Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Orybazy

Użytkownik
 • Ilość treści

  122
 • Donations

  200,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

56 Świetna

O Orybazy

 • Ranga
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  Wielkopolska

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Pewnie zaważyło nocne życie w Wałbrzychu, jakże odmienne od tego w Nowym Yorku.
 2. Orybazy

  Witam

  Witaj.
 3. Orybazy

  'Walka z mową nienawiści' :-D

  Obywatel nie ma dostępu do broni a ma go skarbówka (wywiad skarbowy), to dla mnie mówi wszystko. Dodajmy do tego zwiększenie stanu SOP (dawny BOR) w założeniu o połowę.
 4. Orybazy

  'Walka z mową nienawiści' :-D

  Cieszę się że ktoś też to rozumie. Słyszę czasami że takie SLD to partia lewicowa a PiS prawicowa. Jak dla mnie obie to partie lewicowe. Lewicowo międzynarodowe (komuniści) i lewicowo narodowe (jak NSDAP).
 5. Orybazy

  'Walka z mową nienawiści' :-D

  Przede wszystkim nie używajmy tej nowo mowy. Nienawiść to uczucie a mowa to forma przekazywania informacji. Jeśli chcemy przekazać komuś że go nienawidzimy to mówimy wprost "nienawidzę cię". Określenie czegoś mową nienawiści jest tylko czyjąś interpretacją jakiejś wypowiedzi. Ukucie tego terminu służy umożliwienia cenzurowania czyichś wypowiedzi przylepiając łatkę określenia niby rozumianego przez ogół. Dojdziemy do tego że wypowiedź "lubię jak pada śnieg" będzie mowa nienawiści skierowaną przeciwko murzynom, ludziom chodzącym do solariów, producentom olejków do opalania ... .
 6. Orybazy

  Cześć!

  Byłem kilka razy , okazało się że nie ma wolności parkowania pod blokiem kilometr od centrum :). Mimo że zapłaciłem od razu mandat online to nasłali na mnie komornika... . Takie to wolne miasto a poza tym fajnie tam było.
 7. Kiedyś ludyci (chyba tak się tłumaczy luddites) niszczyli maszyny, teraz związkowcy walczą w "wyzyskiem pracodawców" a efekt ten sam - rozwój technologii. Technologii dzięki której można dobrze żyć bez zasuwania na polu jako żeńca a jako kierowca kombajnu robiącego robotę setki ludzi.
 8. Orybazy

  Cześć

  Witaj.
 9. Orybazy

  Cześć!

  Witaj, gdzie jest miasto wolności może się przeprowadzę?
 10. Odbierasz świat zmysłami, jeśli to co widzisz jest powtarzalne, spójne z logiką to uznaje to za prawdziwe. Na przykład grawitacja, całe życie obserwuje że działa i jest to prawo uniwersalne w makro świecie więc uznaje, że to prawda. Anglicy mają takie powiedzenie: jeśli coś wygląda jak kaczka i kwacze jak kaczka to musi być kaczka. Nie ma sensu rozważać czy coś jest złudzeniem, jeśli nie możesz odróżnić. A nawet takie idealne złudzenie jak filmowy Matrix miał błędy i niespójności, można było poznać, że coś jest nie tak. Polecam opowiadanie o skrzyniach profesora Corcorana w Dziennikach Gwiazdowych Lema.
 11. @Lethys Może pozwać z procesu cywilnego o odszkodowanie ale nikłe szanse żeby coś wskórał. Ciekawe co powiedział by prokurator gdyby to zgłosił jako oszustwo?
 12. Poprzez empiryczne obserwacje :). Wielu się już nad tym głowiło, na przykład Schopenhauer w: https://en.wikipedia.org/wiki/The_World_as_Will_and_Representation
 13. Jeśli będziesz mieć pozytywny, w sensie długości i jakości życia gościa, wpływ a do tego też polepszasz swoją samo ocenę to mamy win-win.
 14. @Mniam Nie uszczęśliwisz nikogo na siłę. Możesz pokazać inny sposób widzenia, jeśli będzie zainteresowany możesz wskazać forum, audycje. A jeśli nie, to niech żyje szczęśliwie jako biały rycerz. Jeśli jakaś dama kiedyś zburzy jego wizję kobiet, nic nie poradzisz. A może będzie miał szczęście i do końca życia będzie żył w swoim matrixie? A z drugiej strony, z jakiego powodu ty chcesz mu pomagać? Co tobą w tym kieruje?
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.