamknęły się za nią zapory, bo "się jej pomyliło że mruga to ostrzega że jest przejazd a nie że pociąg jedzie". Jej akurat mandat nic nie pomoże bo nie zrobiła tego z premedytacji, tylko z głupoty i miejmy nadzieję że do końca życia będzie pamiętać. Jakoś mi się nie chce wierzyć że ludzie wjeżdżają na tory bo myślą że nic im nie grozi. Raczej brak uwagi, zmęczenie, zagonienie.
 13. Ciekawy fakt, od 1989 ilość urzędników się potroiła. https://zus.pox.pl/pit/liczba-urzednikow-w-polsce-zbliza-sie-do-pol-miliona.htm Albo im to na rękę, głupie znaki to kierowcy je ignorujący i okazja do łupienia mandatami.
 14. Dobre, chyba że to oznaczanie kabli tagami, pod to kupiłem specjalnie drukarkę etykiet. Mieszkałem w UK z drewnianym stropem. Na poddaszu jedynie puste kartony można było trzymać. U mnie beton, bo nie chce mieć problemu z wanną na poddaszu użytkowym. Nie chce skrzypienia drewna jak chodzę. Beton akumuluje ciepło. Jak robisz normalne też masz z 12cm betonu - ślepa podłoga.
 15. Całą elektrykę robiłem sam (z bruzdowaniem ścian). Słyszałem o 10PLN od punktu, 30 za montaż gniazdka to chyba z kuciem, osadzeniem puszki, gipsowaniem. http://volt-rom.pl/cennik/#b
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.