Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

zordon

Użytkownik
 • Ilość treści

  41
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

13 Dobra

O zordon

 • Ranga
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. zordon

  Filtr powietrza

  I jak ten filtr się sprawuje? Też mieszkam w okolicy w której większość użytkuje kotły - śmieciuchy, i jest to wyczuwalne. Taka charakterystyczna woń spalonego węgla.
 2. I jeszcze 2 sprawy. W Polsce od 10 lat nie były podnoszone sumy wolne od podatku. Czyli przy większych dochodach praktycznie w każdym zawodzie, płacimy większe podatki. Źródło: https://www.money.pl/podatki/prog-podatkowy-w-pit-bez-zmian-od-dekady-pol-miliona-polakow-na-tym-cierpi-6342339126863489a.html Kolejna sprawa to podatek katastralny. Ludzie pouciekali ze swoimi majątkami w nieruchomości, bo te są wolne od opodatkowania (tzn są podatki, ale drobne), ale to się zmieni, gdy tylko zacznie brakować kasy w budżecie. Proszę bardzo: https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/podatki-osobiste/podatek-od-nieruchomosci/726984,Podatek-katastralny-moze-zostac-wprowadzony-do-2020-r.html Rząd nie ma swoich pieniędzy, rząd ma tyle, ile zabierze innym. Tak więc, jedna grupa jest rabowana w świetle prawa różnego rodzaju daninami, a drugiej grupie jest ta kasa wypłacana. To jest skrajna niesprawiedliwość, bo każdy powinien być kowalem własnego losu.
 3. Pisząc takie rzeczy obrażasz moją inteligencję. Pierwszym celem programu 500+ jest zakup głosów przez partię rządzącą. Takie cyrki jakie oni odwalają, to im poparcie powinno spaść do okolic 15%. Wprowadzenie tego programu utrwaliło tylko różne patologie w naszym kraju. Fakt, mają 500+ ale inne usługi takie jak państwowa służba zdrowia, budowa infrastruktury prorodzinnej jak żłobki, wykluczenie setek tysięcy kobiet z rynku pracy -bo po prostu nie opłaca się im pracować. Myślisz, że kogoś normalnie myślącego przekona jakiś ochłap w postaci 500+?? Państwo w pierwszej kolejności nie powinno zabierać w postaci tych durnych podatków dochodowych od biednych ludzi, od VATów na foteli samochodowe, wózki dziecięce, odzież dziecięcą itd. A katastrofa demograficzna zbliża się wielkimi krokami. Powiem wam jaki będzie scenariusz: import imigrantów, wszelkiej maści z krajów od nas biedniejszych. Jeszcze 2-3 pokolenia i będziemy wyglądali tak samo jak te państwa europy zachodniej z których teraz się tak śmiejemy, że tam takie multi-kulti. U nast będzie to samo i tego nie da się odwrócić.
 4. zordon

  Obudowa kominka

  No ładnie to wygląda, muszę przyznać. Pytanie czy to nie jest zrobione z wykorzystaniem płyt k-g? Coś na zasadzie jak tutaj zostało opisane: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/buduj-z-nami-porady-montazowe/obudowa-kominka-z-plyt-gk-w-10-krokach
 5. Wprawdzie mam miejsce na kominek, ale nie podjąłem jeszcze decyzji o jego zakupie i montażu, ale na kolejną zimę chciałbym już to zrobić. Zastanawiam się nad kwestiami związanymi z jego obudową. Kominek, to rodzaj pieca, a więc emituje jakieś tam ciepło . Czy standardowe materiały, do jego wykończenia będą dostatecznie bezpieczne pod względem ppoż? Dodam, że będzie to kominek z zewnętrzną komorą spalania.
 6. Zasada jest prosta - jeżeli ktoś chce schudnąć, to musi dostarczać mniej kalorii swojemu organizmowi niż wynikałoby to z jego realnych potrzeb. Tylko dzięki ujemnemu bilansowi energetycznemu można zrzucić nadprogramowe kilogramy. Można to osiągnąć poprzez zmniejszenie przyswajania kalorii bądź zwiększenie wydatku energetycznego.
 7. Zamówienie publiczne z wolnej ręki, jest to tryb wyjątkowy a nie standardowy. Jego nadużywanie, to narażanie się na różnego rodzaju kontrole. Krótko mówiąc, jest to dopuszczalne w wyjątkowych sytuacjach. Trudno stwierdzić, kiedy zachodzą przesłanki umożliwiające skorzystanie z tego trybu - jest to raczej kwestia indywidualna i robiona na własną odpowiedzialność. Każda sytuacja jest inna. Proponuję doczytać tutaj jeszcze: https://www.portalzp.pl/top-tematy/procedura-z-wolnej-reki-sprawdz-jak-wlasciwie-oceniac-przeslanke-zwiazana-z-monopolem-rynkowym-9304.html
 8. Na zachodzie może nie jest super, ale jest lepiej niż w Polsce. A chodzi przede wszystkim o siłę nabywczą naszych pieniędzy, za które możemy po prostu mniej kupić niż oni. Prostym przykładem jest chociażby benzyna, która jest u nas droższa niż w wielu krajach, które mają siłę nabywczą 2-3 krotnie większą od naszej. To nie jest normalne. Gdzie jakość ich państw, ich instytucji jest zdecydowanie lepsza od naszej.
 9. Cóż, szacunek dla Irka, bo Pani jest naprawdę bardzo urodziwa i kobieca :)
 10. zordon

  Słuchawki bezprzewodowe douszne do 200 zł

  Pamiętajcie, że te douszne, w perspektywie czasu niszczą słuch.
 11. Zarabiam całkiem dobrze. Obecnie mieszkam w mieszkaniu, które też kupiłem na kredyt. Mógłbym je spłacić, ale kosztowałoby mnie to dużo prowizji (kilkanaście tys zł). Zastanawiam się, aby zrobić wkład własny na około 30% i kupić kolejne mieszkanie na kredyt, pod wynajem. Plan jest taki, aby uzyskany dochód z wynajmu spłacał kredyt. Pytanie, czy moje rozumowanie jest słuszne? Może ktoś z kolegów już tak robił? Czy to jednak przypał i jak kupować to na minimalny kredyt, ewentualnie za gotówkę (co nastąpiłoby za jakieś 2-3 lata) - jeżeli z moimi zarobkami nic się po drodze nie stanie. Jak uważacie?
 12. Kontaktowałem się z Rzecznikiem Konsumentów i to okazuje się cale nie jest oczywiste. Nie ma definicji zaliczki w polskim prawie. Niby powinno się zwrócić, ale jak się uprze, to będzie robiła problemy. To po co jest podział na zaliczka i zadatek, skoro nie ma wyraźnego rozgraniczenia tych dwóch terminów. Na każdym kroku trzeba uważać, bo cię w ch... zrobią. Strasznie to jest irytujące.
 13. W piątek dostałem maila, że zwrócą mi pieniądze z zaliczki. Dziś otrzymałem kolejnego maila ze sklepu, że skonsultowali się z jakimś swoim biurem księgowym i nie zwrócą mi i że mogę odebrać sobie w towarze. Jak w związku z tym powinienem postąpić?
 14. Zapłaciłem w pewnym sklepie X zaliczkę na materiały budowlane (dach), w wysokości 40%. Ale po analizie oferty oraz stwierdzeniu, że nie będzie ona dla mnie korzystna, będę chciał się wycofać z transakcji. Czy otrymam zwrot zaliczki? Czy sklep może robić trudności w tym zakresie? Co w sytuacji gdy nie będzie chciał zwrócić zaliczki? Dodam, że zaliczka została wysłana drogą internetową (przelew bankowy) a w tytule jasno napisałem, że jest to zaliczka do zamówienia X.
 15. zordon

  Psia grypa

  Psia grypa czyli protest policjantów w celu uzyskania podwyżek, przywilejów emerytalnych czy tego aby zwolnienie było płatne 100% (pozostali obywatele mają płacone na L4 80% pensji). I o ile rozumiem, że Policja powinna więcej zarabiać, bo jest to jednak trochę niewdzięczny zawód, to tyle nie rozumiem tej formy protesty, gdzie stróże prawa, idą na lewe zwolnienia lekarskie - a więc łamią prawo i nic im się nie dzieje. Cisną się na usta słowa byłego ministra MSWiA, że Polska to państwo teoretyczne. Bo jak to możliwe, aby w normalnym państwie mogło dochodzić do takiej patologii gdzie lekarze bezpodstawnie wystawiają zwolnienia chorobowe (pewnie nie rzadko za łapówkę), a ktoś kto powinien stać na na straży prawa, łamie to prawo w bezczelny sposób. Jak już by tak chciał protestować jeden z drugim, to zawsze mogliby pójść na bezpłatny urlop. Doprowadzi to tylko do większej demoralizacji w tej formacji. Tak, policję trzeba zreformować, bo to co jest obecnie to w większości przypadków patologia: patrz wykręcanie bzdurnych statystyk mandatów, gdzie chodzi tylko o ściągnięcie możliwie najwięcej kasy z obywateli w postaci mandatów, a forma protestu też jest wg mnie patologiczna. Jak uważacie?
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.