Skocz do zawartości

Nowy SSD w planach


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo wchodzi nowe GTA, a mam 128GB SSD, więc tyle miejsca nie wygeneruję. Myślę nad kupnem SSD 256GB a obecny będzie dodatkowy, tylko myślę jak by to zrobić? Od nowa wszystko instalować na tym dysku, czy gry na steam da się przerzucić jakoś tak normalnie, że przekleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co Windowsa przeinstalowywać? Przecież ssd nie podlega defragmentacji. Wpinasz jako kolejny dysk systemowy, ustawiasz w steamie ścieżkę dostępu i tyle. Ale, jeżeli chcesz przenieść całego steama na nowy dysk ze "starego", tu jest ten trick wspomniany przez Brzytwę (od punktu 4): http://www.sciagnij.pl/programy/1,93141,11006236,Steam___jak_zmienic_folder_pobierania_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to że nowy dysk szybszy, w starym po roku pewnie rejestr zabrudzony - chcę skorzystać, skoro tyle wybulę :) Za link podziękował, jasno i czytelnie wyjaśnione. Kupię samsunga, który umożliwia z użyciem RAM potężne przyśpieszenie, był model w cd action ale zagubiłem oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jaki masz obecnie system a jaki chcesz zainstalować na nowym dysku? Bo jak ten sam, to nie ma sensu zbytnio. No, chyba, że masz kompletny syf na kompie i nie chce Ci się bawić w czyszczenie.
Rejestr w windzie można (a nawet trzeba :) ) czyścić.

Co do używania pamięci RAM przez dysk, to jest nowa technologia i zanim będzie dobrze zoptymalizowana, to może dużo czasu minąć. Pytanie, czy programy i aplikację, z których chcesz używać wspierają i obsługują tą technologię? Czy system to obsługuje? Jeżeli kupiłeś egzemplarz z pierwszej serii dysków z taka technologią, to cudów się nie spodziewaj.
Nie sprawdzałem tych dysków, o których piszesz, ale każdy SSD ma praktycznie zerowy czas dostępu, więc użycie RAM (zapewne jako bufor lub wspomaganie przy transporcie danych?) to jest jakiś mały bonusik na który firma łapie klientów. Gdyby to było faktycznie jakieś super-mega-pro-elo-wyjebane wydajnościowo, to kosztowałoby majątek - vide karty Tesla od NŻydii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ccleaner w miarę da radę. Wersja darmowa jest okrojona, więc całego syfu nie sprzątnie, ale lepsze to niż nic.

Odpalasz program i po lewej stronie masz zakładkę 'rejestr', potem na dole 'skanuj by...' i na końcu 'napraw...'. Jak chcesz, to możesz potem jeszcze wybrać, czy program ma zachować kopię bezpieczeństwa przed usunięciem błędów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.