Skocz do zawartości

Rosja (wydzielone z "Jesteś milionerem - co robisz?")


Rekomendowane odpowiedzi

A ja mogę bezpłatnie Twoją książkę na język rosyjski, ale dopiero jak zrobię certyfikat w marcu, mimo że nie jestem zawodowym tłumaczem.

Rosja to wspaniały rynek zbytu, transerfing, DEIR, Łazariew, Małąchow i inni mają tam wielkie powodzenie. Piękny duchowo kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosja to kraj bardzo uduchwiony, to ludzie ktorzy sa niezwykle bystrzy w sprawach wywiadu, deteketywistyki I tak dalej. W Rosji mieszka najwiecej ludzi ze zdolnosciami para-psychicznymi, ogolnie ogromny potencjal tego narodu...Mieszanka slowian, ludzi pochodzenia germanskiego a takze tatarow I ludow mongolskich :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,17107416,Miedwiediew__Bedziemy_samowystarczalni_zywnosciowo_.html

Miedwiediew wygłasza mowę że rosja ... nauczy sie w końcu chodować jabłka.

Niby trywialny artykuł, ale rozbawiły mnie do łez komentarze naszych internautów ;}

Oto kilka z nich. Przy okazu nawiązuję do tematu o Rosji, ponieważ ja nie widzę w tym narodzie niczego pozytywnego.

Jesli ktoś chce sie pośmiać radze poczytać ;)

 

Polacy mają po prostu "lepsze mózgi" My inwestowaliśmy w sady, chłodnie , przetwórnie a Kacapska Republika Zdrad w Iskandery i Buławy. To żrycie palanty głowice.

 

Przez cały czas trwania Sojuzu i ostatnich 25 lat nie udało się tego osiągnąć a kraj był niewspółmiernie większy i to z terenami żyznymi jak w dzisiejszej Gruzji czy Ukrainie a teraz ma tego dokonać!? Dima, opanuj się tutaj jest potrzebna zmiana mentalności, a tej przez najbliższe 3 pokolenia zmienić się nie da! Wasze zamordystyczne i autorytarne zapędy, wszechobecna korupcja i sowieckie myślenie musiałby odejść w przeszłość by coś się zmieniło. Parafrazując.... sorry, taki macie klimat!

 

To nie jest kwestia klimatu, panie Miedwiediew, i dobrze pan o tym wiesz. Gdyby Rosja nie miała tylu surowców naturalnych, byłaby państwem niewiele znaczącym na mapie świata - mimo ogromnego terytorium. Państw dużych, a słabych jest kilka na świecie, bylibyście największym i najsłabszym.

Rosja nie ma wypracowanej kultury pracy i postępu, nie przyjmuje wartości, jakie ukształtowały społeczeństwa zachodu i doprowadziły je do dobrobytu. Zawsze się od zachodu odróżnialiście, ale sami nie wypracowaliście żadnego, poza ciemiężeniem słabszych, modelu funkcjonowania państwa. Rosjanie, przy całym szacunku jaki mam do wielu z nich, są narodem niezdolnym ani do efektywnego współdziałania, ani do samodzielności czy samowystarczalności. I są wiecznie pijani, może by zapić te smutne prawdy. Tak było zawsze i będzie.

Polecam film "Lewiatan" w reż. Zwiagincewa - pokazuje, ile znaczy jednostka w tym bandyckim kraju.

 

Sowieci zniszczyli w tym kraju całą prywatną inicjatywę ; najlepszych gospodarzy (kułaków), przedsiębiorców (burżujów), handlowców (spekulantów) . W Rosji nie ma gospodarstw przekazywanych z ojca na syna jak w Polsce czy Europie, kto ma nauczyć młodych jak gospodarzyć ? Kołchoźnicy ? Tak samo przemysł. Wielkie kombinaty przejęli oligarchowie i żyłują je dla maksymalnych zysków. Nie inwestują bo ich to nie interesuje. Kapitalizm kojarzy się im tylko z kupowaniem złotych zegarków, jachtów i wspaniałych posiadłości. Jedynym inwestorem jest państwo , ale państwo nie zbuduje nowoczesnej gospodarki, do tego potrzebna jest energia prywatnych przedsiębiorców - klasy średniej - której w Rosji prawie nie ma.

 

Nie wiem ile w tym prawdy ale cenna informacja sie pojawiła:

 

Lynn zestawił IQ narodów europejskich:
Niemcy 107
Holandia 107
Polska 106
Szwecja 104
Włochy 102
Austria 101
Szwajcaria 101
Wyspy Brytyjskie 100
Norwegia 100
Belgia 99
Dania 99
Finlandia 99
Czechy 98
Węgry 98
Hiszpania 98
Irlandia 97
Rosja 96
Grecja 95
Francja 94
Bułgaria 94
Rumunia 94
Turcja 90
Serbia 89
Zatem to może Rosji się nie udać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem. Zwiałem po kilku dniach. Więcej tej krainy nie chcę oglądać. Oni jacyś spierdoleni są, architektura też nijaka.

 

Ale o Rosji była mowa. Z mojego punktu widzenia, odnosząc się do artykułu, sprawa wygląda tak.

"Gdyby Rosja nie miała tylu surowców naturalnych, byłaby państwem niewiele znaczącym na mapie świata - mimo ogromnego terytorium. Państw dużych, a słabych jest kilka na świecie, bylibyście największym i najsłabszym."

100% prawdy. Tylko zamordyzm i surowce trzymają toto w kupie. Przede wszystkim jest terytorialnie zbyt duża.

 

"Rosja nie ma wypracowanej kultury pracy i postępu, nie przyjmuje wartości, jakie ukształtowały społeczeństwa zachodu i doprowadziły je do dobrobytu. Zawsze się od zachodu odróżnialiście, ale sami nie wypracowaliście żadnego, poza ciemiężeniem słabszych, modelu funkcjonowania państwa. "

100% prawda. Rosja kalkuje wzorce kulturalne i ekonomiczne. Jednak dla przeciętnego Rosjanina nic one nie wnoszą i niczego nie zmieniają. Balet, literatura itd. Jasne... . Jest się czym pochwalić, ale to fasada, podpieprzona zresztą komu innemu. Sami niczego nie stworzyli. Zresztą jak kiedyś już napisałem to de facto Mongolia jeśli chodzi o wzorce społeczne.

 

Pomimo tego trzeba przyznać Ruskim, że są innowacyjni w jakiś taki przetrwaniowy sposób. W tym burdelu w końcu  muszą jakoś przeżyć.

 

Tak sobie myślę o tej krainie i jakoś sam siebie nie potrafię zrozumieć. Wiem, że to straszny syf. Zamordyzm, korupcja, wszechobecny bakszysz, wóda, chytrość i cała reszta. A jednak psiakrew ..., sam nie wiem.

Może to przez to, że zawsze miałem fajne rusycystki a może po prostu...

https://www.youtube.com/watch?v=SIwfGkFxEc4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jakos lubie Rosje i Rosjan, sam nie wiem czemu...Znam dobrze historie pomiedzy nami ale jakoś nic do nich nie mam. Zastanawiam sie i czy moglby mi ktoś udzielic odpwoiedzi na II pytania

 

1.Polska ma IQ na poziomie ponad 100 Zgadzacie sie czy nie? Ogolnie uwazam ze Polacy sa bardzo inteliegntnym narodem

2.Skoro państwa Zachodnie są tak bogate tgo czemu maja niższe IQ od Polski czy Włoch? W jaki własciwie sposób Zachód stał sie tak bogaty i rozwinął tak cudowna i poteżna cywilizacje? Wiadomo, kolonie, ale nie tylko to, budowa takiej cywilizacji ma wiele czynników, jakich? .Ktoś móglby rozwinąć ten wątek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pikacz, już tak nie szalej. ;-) Większość tego co się widzi w Anglii zależy od tego z którą klasą / grupą społeczną się zadajesz.

no to podaje tobie grupe społeczna z która miałem do czynienia.

Urzędnicy skabówki - idioci

Farmaceuci - idioci

menadzerowie - idioci

Policja - daja tylko pozory bezpieczeństwa na angielskich dzielnicach na mieszanych brak bo ich tam nie ma

Pseudo specjaliści od wycen antyków itd - brak słów kurwa

jaki kolwiek urzędnik - matoł

lekarze - poziom wiedzy sredniowiecze

ludzie w banku - banda idiotów( dobrze ze zaczynaja banki ich wypierdalać)

rozpisać przyczyny moich twierdzeń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to podaje tobie grupe społeczna z która miałem do czynienia.

Urzędnicy skabówki - idioci

Farmaceuci - idioci

menadzerowie - idioci

Policja - daja tylko pozory bezpieczeństwa na angielskich dzielnicach na mieszanych brak bo ich tam nie ma

Pseudo specjaliści od wycen antyków itd - brak słów kurwa

jaki kolwiek urzędnik - matoł

lekarze - poziom wiedzy sredniowiecze

ludzie w banku - banda idiotów( dobrze ze zaczynaja banki ich wypierdalać)

rozpisać przyczyny moich twierdzeń?

 

Rozpisz prosze - nie watpie ze masz wiele racji - ale tak jak o to prosil Vincent w odrebnym watku.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.