Skocz do zawartości

Sproszkowana skorupka jajka


Rekomendowane odpowiedzi

Zajebisty suplement naturalny. Wyczytałem o nim u Tombaka, a polega na wysuszeniu i sproszkowaniu skorupki jajka - po czym małą ilość tego specyfiku jemy codziennie. Mi ten sposób uratował kolana, bo nie byłem już w stanie nawet jeździć powoli na rowerze. Ten proszek ma masę składników w idealnej proporcji, znakomicie przyswajalny. Specyfiki z apteki nie mają z tym szans; żadnych. A działa także na zęby i cały organizm, a w początkowej fazie stosowania, na problemy z zatwardzeniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Marku, myślisz że chodzi o skrupki (głównie wapń) czy o błonę wyścielającą ową?

Znaczy że np. wystarczy wciągać błonę z ugotowanych jajek.

 

Jak to skrupki a nie błona to jakiś patent na oczyszczenie z błony i sproszkowanie skrupek bez elektryczności i moździeża?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Cytat z artykułu wrzuconego przez Marka, "Wewnątrz każdej skorupki znajduje się biała, wyściełająca ją błona. Składa się ona z cennych substancji: przede wszystkim białka, ale również w 25 procentach z kolagenu, kwasu hialuronowego, glukozaminy oraz siarczanu chondroityny. Są to podstawowe składniki zalecane osobom, którym dokucza choroba zwyrodnieniowa stawów.".

Jednakże, większość artykułów jest o "kuracji skorupkami" i stąd moje pytanie czy chociażby są one potrzebne do np. lepszej przyswajalności owej błony czy wystarczy wciągać samą błonkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty mi pikacz wytłumacz jakim cudem ta ozdrowieńcza mikstura działa. Nacieranie się naftą jest czynnikiem regenerującym czy jak?

Zacytuję ulotkę...

 

"Jest to cudowny-naturalny lek wyprodukowany na bazie całych jaj (hmm, jednak nie skorupki)- jajko to życie.

Ten lek leczy, uzdrawia, regeneruje stawy, ścięgna - cały układ kostny.

Wszyscy, ktorzy ten lek zastosowali zostali uzdrowieni - wiara czyni cuda"

 

Misie haribo nie mają takiej mocy. O!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz całych jaj a nie skorupek,jajka to bomba witaminowo minerałowa+tłuszcze i inne pierdoloty. No i masz wytłumaczenie nawet na końcu "wiara czyni cuda"

Znam przypadki gdzie kolesie brali wałowane sterydy i rosli%-)gdzie jedyną substancja aktywną był słodzik%-) tak ze efekt placebo i autosugestia czyni cuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z resztą człowiek przyswaja wapń do pewnego wieku.

Tak jak Pika pisał na stawy to coś z kolagenem. Niektórzy ładują zwykła żelatynę i im pomaga.

co do placebo koledze sprzedali mąkę jako odżywkę białkową a przyrosty były masakryczne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję z książki Tombaka: "...W leczeniu osteoporozy pomaga skorupka jajka. Jest ona idealnym źródłem wapnia, który w 90% jest przyswajany przez organizm (kości). Oprócz węglanu wapnia w skorupce są wszystkie niezbędne dla organizmu mikroelementy: miedź, fluor, żelazo, mangan, molibden, siarka, krzem, cynk i inne – w sumie 27!Skład skorupki jajka jest bardzo podobny do składu kości i zębów. Niemieccy i węgierscy uczeni, którzy przez 15 lat badali wpływ skorupki jajka na organizm człowieka zauważyli, że u dzieci i dorosłych podawanie skorupki dało pozytywne rezultaty przy łamliwości paznokci, włosów, krwawieniach dziąseł, zaparciach, pobudliwości, bezsenności, chronicznych katarach, astmie. Jak się okazało, skorupka jajka nie tylko wzmacnia tkankę kostną, ale i usuwa z organizmu pierwiastki promieniotwórcze. „Skorupoterapia” w leczeniu i profilaktyce osteoporozy może przynieść nieoceniony pożytek, a co najważniejsze – nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Metoda stosowania skorupki jest prosta, nie wymaga poniesienia żadnych kosztów. 

Przepis: 
Skorupkę jajka zanurzyć na 5 minut we wrzątku. Pozostawić do wyschnięcia i zmielić w maszynce do kawy. Używać od 1/2 do 1 g dziennie. Można spożywać ją z sokiem z 1/2 cytryny lub dodawać do kasz i twarogów, aby zapobiec osteoporozie. Kurację skorupką jajka należy przeprowadzać 2 razy do roku w styczniu i listopadzie w ciągu 30 dni, stosując 1-2 g dziennie. 

 

Tekst z książki którą mam przed sobą, znalazłem tu: http://wedrowkapozdrowie.blogspot.com/2010/11/skorupoterapia.html

 

Jak ktoś je słodycze, pali, koniecznie powinien te skorupki włączyć do diety.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuję z książki Tombaka: "...W leczeniu osteoporozy pomaga skorupka jajka. Jest ona idealnym źródłem wapnia, który w 90% jest przyswajany przez organizm (kości). Oprócz węglanu wapnia w skorupce są wszystkie niezbędne dla organizmu mikroelementy: miedź, fluor, żelazo, mangan, molibden, siarka, krzem, cynk i inne – w sumie 27!Skład skorupki jajka jest bardzo podobny do składu kości i zębów. Niemieccy i węgierscy uczeni, którzy przez 15 lat badali wpływ skorupki jajka na organizm człowieka zauważyli, że u dzieci i dorosłych podawanie skorupki dało pozytywne rezultaty przy łamliwości paznokci, włosów, krwawieniach dziąseł, zaparciach, pobudliwości, bezsenności, chronicznych katarach, astmie. Jak się okazało, skorupka jajka nie tylko wzmacnia tkankę kostną, ale i usuwa z organizmu pierwiastki promieniotwórcze. „Skorupoterapia” w leczeniu i profilaktyce osteoporozy może przynieść nieoceniony pożytek, a co najważniejsze – nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Metoda stosowania skorupki jest prosta, nie wymaga poniesienia żadnych kosztów. 

Przepis: 

Skorupkę jajka zanurzyć na 5 minut we wrzątku. Pozostawić do wyschnięcia i zmielić w maszynce do kawy. Używać od 1/2 do 1 g dziennie. Można spożywać ją z sokiem z 1/2 cytryny lub dodawać do kasz i twarogów, aby zapobiec osteoporozie. Kurację skorupką jajka należy przeprowadzać 2 razy do roku w styczniu i listopadzie w ciągu 30 dni, stosując 1-2 g dziennie. 

 

Tekst z książki którą mam przed sobą, znalazłem tu: http://wedrowkapozdrowie.blogspot.com/2010/11/skorupoterapia.html

 

Jak ktoś je słodycze, pali, koniecznie powinien te skorupki włączyć do diety.

 

 

Ja zamiast zanurzać skorupkę we wrzątku (tym samym sprawiając, że wapń zmienia swoją postać i jest zdecydowanie mniej przyswajalny) - robię tak: http://www.bioslone.pl/wapn-ze-skorupek-jaj

 

Podziękował i można zamykać :-),

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.