Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Kapitan Horyzont

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1237
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

840 Świetna

About Kapitan Horyzont

 • Rank
  Chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1114 profile views
 1. Ja mam gumowe rękawiczki, które myję mydłem, a mając okazję dezynfekuję.
 2. Te godziny dla seniorów wyglądają sensownie.
 3. Popieram, Polacy nie mają żadnych długów wobec Murzynów i jakiekolwiek kompleksy są nie na miejscu.
 4. Ja jeszcze dodam, że systemy do analizy danych mogą być jeszcze w powijakach (tzn nie być zdolne do analizy każdego obyeatela), ale dane są gromadzone i w przyszłości mogą się przydać.
 5. Ja proponuję od razu pluton egzekucyjny. Dobre, leninowskie wzorce. Po pierwsze, nie jestem pewien, czy ta kara 30000 ma realne podstawy prawne (czytałem dyskusje na ten temat). Kluczem jest nie wysokość, ale nieuchronność. Po drugie, kara powinna być skorelowana z przewinieniem. Na koniec - niezależnie od tego, zawsze znajdą się idioci, którym kara nie jest straszna. Cóż, budżet się podreperuje.
 6. Zgadzam się. Być może powstanie jakiś organ zaufania, pośredniczący w płatnościach elektronicznych, który zapewnia anonimowość na akceptowalnym poziomie. Czyli zrywający powiązanie pomiędzy kupującym i sprzedającym. Jeszcze jedna rzecz - terminal kosztuje. W mojej okolicy wciąż są firmy, których właściciele nie zdecydowali się na jego instalację. Wyszło im, że zbyt drogo (wg tego, co mówił jeden z nich, hasło reklamowe "terminal za darmo" nie ma wiele wspólnego z prawdą).
 7. Bez przesady. 30000 to kara w naszym kraju astronomiczna. Wystarczyłyby 3000 skutecznie egzekwowane.
 8. Oczywiście. Beata Kozidrak (teksty zespołu Bajm), Kora Jackowska (teksty Maanam, część muzyki), Edyta Bartosiewicz (teksty i muzyka), to tylko pierwsze przykłady na pewno porządnych dokonań. Pierwsze dwie kapele to były w czasach mojej młodości grupy z absolutnej pierwszej ligi. Ogólnie wątek jest dość żenujący, jakieś leczenie kompleksów. Wybitnych kobiet jest mniej, z różnych powodów, ale istnieją. Sam znam przykłady pań zarabiających głową bardzo dobre pieniądze.
 9. Eee tam, wg mnie wybory zostaną przełożone, ale Jarek ogłosi to w dogodnym dla siebie momencie.
 10. Ta informacja nie jest pełna, choć pomysł jest typowo socjalistyczny. Nie wiadomo, co mogą zrobić pracodawcy - wysłać na bezpłatny urlop, zredukować pensję itp.
 11. Po takich doświadczeniach kupiłbym pojazd odpowiednio duży i bezpieczny, na wszelki wypadek sprawdził wynik krasztestu.
 12. Ciężko mi jest wskazać konkretną książkę, pamiętam jedynie wrażenia z tego, co przeczytałem. Napisałeś o sierpniu. Ja z książek i artykułów pamiętam, że napięcie rosło i na pewno w sierpniu wojna już była mocno prawdopodobna. I wszyscy to czuli. Być może w styczniu jeszcze nie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.