Skocz do zawartości

Okradanie mnie z kasy


Rekomendowane odpowiedzi

37 minut temu, GallAnnonim999 napisał:

Oj Sorry, że dopiero teraz piszę, sprawa sie wyjasniła moja głupota, kolega nie miał z tym nic wspólnego

Żeby nie było, że tu sami święci...

 

Wykupiłem ze swojej karty abonament na Spotify dla syna. Rok pózniej sam sobie wykupiłem premium. Po kolejnym pół roku obejrzałem się, że po cholerę mi to. Anulowałem subskrybcję ale zauważyłem, że Spotify nadal ściąga ode mnie 19,90 co miesiąc.

 

Uderzyłem do ich obsługi klienta i po kilku e-mailach w tą i we wtą dotarło do mnie, że wszystko jest prawilne. Pobierali kasę za premium dla dzieciaka.

 

Wniosek taki. 

Jak gdzieś coś kupujemy przez internet czy zamawiamy usługę nie darmową z bezpłatnym okresem próbnym warto to sobie odznaczyć w kalendarzu, żeby dopilnować kiedy z usługi zrezygnować.

 

Tak naprawdę bankowe usługi często są skonstruowane tak, że zakładają naszą niepamięć, nie przywiązywanie uwagi do drobiazgów i... banki w ten sposób zarabiają.

 

- karta kredytowa (łatwo się klika "kup teraz" bez kontroli, potem zapominamy o terminie spłaty lub tyle naklikamy, że nie ma kasy na spłatę środków na czas, więc spózniamy się z spłatą, a oni naliczają grube odsetki

- usługi przez telefon, łatwo się klika sms'y premium a kto by czytał "umowę" i wchodzimy w abonament za jakieś gówno.

- darmowe / nie darmowe programy z okresem próbnym typu 30-90 dni. A potem zapominamy, żeby to wyłączyć.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie subskrypcje zawsze robię przez Google Pay, z podpięta wirtualną kartą rewolut. 

Wpierw google wrzuca maila, że robi płatność, rewolut też pokazuje coś w stylu "zaplanowana płatność xxx zapewnij środki"

50 minut temu, Miszka napisał:

Tak naprawdę bankowe usługi często są skonstruowane tak, że zakładają naszą niepamięć, nie przywiązywanie uwagi do drobiazgów i... banki w ten sposób zarabiają.

Dokładnie! Na przykład karta kredytowa zo okresem bezodsetkowum 55dni od daty wydatku - ani to miesiąc, ani dwa, zreszta dla kazdej transakcji liczy sie osobno. Jak nie masz rutyn zeby np. co 30 dni spłacić to predzej czy później popłyniesz.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pepperku (serwis pepper.pl) wielu użytkowników robi tak, że jak trzeba sobie włączyć jakąś subskrypcję, która potem może być płatna, to korzystają z wirtualnej karty Revolut.

Działa to tak, że w aplikacji tworzysz nową kartę wirtualną Revolut i numer tej karty podajesz w formularzu rejestracji do subskrypcji.

Jest w sieci wiele darmowych usług, które są darmowe przez miesiąc, dwa, ale potem musisz zacząć płacić, jeśli nie zrezygnujesz. A o tym trzeba pamiętać.

Revolut załatwia sprawę, bo zaraz po zarejestrowaniu się usuwasz z aplikacji wirtualną kartę i nic więcej nie pobierze z konta. Subskrypcja automatycznie wygaśnie.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janek Horsie, rewolut ma tez karty jednorazowe, po użyciu zostaje skasowana i wygenerowana nowa.

 

Natomiast nie jestem pewien czy samo odcięcie karty wystarczy.

Jak kiedyś nie miałem środków na koncie to Netflix mi poprstu wyłączył subskrypcję, ale czy ak jest u każdego dostawcy?

Skasujesz kartę, śodków nie ściagną, ale jeśli kilknięmy jakąś subskrypcję, zaakceptujemy jakiś regulamin (czesto bez czytania, bo promka z pepperka), to można sie zdziwic jak komornik zapuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w takich gównoserwisach możesz się śmiało zarejestrować jako Jan Kowalski. To nie bank, że poproszą nas o dowód tożsamości.

Czy później do nas komornik zawita, to tego już nie wiem. Nie wydaje mi się jednak żeby jakaś firma z tego powodu próbowała ściągać należności w polskim sądzie.

 

@bzgqdn O taką właśnie kartę mi chodziło. Nie pamiętałem dokładnie nazwy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.