Skocz do zawartości

Problem z pamięcią - potrzebna pomoc.


Husquarna

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak zaznaczyłem w nazwie tematu, potrzeba mi jest pomoc w związku z moją bardzo słabą pamięcią. Zauważyłem u siebie te problem już dużo wcześniej, ale go bagatelizowałem. Problem z pamięcią może (ale nie zawsze musi) wiąże się też z brakiem koncentracji, rozkojarzeniem. O co mi chodzi? Zdobywam wiedzę, staram się często wykorzystywać ją w praktyce, bardzo dużo czytam.. i nie pamiętam czego fajnego i mądrego się dowiedziałem. Jak sobie zakodowywać informacje? Dzisiaj w empiku zacząłem ogarniać książki traktujące o superpamięci T. Buzana, o nim się dowiedziałem z kolei z fragmentów pdf. i doc. jakie odnalazłem gdzieś na dysku. Co polecacie? Co wam pomogło w zapamiętywaniu ważnych informacji, czy dużo kształciliście u siebie tę umiejętność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już któryś rok, ale ostatnio się to w dużej mierze nasiliło. Może jakieś stresy, pasma niepowodzeń, dieta albo nałożenie kilku czynników na raz? Powiedziałem STOP. Chcę zdobywać wiedzę, którą na poczekaniu będę mógł wyciągać jak asy z rękawa. Ludzki mózg to przecież genialny i superkomputer o niewyobrażalnych możliwościach, nie chcę, żeby płatał mi figle. Chcę by mi dobrze służył :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej kompleksowo do tego podejść. :)

 

U mnie pamięc długotrwała bez zazrzutu. Krótkotrwała wprost przeciwnie i często niezłe jaja są z tego powodu albo potencjalne problemy.

 

Np. ostatnio na strzelnicy bym typa sprzątnął przypadkiem, ale się wkurwił heh.

 

Celowałem przed siebie, coś do mnie mówi z za pleców a ja zapomniałem, że mam gnata w ręku i odwróciłem się nie opuszczając rąk.

 

Na nieświadomce mu celowałem w bark przez chwilę. Odskoczył jak przed diabłem.

 

U mnie to natłok myśli na to wpływa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak zaznaczyłem w nazwie tematu, potrzeba mi jest pomoc w związku z moją bardzo słabą pamięcią. Zauważyłem u siebie te problem już dużo wcześniej, ale go bagatelizowałem. Problem z pamięcią może (ale nie zawsze musi) wiąże się też z brakiem koncentracji, rozkojarzeniem. O co mi chodzi? Zdobywam wiedzę, staram się często wykorzystywać ją w praktyce, bardzo dużo czytam.. i nie pamiętam czego fajnego i mądrego się dowiedziałem. Jak sobie zakodowywać informacje? Dzisiaj w empiku zacząłem ogarniać książki traktujące o superpamięci T. Buzana, o nim się dowiedziałem z kolei z fragmentów pdf. i doc. jakie odnalazłem gdzieś na dysku. Co polecacie? Co wam pomogło w zapamiętywaniu ważnych informacji, czy dużo kształciliście u siebie tę umiejętność?

 

Ile godzin dziennie używasz internetu? Polecam przeczytać (jeśli nie zapomnisz co przeczytałeś :D) książkę: "Płytki Umysł. Jak internet wpływa na nas mózg". Wiem, że trudno jest uwolnić się od internetu, ale możesz się ograniczać, na przykład jak używasz internetu to mieć włączoną tylko dwie karty na raz, czytać tekst do końca zanim przejdziesz do odnośnika itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.