Skocz do zawartości

Książki o błędach


sliwek

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo czytałem różnych książek, ale nie mogę trafić na taką, która nauczy mnie nie przejmować się błędami i opinią innych.

W skrócie popełniłem kilka błędów, które mnie ośmieszają i dla wielu dyskwalifikują. Także wśród kobiet, co można przeczytać w wątkach typu z jakim facetem byś nie mogła być. Nic tego się we mnie nie utrzymuje, ale pewne rzeczy zrobiłem.

Książki w temacie błędów przede wszystkim mówią, że bez błędów czegoś nie osiągniemy, więc warto próbować, ale te rzeczy nie były robione po to, żeby stworzyć firmę, która będzie drugim Facebookiem, tylko w przyziemnych rzeczach. Zwykle one dotyczyły, że ktoś zainwestował kasę, którą wtopił, a to akurat mniejszy problem.

Przez takie rzeczy mogę już być do końca życia z tym kojarzony. I np jeden przykład. Na imprezie firmowej podrywałem mocno koleżankę. Miesiąc później już miałem inną kobietę, a potem w firmie wyszło, że jak pewnie podrywałem tamtą to ją zdradzam itp i jak ona z kimś takim może być. Tylko, że ja jej wtedy nawet nie znałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Dale Carnegie - Jak przestać się martwić i zacząć żyć.

Dzięki niej zrozumiesz, że przez przejmowanie się tym co było nic nie zyskasz, a jedynie możesz nabawić się problemów zdrowotnych (i wiele wiele innych). Książka jest przepełniona przykładami ludzi, którzy popełnili wielkie lub mniejsze głupstwa i odpowiedziami dlaczego nie warto się obwiniać za błędy z przeszłości. Ilość przykładów skutkuje redundancją przyswojonych powodów dzięki czemu po przeczytaniu umysł automatycznie przyjmuje postawę pozytywną w obliczu popełnionych pomyłek. Po prostu wiesz, aż za dobrze, na tyle, że przenika to do twojej podświadomości, że poczucie winy za to co zrobiłeś jest tak głupie, że nie ma żadnego sensu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.