Skocz do zawartości

Ciekawy blog o toksycznych relacjach


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy było, ale warto przeczytać ten blog: http://koniectoksycznych.blogspot.com/

Sam byłem kiedyś w związku z osobą z chorobą afektywną dwubiegunową i do dziś pamiętam jak wyniszczające to było.

 

Czytam właśnie. Mój komentarz. Od razu proszę o wybaczenie.

 

O żesz kurwa, ja pierdolę.

 

Jeszcze gorszych rzeczy o kobietach się dowiedziałem niż dotychczas.

 

Dzięki von.hayek :) wrzutka mistrzostwo świata. W sam raz do browarka na piątkową noc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten blog jest pouczający (chociaż sa też toksyczni faceci hehe) . Byłem w relacji z kobieta u której sam podejrzewałem borderline czyli jazda od idealizacji do dewaluacji do poziomu podłogi . Emocjonalny rollercoster , na dłuższą metę totalna destrukcja.

Polecam też dobre ale wprawdzie ostre

https://kefir2010.wordpress.com/2013/12/29/oblicza-psychopatow-osoby-z-borderline-zrobia-z-twego-zycia-koszmar-bronmy-sie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem nieco o BPD i NPD, także wiem o co chodzi i jak zachowują się takie osoby. Teraz wszedłem sobie na ten blog, poczytałem kilka postów i stwierdzam że rozważany jest tam nieco zbyt głęboki poziom psychologicznego gówna jak dla mnie ;)

 

Zwłaszcza, że jak już człowiek wie jak rozpoznac u kogos takie zaburzenie i że ma natychmiast się ulotnić po rozpoznaniu, to dodatkowe zagłębianie się w problem jest niepotrzebne, a jedynie sprawia że czytając o pojebanych ludziach i tym co potrafią zrobić drugiej osobie się stresujemy. Gdyby jeszcze nie zrażali do siebie otoczenia, tylko byli w stanie wykorzystywać je do swoich celów, tak żeby otoczenie nawet tego nie wiedziało, to można było by sie czegoś nauczyć. Ale nie, na kilometr widać osobę z takim zryciem. Takie osoby nawet nie panują nad sobą, tylko działają instynktami, to wyklucza możliwości użycia jakiegokolwiek logicznego planu. 

 

Biedni są w sumie, tak oni jak i ich otoczenie, szczególnie to, które nie może uciec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspólną cechą wszystkich toksycznych ludzi, bez względu na to jakie to konkretne zaburzenie jest niewątpliwie to że są to ludzie mega nieszczęśliwi. Wieczne poczucie pustki, niepanowanie nad własnymi emocjami, z tego względu ciągłe obwinianie wszystkich wokół o wszystko (oni autentycznie czują się ofiarami, nawet jeśli to wyimaginowane krzywdy) i wzbudzanie poczucia winy. Po tym najlepiej ich rozpoznać. To nie jest normalne jak ktoś w każdej sytuacji robi z siebie ofiarę, wszyscy się "uwzięli" tylko ja biedny niewinny nic złego nie robię. Druga cecha charakterystyczna: ciągłe uciekanie we wszystko: alkohol, niezliczone romanse, czasem narkotyki albo jakiś hardkor typu podcinanie sobie żył, zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia albo wprost przeciwnie, objadanie się bez umiaru). Bywa też i to może być mylne: uciekanie w sztukę, religię, poezję (potem ludzie zachodzą w głowę, jak taki "uduchowiony' człowiek mógł tak postąpić). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.