Skocz do zawartości

Czy Jacek Piekara nie przesadził?


Maynard

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się na pudelek.pl taki news: https://www.pudelek.pl/artykul/124482/piekara_znow_ostro_o_wellman_udajacy_inteligenta_przylizany_prostak/

 

"Okazuje się, że dla Piekary pół miliona to kwota nie straszna na tyle, by zaprzestać komentowania poczynań Wellman. Na łamach dwutygodnika Bez Cenzury, pisarz postanowił ponownie obrazić dziennikarkę. Nazwał ją między innymi "udającym inteligenta i kulturalnego człowieka, przylizanym i uładzonym prostakiem, który czuje się w prawie mentorsko pouczać innych, lecz reaguje wściekłością na to, co boli najbardziej: na kpinę".

To jednak nie wszystko. Piekara wyśmiał karierę Wellman, mówiąc, że "psim swędem trafiła na salony":

Ot, wypucowana i wymalowana dziewka stajenna, która psim swędem trafiła na salony...

Jacek Piekara wymyślił również przydomki dla Doroty, które "same narzuciłyby się używającemu barwnego języka człowiekowi antyku lub średniowiecza": "Dorota Słoniowa Noga", "Dorota Brzuch Wieloryba", "Dorota Podgardle Świni", "Dorota Kiełbasiana Dłoń"."

 

Czy Pan Piekara nie przesadza? Jak sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nierozważny, ma pół bańki zasądzone w dziwnych okolicznościach, może się to da jakoś odkręcić, ale nie może się dawać sprowokować.

 

Z drugiej strony rozumiem jego wkurwienie, bo to jak go ujebali to woła o pomstę do nieba. Piekara to nie jest jakiś tam chłopiec do bicia, tylko wybitny pisarz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest prawnie, ale napisał te słowa jako artykuł (dziennikarski) do gazety- dwutygodnika. Wydaje mi się , że można wtedy pocisnąć więcej bez konsekwencji prawnej. Bo to jest satyra, komentarz do osoby publicznej nomen omen. 

Karę natomiast dostał za wpis na prywatnym koncie jak u Kowalskiego.

 

Może ktoś zorientowany w prawie prasowym itp. się wypowie?

 

Dla mnie mocniej obrał w słowa (emfaza) co każdy facet myśli o tej Pani - jest prosta, wulgarna w zachowaniu i mało urodziwa. Jako prezenterka nie nadaje się bo wolę oglądać ładne dziewczyny w TV. Zresztą tak jest na całym świecie.

Jestem po prostu estetą. Może to źle o mnie świadczy ale jak oglądam TV włoską to tam same piękne, szczupłe laseczki. Taka Wellman by się tam nigdy nie załapała. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, Maynard napisał:

"Dorota Podgardle Świni", "Dorota Kiełbasiana Dłoń"."

xD odkąd tak Pieare załatwili nie lubię tego zapasionego obleśnego babska. Dorota Kiełbasiana Dłoń Wellman XD

Przesadzić nie przesadził, bo jak go skasowali już na 500 tysi to nawet jak mu teraz zasądzą milion dolarów, to ich nie zapłaci.

Edytowane przez WąsatySamiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej puściły mu nerwy no ale przecież trudno się dziwić w zaistniałej sytuacji.  
Wellman (niezmiernie polsko-brzmiące nazwisko IMO) się pewnie przewraca, ze śmiechu widząc jak Piekara się miota i jeszcze bardziej pogrąża.  
Te słowa nie wg. mnie nie są warte pół bańki a co najwyżej jakieś 50 tysięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, luter1 napisał:

Najwyraźniej puściły mu nerwy no ale przecież trudno się dziwić w zaistniałej sytuacji.  
Wellman (niezmiernie polsko-brzmiące nazwisko IMO) się pewnie przewraca, ze śmiechu widząc jak Piekara się miota i jeszcze bardziej pogrąża.  
Te słowa nie wg. mnie nie są warte pół bańki a co najwyżej jakieś 50 tysięcy. 

Jego słowa nie powinny być w żaden sposób ukarane, kiedyś w tym kraju mieliśmy cenzurę, nie powinniśmy do tego wracać. Ja rozumiem jakby ją obraził za prawdę, ale karanie za słowa prawdy pokazuje upadek naszej cywilizacji

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w sądzie nie liczy się "prawda" tylko to co jesteś w stanie udowodnić.  

Nie ma też przecież sprawiedliwości (nigdy nie było i zapewne nie będzie) jest tylko prawo dążące do sprawiedliwości jak to powiedział jeden "mondry" pan z telewizji.  
A mówienie w mediach, że "Prawo i Sprawiedliwość zrobiło to czy tamto.." zamiast "Partia Prawo i Sprawiedliwość...."  jest godnym potępienia nadużyciem 

skrótowo myślowym zacierającym granicę pomiędzy "pierwszą prawdą objawioną a gowno prawdą" . (Bez urazy w stronę PISsu)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro napisał to na twitterze to decyzją sądu także powinien zamieścić przeprosiny na swoim koncie na twitterze - gdzie ma 15 tys. obserwujących. Niech to wisi na samej górze jego konta przez pół roku.

Czemu ma to robić w jakiejś ogólnopolskiej gazecie z nakładem 50-350 tys za ogromne pieniądze - 100 tys czy 400 tys zł (bo wyliczenia są różne) ? 

Przecież jest to rażąca niewspółmierność kary do czynu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.