Skocz do zawartości

Zęby a reszta organizmu


Eredin

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwalony.

 

 

Kilka lat temu usłyszałem gdzieś, że stan zębów wpływa na resztę organizmu i jak one się psują, to reszta też ,,leci'', tzn. doskwiera.

 

Rok temu wyleczyłem problemy z żołądkiem (niezbyt poważne, ale strasznie uciążliwe w życiu), kilka dni temu wróciły, ale szybka interwencja tym, co przepisał wtedy lekarz i z powrotem jest dobrze.

 

Zęby mam zdrowe, ale jednego (przedprzedostatni, nie widać ;)) kiedyś straciłem przez głupotę (nie, nie przez bicie się na ulicy ani nigdzie indziej). Korzenie zostały, dentyści mówili, żebym to usunął bo może boleć. Nigdy nie bolało i nie boli, sprawę olałem i o niej zapomniałem aż do teraz. Skojarzyłem sobie, że żołądkowy problem może być spowodowany właśnie tym.

 

 

Jest coś takiego możliwe? Dodam, że właśnie kilka dni temu zanim mi te problemy wróciły poczułem jakby się coś sączyło z tamtego miejsca po zębie, ale szybko przeszło i (tradycyjnie) olałem. W internecie wyczytałem, że może być taka zależność, ale ciekawi mnie wasz punkt widzenia w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś może być na rzeczy, bo np. zdarzają się przypadki, że ludzie z długoletnią depresją po usunięciu plomb amalgantowych wracali w zauważalnym stopniu do dobrego stanu psychicznego (wpływ rtęci).

 

A leczenie kanałowe może mieć wpływ na rozwój nowotworu w przyszłości (rozwój bakterii beztlenowych).

 

Na Twoim miejscu usunąłbym ten korzeń dla pewności, w sumie nic nie tracisz na tym.

 

Ja panicznie boję się i unikam dentystów od zawsze.

Ostatnio byłem w podstawówce ale jak na razie mam na szczęście komplet zębów i wszystkie zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu zrobiłem poważne porzadki

pousuwałem tez zarosniete korzenie

ok roku to zajelo kasy....uuuu

ale mam spoko od tamtej pory

jedynie jak snurkuje to jedna strona odczuwa ciśnienie.

 

miałem straszna traume jeśli chodzi o zebologow,od czasu wojska

brrrrr co ja tam przezylem...

ale się w końcu przemogłem i dziś spoko smigam bez oporow

a renowacja całej gornej wiele bulu kosztowala.

wkazdym razie na pewno zeby  maja wpływ na reszte organizmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zepsuty ząb to infekcja dla całego organizmu, różnie to może wyglądać. Jak najszybciej do DOBREGO dentysty i niech z tym zrobią porządek. Nie żałuj na to pieniędzy, powiedzmy że widziałem co się dzieje z tymi co pożałowali, i nic ciekawego delikatnie mówiąc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wtorek idę na usunięcie tego korzenia, przy okazji sprawdzą mi resztę i się zrobi w razie potrzeby.

Usunięte szybko i sprawnie, problem z głowy.

Temat zostawiam decyzji moderatorów - zamknąć czy zostawić, w razie podobnej potrzeby ktoś mógłby się tu dopisać.

Dzięki wszystkim za wypowiedzi, za rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.