Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Kapitan Horyzont

Starszy Użytkownik
 • Ilość treści

  337
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

199 Świetna

O Kapitan Horyzont

 • Ranga
  Kapral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

494 wyświetleń profilu
 1. Calek Perechodnik w swoich słynnych wspomnieniach ("Spowiedź") opisuje Ukraińców jako wyjątkowych sadystów. Niemiec Żyda po prostu zastrzelił, Ukr musiał się poznęcac.
 2. @wrotycz Szmalcownicy rzadko wydawali kogokolwiek. Biznes polegał na szantażowaniu Żydów, którzy ukrywali się po stronie aryjskiej, co było od pewnego momentu zabronione, donosem na policję (niemiecką). Nie chodziło o Polaków. Szmalcownicy żądali kasy i stopniowo czyścili Żyda z kasy lub kosztowności, co i tak dla niego oznaczało śmierć. Trudnily się tym grupy Polaków, a także Żydów i Niemców. Nie ma mowy o rozgrzeszaniu kogokolwiek. To byli przestępcy. Co ciekawe, szmalcownictwo było w GG zabronione i zdarzały się ciężkie wyroki nawet dla Niemców. Powodem był fakt, że proceder "okradal" niemieckie państwo. Polecam obie części "Żydów" Zychowicza. Nie zgodzę się z tym. W Polsce idzie masa kasy na badania, w których badacze mają całkowicie wolną rękę. I mogą publikować, co chcą. Niestety, część ich ustaleń to bardziej antypolska propaganda niż rzetelne badania. Na świecie jest na to popyt. Niestety, gorzka konkluzja jest taka, że silne państwa właśnie postępują w sposób, jaki opisałeś - my jesteśmy cacy. To się po prostu opłaca.
 3. Rumkowski to postać kontrowersyjna, ale zawsze trzeba brać pod uwagę okoliczności. Szmalcownicy żydowscy jak najbardziej istnieli. Czy w większej skali - nie wiem, chyba jednak w mniejszej. Żydzi-agenci gestapo też byli, zorganizowani w duże i sprawne grupy, np "slynny" Lolek Skosowski. Warto poczytać Ringelbluma. Nie ma zbyt dobrego zdania o swoich pobratymcach z policji żydowskiej.
 4. Nie przesadzaj, że wszystko. Rząd ten po raz pierwszy zaczął formułować polskie interesy w UE i natychmiast został ostro zaatakowany. Samo "krzewienie patriotyzmu" jest mocno nie w smak za granicą, bo długofalowe konsekwencje mogą być dla naszych przyjaciół z zachodu niekorzystne. Jak Niemiec wyszydza polskiego premiera, to jestem spokojny - gorzej, jak go poklepuje. Natomiast uległość wobec Żydów jest dla mnie zagadką. Nie wiem, czy oni nie mają żadnej strategii, czy się boją, no nie wiem.
 5. Tak dokładnie jest. Niemcy już nic nie zapłacą. Zapłacili i są "ok". Nawiasem mówiąc, te odszkodowania, ktore Niemcy zapłacili, też były niezgodne z prawem międzynarodowym - powinna je dostać głównie Polska, bo zabici byli w większości jej obywatelami. Z krajów, których ludność aktywnie wspierała Holocaust oraz z sojuszników Hitlera za wiele się nie ściągnie (choć Węgrzy płacą). Albo są małe, albo biedne, albo nic nie zapłacą (Rosja, Ukraina). Pozostaje Polska. Obrzydzenie przeciwnika to stara metoda propagandowa. Żydzi doskonale wiedzą, że na drodze prawnej nic nie wskoraja. Inaczej byłyby pozwy w sądach. Niestety, poza Niemcami kolejnym precedensem była Szwajcaria - warto o tym poczytać. Szwajcarzy zapłacili wielokrotnie więcej, niż wynosiły najbardziej optymistyczne szacunki - i nie tym, którym kasa mogła się należeć. I jeszcze jedno. Afera reprywaryzacyjna z pożydowskimi kamienicami też nam zaszkodziła. Skoro Polacy mogą je przejmować na krzywy ryj, to dlaczego Żydzi nie mogą? Jakaś logika tutaj jest.
 6. Tak, w USA "wiedzą", że naziści to Polacy. Pisał o tym któryś z polskich profesorów wykładających tam. To logiczne - przecież obozy śmierci były polskie. Tylko jedna studentka znała prawdę - jak się okazało, była Polką.
 7. Mnie się wydaje, że w Polsce dyskusja jest uczciwa - aż nazbyt uczciwa. Bez problemu wychodzą obiektywne książki. Wiem, bo czytam. Pamiętaj, że po wojnie były procesy o zbrodnie na Żydach.
 8. Żeby się jej wyżalić, jak wielką jestem pipą.
 9. Nie. Sformułowanie "Polacy pomagali" sugeruje, że było to powszechne i dobrowolne. Byli Polacy, którzy własnoręcznie zabijali Żydów, tak. Ale działo się to w kraju okupowanym (zgodnie z prawem międzynarodowym odpowiada okupant), okupacja była straszna (Generalna Gubernia to był kraj upadły, masa przestępczości), a rząd Polski był JEDYNYM rządem alianckim troszczacym się o Żydów i próbującym im pomóc. Jedynie Węgrzy przez pewien czas próbowali chronić własnych obywateli. Takie stwierdzenia stawiają nas w jednym rzędzie z sojusznikami Hitlera, a także z Ukraińcami i Lotyszami, pewnie też z Litwinami, nie pamiętam szczegółów, gdzie ludność powszechnie nienawidziła Żydów i mocno zasiliła jednostki Waffen SS.
 10. Kapitan Horyzont

  Poszukiwanie pracy będąc zatrudnionym

  Tak, o ile czas nauki jest z góry określony, nabycie nowych umiejętności pewne lub bardzo prawdopodobne, a po ich nabyciu zarobki wyraźnie się zwiększą.
 11. Jakiś tam wpływ masz. Dodawaj komentarze po angielsku w sieci, np. pod artykułami gazet izraelskich. Oczywiście trochę książek trzeba wcześniej poczytać, żeby nie palnąć gafy. Rząd nie ma jaj, prawda, ale poprzednio nie było lepiej. Opluwanie Polski trwa od dziesięcioleci.
 12. Niech się transy łączą ze sobą, że tak to ujmę, na krzyż.
 13. Dokładnie - z polskiej słomy na arabskie kobierce.
 14. Kapitan Horyzont

  Terapia małżeńska

  Matka z dziećmi ma przygotowaną gałąź? Chyba przydałby się jakiś życzliwy, aby wyjaśnił pani, jak sprawy będą się mieć po rozwodzie.
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.