Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Kapitan Horyzont

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1076
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

744 Świetna

About Kapitan Horyzont

 • Rank
  Chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

980 profile views
 1. Po prostu tak działają kobiety i dla mnie to jest oczywiste. Z biologią nie wygrają, nawet skrajne lewaczki decydują się na dziecko. Kobiety bezdzietne z wyboru to rzadkość. Cześć po prostu przegapiła ostatni moment. Byli ze sobą parę lat i dzieci nie mają. To znaczy, że pani w jakimś sensie mówiła prawdę. Ale wtedy była młodsza, "miała czas" itp. Jedna impreza klasowa lub wizyta u ginekologa mogła wszystko zmienić. Wg mnie wieloletni związek bez małżeństwa lub dzieci jest niemożliwy (bardzo rzadki, jeśli się czepiasz o kwantyfikatory). Przeszkodą jest biologia oraz nieopłacalność takiej relacji dla kobiety. Pani może w taki związek wejść z różnego powodu, z reguły mając nadzieję na zmianę, ale potem odejdzie.
 2. Ciekawe, czy ktoś zwrócił uwagę, że pan seksuolog jest przede wszystkim specjalistą od gejów.
 3. Nie wszyscy Skandynawowie, Szwedzi i Duńczycy są na dwóch skrajnych biegunach.
 4. Oczywiście. W Szwecji dzieci należą do państwa. Jeśli rodzice "źle" wychowują dziecko, to państwo znajduje dziecku "lepszą" rodzinę.
 5. Trochę mnie dziwi egzaltacja autora wątku. To jest oczywiste, że każda normalna kobieta chce mieć dzieci, podobnie jak fakt, że jej perspektywa zmienia się z wiekiem. Zmieniła zdanie? A któż z nas nie zmienia zdania z tysiąca powodów. W dodatku, jak podkreślam, rozumiem ją. Macie nie dające się pogodzić, różne plany, więc się rozstańcie we względnej zgodzie. Nikt tu nikogo nie wykiwał.
 6. Przy każdej okazji pisałem, że staram się całkowicie rozgraniczyć artystę, który może tworzyć dzieła wybitne, od stojącego za nim człowieka, który często jest osobą mało ciekawą i niegodną bliższego poznania, nie mówiąc o jakimś naśladowaniu.
 7. W akcie notarialnym przy zakupie należy zaznaczyć, że część (ile konkretnie) środków za zakup pochodzi z prywatnego majątku męża, reszta z majątku wspólnego.
 8. Tak. Jak się pojawi książę z bajki i oświadczy, że ślub tylko z intercyzą, to będzie ślub z intercyzą. Oczywiście powinien to ładnie uzasadnić- "prowadzę ryzykowny biznes, może być różnie".
 9. Oszukałeś system, zresztą dawno sam zaproponowałem taką interpretację. Obecnie dziecko po urodzeniu jest od razu "metkowane" i pomyłka jest b mało prawdopodobna. Ps. Tak było w porządnym szpitalu już 20 lat temu.
 10. Można sobie wychodzić w dwóch sytuacjach. Pierwsza to taka, w której pani nie za bardzo ma alternatywę, latka lecą, książę nie nadjeżdża, bierze co jest. Typowy związek z rozsądku. Druga sytuacja to taka, w której ogólnie atrakcyjny facet na początku robi kiepskie wrażenie, ale potem je poprawia lub usuwa problem. Czytałem takie wspomnienia pani, że jej mąż był strasznym fajtłapą, jeśli chodzi o podryw, ale kiedy zobaczyła go w innych sytuacjach, to zaskoczyło. Inna możliwość- jakiś defekt urody, higiena itp. Po korekcie może być ok.
 11. Są specjalne obudowy wodoszczelne.
 12. No nie, w miarę wiadomo, z kim się nie witać, a jeśli już nie ma wyjścia, to się zaraz potem myje ręce.
 13. Jakiś ksiądz coś powiedział i jakie oburzenie. U mnie w parafii na ostatniej mszy ksiądz powiedział, żeby wspierać rodziców na stare lata. Co do meritum- gdyby prymas Wyszyński żył, to bym mu ucałował dłonie. Losowemu księdzu raczej nie. Podobnie jest z dostępnymi dla każdego orzeszkami w klubach. Nie jeść! W mojej firmie część ludzi nie myje rąk po odlaniu się, w tym zbiorze są osoby po studiach i na tzw poziomie.
 14. No właśnie nie - są utrzymywani, w zamian za co mają się odpowiednio zachowywać (noblesse oblige).
 15. Dokładnie. Gdyby nie było korelacji między inteligencją i zarobkami, to by znaczyło, że system nie działa. A system działa i to bardzo dobrze. Inteligencja jest pożądana i premiowana. Ktoś bardziej zdolny idzie do lepszej szkoły, ma lepsze wyniki, szybciej uczy się zadań i lepiej je realizuje. I zarabia więcej, ale statystycznie. Bo oprócz inteligencji sukces zależy też od cech charakteru, jak asertywność, pewność siebie, umiejętność autoprezentacji, a w przypadku wyższego menedżmentu również od zdolności interpersonalnych- zjednywania sobie ludzi, budowania koalicji itp.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.