Skocz do zawartości

Przysługa/ pomoc dla siostry mojej kobiety - czy godzić się na to?


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, jankowalski1727 napisał:

Za gruby to zrobię w swojej działce, a tej to jeszcze będę słuchał pretensji, że to i tamto.

Plus podświadomie odbiorą mnie jako frajera.

- znajoma poprosiła mnie, żebym zerknął na pewien temat, miałem moment i chciałem zobaczyć coś w technologii której nie widziałem kilka lat, koło 20 minut mi to zajęło - podziękowała i bye - nie czułem, żadnej potrzeby pomagać jej itp. czysta ciekawość plus trochę wolnego czasu;

- po paru dniach kolejna prośba, powiedziałem że nie mam czasu;

- po jakimś czasie kolejne prośby, powiedziałem że nie zajmuje się tym i tyle,

- co jakiś czas mnie pyta, odpowiedz zawsze grzeczna i stanowcza - nie.

 

Przysługa za przysługę i tyle, jeżeli nie wywiązuje się ktoś to out. Z kobietami nawet nie ma co rozmawiać one działają na wiadomej nam zasadzie, pomógł za frajer - będę dalej ciągnęła. Dosłownie znam kilka kobiet co wywiązują się z przysług lub proponują coś w zamian, ale zazwyczaj to wychowanie plus zdrowo-rozsądkowe podejście do życia i znajomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mogę to staram się ludziom pomagać, jak chcą płacić to za drobne sprawy nie biorę kasy albo symbolicznie piwko, czekolada jak co bardziej to mówię zamów (twoja pani niech zrobi) żarcie kup flaszeczkę zjemy wypijemy będzie git. 

Jak jacyś obcy chcą płacić to się weźmie hajs. 

Ogólnie w tym przypadku raczej bym pomógł ale zacząłbym od gadki:

Słuchaj ale wiesz i przekaż siostrze, że to nie do końca moja bajka muszę zgłębić temat zajmie mi to sporo czasu i nie wiem na ile to dobrze zrobię,  nie lepiej zlecić to fachowcowi który wie co i jak i zrobi dobrze w godzinę? I patrz odpowiedzi 

Załóżmy, że oj tam oj tam dasz sobie radę (u fachowca to 500/700) 

Jak nie powie o hajsie to zapytaj: no a dużo to kosztuje? 

Jak będzie gadka o hajsie (i będzie chciała abyś to zrobił) no tak, tak no ok zrobię na weekend to niech siostra zrobi jakąś kolację, upiecze ciasto to się spotkamy, pogadamy, lepiej się poznamy itd. 

Jak padną wymówki to i Ty wymysł sobie jakieś aby tego nie zrobić. 

 

Jeśli jednak nie wywiąże się taka gadka a jedynie pójdzie info, że to nie twoja bajka itd A jednak będzie/będą chciały abyś to zrobił to zrób i zobacz co się będzie działo czy padnie jakąś wdzięczność, jeśli nie to wiesz z kim masz doczynienia i w razie prośby o inną przysługę wszystko wypomnisz, lub nawet tak bez powodu wypomnisz i powiesz NIE.

Trzeba sobie pomagać ale i się szanować jak pomagasz a ktoś nic to niech spier***a w przyszłości. 

 

Mogłoby się zdarzyć, że na czas wykonania tej pracy akurat nie mogłaby zrobić tej kolacji to patrz czy poda jakiś inny konkretny termin, gorzej jak się nie wywiąże to wtedy jak wyżej 🤷

 

Oczywiście daj znać jak się sytuacja rozegra. 

 

A no i dodatkowa wdzięczność ze strony partnerki też być powinna 😜

 

 

Edytowane przez MaxMen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.