Skocz do zawartości

Jak fundacja prof. Horbana zgarnęła 1.3 mln od producenta Remdesiviru


Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu wypłynęła prowizja dla pana profesora, z czystego serca oddanego "zdrowiu narodowemu" i Bóg jeden wie czemu jeszcze narodowemu, poza stadionem. Mam nadzieję że nie narodowemu socjalizmowi. Co ciekawe, od producenta zupełnie niepotrzebnego w walce z COVIDem Remdesiviru. A jak się okazuje - szkoda że wszyscy włącznie z nauką myśąlą, że niepotrzebnego. Może więc by się i nawet przydał, co zapewne prof. Horban może próbować tylną ścieżką "załatwić" u naszego "syntezatora mowy" w postaci minifini Niedzielskiego, bo albo Niedzielski już to wie albo węszy korzyści (oczywiście dla społeczeństwa) z tytułu konszachtów profesora, bo zamówienie grubszej partii specyfiku zdaje się być klepnięte. Ale najwyżej wmówi się że pomaga na ból głowy albo potencję. Skoro można było już tyle ciemnoty ludziom wcisnąć, to jedna więcej nie zrobi różnicy. Więcej w temacie powie nasz sympatyczny Uszi

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ten sam "profesor", który nie wypełnił, wymaganej prawem, deklaracji o konflikcie interesów jako "prezydencki ekspert" ds covid-19, zamawia ten sam specyfik, bo trudno to nazwać lekiem, który na jesień zamówił premier Morawiecki, w ilości 80 tysięcy dawek, pomimo że nie działa.

Nie wiem ile cebulionów nad to kosztowało, ani tym bardziej ile dostał za to prowizji, ale trudno oprzeć się dowodom i faktom, bo to już nie jest wrażenie, że jesteśmy ruchani na kasę na niespotykaną dotychczas skalę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że są plany zamówienia kolejnej porcji Remdesiviru.

 

W końcu inwestycja w ekspertów musi się zwrócić.

 

3 minuty temu, wrotycz napisał:

Nie wiem ile cebulionów nad to kosztowało,

120 milionów PLN

https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/lek-remdesivir-walczacy-z-koronawirusem-ile-kosztuje-cena-wedlug-koncernu-gilead/hlhecfv

 

 

I jeszcze to:

 

W zasadzie jest to lek, który stosuje się jako obronę przed przejściem do wspomagania tlenem, czyli do respiratora - podkreślił minister zdrowia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.