Skocz do zawartości

Postulaty mężczyzn - czyli co chcemy zmienić w społeczeństwie i w prawie?


osobliwy nick

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że zdążyliście mnie już mocno polubić, zatem postanowiłem założyć nowy wątek na forum :D

 

Otóż chciałbym, abyśmy zapisywali tu propozycje postulatów, których wejścia w życie sobie życzymy, jako mężczyźni, z punktu widzenia naszego interesu i, które mogłyby stanowić zalążek przyszłych zmian prawnych. Uważam, że zmian, których należałoby dokonać jest cała masa i zgadzam się z opiniami, iż kobiety mają współcześnie większe prawa oraz przywileje, aniżeli mężczyźni. Dlatego pytanie co należy zmienić, aby zrównać te prawa lub przywrócić należyty rozkład sił w społeczeństwie? 

 

Zacznę od postulatów, które już raz wymieniłem tu na forum.

1. Zniesienie obowiązku alimentacyjnego dla mężczyzn (oraz kobiet), z tytułu posiadania wspólnego dziecka. 
2. Wprowadzenie surowych kar za zdrady.
3. Zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.

4. Prawo do współdecydowania mężczyzn o aborcji (oraz legalizacja aborcji w ogóle) i środki przymusu w tym zakresie (pozbawienie praw rodzicielskich, kary finansowe, pozbawienie wolności), jeżeli kobieta nie będzie respektować woli mężczyzny, w szczególności jego odmowy do powołania dziecka na świat.

5. Zniesienie instytucji ślubów cywilnych.

 

Ad. 1. Obowiązek utrzymania dziecka winien spoczywać wyłącznie na stronie, która posiada prawa rodzicielskie, zaś sprawy związane z alimentami na dziecko w ogóle nie powinny być przedmiotem rozstrzygnięć polskich sądów. Wyjątek stanowić mogłyby jedynie konkretne umowy cywilno-prawne, pomiędzy kobietą i mężczyzną, w których jedna ze stron zobowiązuje się do określonych świadczeń, a następnie nie przestrzega zawartych tam postanowień. Jeżeli jedna ze stron zrzeknie się praw do dziecka - powinna być w zupełności zwolniona z obowiązku alimentacyjnego, w przeciwieństwie do stanu, który mamy obecnie.
Ad. 2. Powinniśmy mieć możliwość wytoczenia procesu z pozwu cywilnego z tytułu zdrady. Jeżeli zaś chodzi o kary, to mam na myśli zarówno finansowe, jak i karę pozbawienia wolności, a także pozbawienia praw rodzicielskich (osoba, która niszczy swój związek i tym samym swoją rodzinę nie powinna mieć dłużej żadnych praw do dziecka). Obecnie nawet, jeżeli na sprawie rozwodowej zostanie orzeczona wina kobiety, ta zabiera dzieci.
Ad. 3. Ewentualnie wprowadzenie późniejszego wieku emerytalnego dla kobiet, albowiem żyją dłużej.

Ad. 4. Należałoby się zastanowić tylko na jakich zasadach. Na pewno jednak mężczyzna powinien również mieć tu coś do powiedzenia.

Ad. 5. Państwo w ogóle nie powinno się zajmować życiem prywatnym obywateli, dopóki nie robią komuś krzywdy (patrz przemoc domowa kobiet, zdrady). Przymusowe finansowanie urzędników państwowych z podatków, do tego działających na szkodę mężczyzn (przyklepujących niekorzystne dla nich umowy cywilno-prawne) jest niedopuszczalne.

Edytowane przez osobliwy nick
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.