Skocz do zawartości

Jak sprawdzić zużycie dysku?


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba z nudów chcę przejść na windowsa 10. Teraz tak - mam dwa dyski SSD, jeden w miarę nowy (250GB) a drugi (128GB) ma dwa lata. System lata mi na starym, co jest sensowne ze względu na mniejszy rozmiar - na wiekszym mogę trzymać więcej softu. Jak sprawdzić stopień jego zużycia? Chcę teraz na dziesiątce posiedzieć bez formatu z rok co najmniej, a nie wiem czy dysk nie zwalnia, oraz czy się nie popsuje. Można to jakoś sprawdzić? Wtedy bym windę instalował na większym i nowszym dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak red napisał. To bez sensu.
Jak dokończę stawiać nowa maszynę to i tak zainstaluję 7. Będę jechał na niej tak długo jak będzie wsparcie od producenta, a może i jeszcze dłużej.
Dopóki Linux nie ogarnie wszystkich aplikacji które chodzą pod Windowsem to nie będę się przesiadał. To jak dla mnie jedyny kierunek w którym mógłbym pójść jeżeli chodzi o OSy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną przy wszystkich poprawkach win 8.1 dopiero dogania win 7..... Natomiast win 10 jest jak pisałem wyżej. Będzie zdatny do użytku za jakiś rok ,może nawet dwa i to tylko przy założeniach że MS zrezygnuje z niektórych mechanizmów takich jak przymusowa aktualizacja, narzędzia inwigilujące, których "nie przewidziano" opcji wyłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz się po prostu pobawić nową Windą lub jakimś innym OS to polecam maszyne wirtualną

Jest to po prostu emulator peceta na Twoim obecnym windowsie.

Możesz na nim robić wszystko co na zwykłym pececie

zaleta jest taka, że ten cały wirtualny pecet to kilka plików, które w każdej chwili można wywalić

http://download.virtualbox.org/virtualbox/5.0.10/VirtualBox-5.0.10-104061-Win.exe

 

tutaj jest tutorial jak zainstalowac w10 na VB i jak to wygląda w akcji (niestety w en)

http://www.lifehacker.co.uk/2015/01/04/install-windows-10-using-virtualbox

 

 

 

 

Chyba z nudów chcę przejść na windowsa 10. Teraz tak - mam dwa dyski SSD, jeden w miarę nowy (250GB) a drugi (128GB) ma dwa lata. System lata mi na starym, co jest sensowne ze względu na mniejszy rozmiar - na wiekszym mogę trzymać więcej softu. Jak sprawdzić stopień jego zużycia? Chcę teraz na dziesiątce posiedzieć bez formatu z rok co najmniej, a nie wiem czy dysk nie zwalnia, oraz czy się nie popsuje. Można to jakoś sprawdzić? Wtedy bym windę instalował na większym i nowszym dysku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.