Jump to content

Orybazy

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2675
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  400.00 PLN 

Community Reputation

1557 Świetna

2 Followers

About Orybazy

 • Rank
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Wielkopolska

Recent Profile Visitors

1966 profile views
 1. Gdzieś w innym wątku przytaczałem moje doświadczenia, Duńczyka kombinującego zasiłek, Niemca wpisującego służbową kolację z nie-klientem czy Brytyjczyka namawiającego na wycieczki prywatne autem służbowym w weekend. Kombinatorstwo jest też na zachodzie, mniej się pewnie opłaca, stąd skala mniejsza. Dla przykładu auto na weekend w UK to 70GBP (jak 150PLN w Polsce), może nie być warte tego że cię np. szef na GPS sprawdzi.
 2. Szczerze mówiąc nie rozumiem dumy typu Gagarin w kosmos poleciał, narodowa reprezentacja MS w piłce kopanej wygrała. Byłeś w ten sukces zaangażowany, nie, to jak możesz być z czegoś dumny? Patrzę pragmatycznie. Też jestem ex-zmywakiem, 5 lat po powrocie. Praca, stres codzienny dużo wyższy w Polsce niż w Danii czy UK. Z drugiej strony możliwość życia z dala od ludzi z wrogiej mojej kulturze, tania ziemia i nieruchomości. Rodzina blisko.
 3. No to normalne w Teksasie. Nie chodzi o deptanie trawy tylko o stworzenie zagrożenia. Gdy ktoś wtargnie na twoją ziemię może ci poderżnąć gardło gdy masz swoją poobiednią drzemkę. Stąd poszanowanie czyjejś ziemi i prawo do obrony swojego bezpieczeństwa.
 4. Chłopi na Ukrainie zaczęli masowo (7-12mln) umierać w 1932. Po tym gdy komuniści wymordowali z powodów ideologicznych kułaków i konfiskowali zboże. W Chinach podobnie, potrzeba było komunistów i ich rewolucji by dziesiątki milionów umierały.
 5. Popatrz do czego się odwołują Republikanie a do czego Demokraci w USA.
 6. Taka licytacja na zgony jest z góry przegrana dla lewicy. Trzy nazwiska socjalistów i komunistów Mao, Stalin, Hitler.
 7. Oczywiste, wystarczy przeczytać kilka twoich postów. Cieszę się że są lewicowcy na tym forum. Dyskusje z @Libertyn pokazują że dyskusja na danych, przykładach z lewicowcami nie ma sensu. Liczą się uczucia, nie racjonalność. Idzie czas lewicy na świecie. Gdy już oderwanie od rzeczywistości przyniesie głód i wojny czas lewicy się skończy.
 8. Nie ma żadnych egzotycznych pań, będzie do likwidacji.
 9. Podatek od darowizny ciężko rozliczyć, VAT od 1PLN już łatwiej.
 10. Dla mnie prawa górna. Gruczoły tak na wierzchu sugerują że to wszystko co ma do zaoferowania jako kobieta. A z nimi grawitacja i czas robi okrutne rzeczy.
 11. I PCC będzie :(. W Polsce nie jesteś właścicielem swojej własności. https://www.podatki.gov.pl/pcc-sd/pcc/ Aha, PCC jest od wartości rynkowej z tabel US, jak będzie rozjazd to ty płacisz za opinię rzeczoznawcę. https://www.podatki.gov.pl/pcc-sd/pcc/abc-pcc/przedmiot-opodatkowania/ Ważne! Jeżeli wartość określona z uwzględnieniem opinii biegłego powołanego przez organ podatkowy różni się o więcej niż 33% od wartości podanej przez podatnika - koszty opinii ponosi podatnik.
 12. "Uposażona pigmentalnie", piękne. Może się nie przyjąć bo "uposażenie" sugeruje że jest uprzywilejowana (check your privillege). Może "rodzimie upigmentalniona"?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.