Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Kapitan Horyzont

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  456
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

269 Świetna

About Kapitan Horyzont

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

549 profile views
 1. Obiecał, że się ożeni, jednak mocniej przeciśnięty oddalił się w nieznanym kierunku.
 2. Jeśli wspomniałeś Ziemkiewicza, to ocenia on rolę Piłsudskiego w 1920 generalnie pozytywnie - krytyka dotyczy głównie lat późniejszych.
 3. II RP rządziły wojskowe trepy bez wyobraźni. Po co te wycieczki do religii?
 4. To, jak sytuację oceniał Polak-katolik, nie miało znaczenia. W pomajowej II RP nie rządzili endecy, tylko socjaliści Piłsudskiego.
 5. Sanacja nic nie musiała, a jej rządy były katastrofą. Proponuję jednak więcej poczytać.
 6. Panowie, szanujmy się trochę. Ww cytaty o Polakach może mają jakieś ziarno prawdy, a może są wynikiem antypolskiej propagandy. Nie warto ich cytować. Fakt jest faktem, że I Reczpospolita była krajem całkowicie wyjątkowym, z republikańskim charakterem i obieralnymi krolami. Miała swoją rolę do odegrania w historii i ją odegrała. A dlaczego w naszej części Europy było mało wynalazków? Nie wiem. To jest temat na długą analizę i ja nie mam stosownej wiedzy. Na pewno po II wojnie można było masę nadrobić - ale zastosował nas komunizm. A teraz już Unia zadba, żeby Polska się za bardzo nie rozwinęła. Chociaż oczywiście może być różnie. Ps. Z potopem to chyba sprawa była bardziej złożona. Kraj był niezadowolony z polityki Jana Kazimierza, musiał się pojawić sponsor wojny (i się pojawił), sama prowokacja to za mało na wojnę.
 7. Tak na serio, o ile artykuł zasługuje na takie traktowanie - nikogo do wiary w Boga zmusić nie można, ale rodzice jak najbardziej mają prawo zapisać dziecko na religię.
 8. Nie wyobrażam sobie informowania kogokolwiek o zarobkach. Trzymam je w tajemnicy od jakichś kilkunastu lat. Nie wiem, jak bym zareagował na pytanie - ostatnie pytanie kobiety zbylem. Poza ww problemami z ujawnieniem zarobków jest jeszcze jeden. Jeśli facet decyduje się na niższe zarobki, powiedzmy, na zejście z 15 na 10, bo tyle mu i tak wystarczy, a nie chce dalej tak zapierdalac, to w oczach kobiety może stracić. A jeśli cały czas żył na poziomie 8-9 miesięcznie, to ew fluktuacje są wyłącznie jego sprawą.
 9. Ocenianie samego wyglądu faceta jest nieporozumieniem. Wg mnie zachowanie ma bardzo duże znaczenie, większe, niż u kobiety. Do tego sama twarz... przecież Tomuś jest niziolkiem. Wystarczy nieatrakcyjna sylwetka, np krótkie nogi i niezdarny chód, aby ocena mocno spadła.
 10. Ciekawsze od stwierdzenia faktu, powiedzmy obiektywnego, jest jego wytłumaczenie. I w wielu wypadkach owo wytłumaczenie kobietom by się nie spodobało. W zasadzie tyle w temacie komentarza do powyższej wypowiedzi feministki.
 11. Podświadomie czuję, że to błąd. Dominujący samiec albo profilaktycznie pacyfikuje konkurencję, albo ją ignoruje (o ile nie psuje mu szykow).
 12. O dom i ziemię po rodzicach to ciężko się czepiać- to jakby mieć pretensje do garbatego, że ma proste dzieci. A 6.5k na 6-osobową rodzinę to są żadne pieniądze. Może dla matki z dzieckiem byłoby sporo, ale nie dla takiej gromady.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.