Skocz do zawartości

Okradanie mnie z kasy


Rekomendowane odpowiedzi

Siema, pytanie bardziej do znających się na IT, dziś wchodzę no swoje konto i widze że została kasa pobrana z mojej karty ale dziwne jest to, że nie miałem powiadomienia z banku, gdy wszedłem w historię to proceder trwał od maja i w tych samych dniach pobierana była kasa w euro i pisało że było przewalutowanie i zawsze ta sama kwota. mam podejrzenia co do chłopaka z pracy bo dawałem mu kartę żeby np kupił mi coś do jedzenia z kantyny, da sie jakoś to zrobić i go namierzyć, bo wydaje mi sie ze na jakieś gry dał subskrypcje jak obliczyłem to wyszło jakieś 360 zł, jest jakaś możliwość gdzie były pobierane pieniądze z mojej karty ??, i z jakiego komputera telefonu jaka gra ?? 

  • Haha 3
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś pewien ze sam nie masz jakieś subskrypcji, to idziesz do banku i skladasz reklamację, że te transakcje nie sa twoje, oni już sie tym powinni zająć.

 

Ciekawostka - nas tak uczą, chroń kartę, nie podawaj numeru. A w stanach zupelnie normalne jest np przesłanie ksero karty do hotelu, w restauracji kelnerka zabiera twoją kartę na zaplecze, a nie przychodzi z terminalem. W w kanjpie to nawet odwrotnie, bierze twoją kartę już a początku imprezy i "otwiera ci rachunek". Zawsze na koniec jest podpis na rachunku i to sprzedawca ma sobie zadbać zzeby go mieć jalo dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bzgqdn napisał:

idziesz do banku i skladasz reklamację, że te transakcje nie sa twoje,

@bzgqdnJak to nie jego.

Dał koledze kartę. Na karcie są wszystkie dane potrzebne do robienia zakupów w internecie. 

To teraz bank ma teraz pokryć koszty nieodpowiedzialności @GallAnnonim999???

 

Zaufał niewłaściwemu człowiekowi. Teraz przyszedł czas zapłacić za swój brak odpowiedzialności.

Edytowane przez Miszka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bzgqdn napisał:

Ciekawostka - nas tak uczą, chroń kartę, nie podawaj numeru. A w stanach zupelnie normalne jest np przesłanie ksero karty do hotelu, w restauracji kelnerka zabiera twoją kartę na zaplecze, a nie przychodzi z terminalem. W w kanjpie to nawet odwrotnie, bierze twoją kartę już a początku imprezy i "otwiera ci rachunek". Zawsze na koniec jest podpis na rachunku i to sprzedawca ma sobie zadbać zzeby go mieć jalo dowód.

 

Owszem, w Stanach tak jest, co mnie zdziwiło pierwszy raz jak tam zamieszkałem (2008 rok), ale tam jest trochę inna kultura finansowa. Choć wały też się zdarzają, a ilość firm pomagających odzyskać "skradzioną tożsamość" (w tym cyfrową) też o czymś mówi.

 

18 minut temu, Miszka napisał:

@bzgqdnJak to nie jego.

Dał koledze kartę. Na karcie są wszystkie dane potrzebne do robienia zakupów w internecie. 

To teraz bank ma teraz pokryć koszty nieodpowiedzialności @GallAnnonim999???

 

Zaufał niewłaściwemu człowiekowi. Teraz przyszedł czas zapłacić za swój brak odpowiedzialności.

 

Ciekawe, że Secure-3D nie wyskoczyło. Pewnie za niska kwota jednorazowej transakcji była.

Kartę mu dał, głupota - fakt, ale telefonu raczej nie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SamiecGamma napisał:

Ciekawe, że Secure-3D nie wyskoczyło. Pewnie za niska kwota jednorazowej transakcji była.

Kartę mu dał, głupota - fakt, ale telefonu raczej nie.

@SamiecGammaDlaczego telefon? Nie rozumiem.

 

Kiedy kupuję przez internet i korzystam z karty nie potrzebuję niczego potwierdzać za pomocą telefonu.

Tak samo nie dostaję żadnych potwierdzeń (akurat nie mam takiej funkcji w banku, nie używam). Idzie obciążenie konta i tyle.

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Upewnij się, że to jednak nie twoja usługa! W stylu zarejestrowałeś się na jakaś usługę 2 lata temu, pierwsze 18 miesięcy za darmo, bo przecież będę pamiętał, żeby zrezygnować. Tak więc zadzwoń/ napisz i upewnij się, że to nie twoje! Infolinia do kart zwykle działa całą dobę więc zamiast na forum pisać zadzwoń i zapytaj, widzę taką i taką płatność nie przypominam sobie. Sprawdzałeś w ogóle szczegóły transakcji? Może być też tak, że podałeś kartę do jakiejś usługi do weryfikacji i nie korzystałeś z płatnych funkcji, a teraz regulamin się zmienił. Firmy hostingowe/usług w sieci potrafią czasami nieźle się obłowić na takich zmianach i nie można im nic zrobić. 

 

2. Może gość cię świadomie okradł, a może akurat jak poszedł kupować to jego zrobili. Mógł być nawet zainfekowany terminal przez jakiegoś gościa co siedzi w piwnicy w Tajlandii. Dlaczego miałby infekować sklep jubilerski w NY, a nie w stołówce tam gdzie siedzisz. Potem jakoś kasę trzeba wyprać, przelew i czyszczenie konta w 1 minutę z powodu różnych uwarunkowań akurat przy kartach kredytowych nie przejdzie. Nawet legalny sklep jak założysz z fizyczną siedzibą, a za szybko zacznie ci wzrastać obrót statystycznie do podobnych punktów to zawieszą ci usługę, a odwieszą po 14 dniach. 

 

3. Wydaje mi się trzeba by być naprawdę niepełnosprytnym, żeby robić coś takiego, tym bardziej, że piszesz, że to IT. Niezależnie jak było telefon do banku to pierwsze co powinieneś zrobić. 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Miszka napisał:

@SamiecGammaDlaczego telefon? Nie rozumiem.

 

Kiedy kupuję przez internet i korzystam z karty nie potrzebuję niczego potwierdzać za pomocą telefonu.

Tak samo nie dostaję żadnych potwierdzeń (akurat nie mam takiej funkcji w banku, nie używam). Idzie obciążenie konta i tyle.

 

W porządnym banku transkacje, przynajmniej niektóre, na kartach kredytowych mają zabezpieczenie 3-D Secure. Poczytaj sobie. Przychodzi kod na telefon, który musisz wklepać w formularzu zamówienia. Niestety nie dla wszystkich transkacji to działa - zagraniczne w większości przechodzą bez tego. 

Edytowane przez SamiecGamma
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

da sie jakoś to zrobić i go namierzyć, bo wydaje mi sie ze na jakieś gry dał subskrypcje jak obliczyłem to wyszło jakieś 360 zł

A po co go namierzać ? niech sobie chłopak pogra i ma coś z życia.

 

To i tak dzieje się tylko w twojej głowie, więc żadna strata.

 

Chyba że jesteś tak chytry, że nawet ci żal wyobrażonych pieniędzy xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Miszka napisał:

@bzgqdnJak to nie jego.

Dał koledze kartę. Na karcie są wszystkie dane potrzebne do robienia zakupów w internecie. 

To teraz bank ma teraz pokryć koszty nieodpowiedzialności

On, nie wykonuje tych transakcji, więc nie są jego. Napisał że podejrzewa kolegę, ale równie dobrze ktoś inny mógł sobie zrobić zdjęcie karty, albo kopię przez nakładki na bankomat itd. Bank na zgłoszenie, ma obowiązek to sprawdzić.

 

Jeżeli transakcji nie rozpoznaje (tu kolega @Piter_1982 słusznie mowi o jakichś starych subskrypcjach), to zgłasza do banku że nie sa jego i zaczyna się cała procedura, bo takie nieautoryzowane użycie to juz pod wyłudzenie/kradzież podchodzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bzgqdn napisał:

On, nie wykonuje tych transakcji, więc nie są jego. Napisał że podejrzewa kolegę, ale równie dobrze ktoś inny mógł sobie zrobić zdjęcie karty, albo kopię przez nakładki na bankomat itd. Bank na zgłoszenie, ma obowiązek to sprawdzić.

 

Jeżeli transakcji nie rozpoznaje (tu kolega @Piter_1982 słusznie mowi o jakichś starych subskrypcjach), to zgłasza do banku że nie sa jego i zaczyna się cała procedura, bo takie nieautoryzowane użycie to juz pod wyłudzenie/kradzież podchodzi.

 

 

@bzgqdnOn udostępnił dostęp do swoich środków komuś innemu, czego nie powinien robić. Banki nie biorą odpowiedzialności za takie transakcje.

To tak, jakby położyć w miejscu publicznym banknot 100zł a potem mieć pretensje, że ktoś to sobie wziął.

Edytowane przez Miszka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miszka, No nie do końca. Jeśli dam samochód do mechanika, czyli użyczę mu go jednorazowo na okres naprawy, a on sobie dorobi kluczyk i pożyczy potem kilka razy z parkingu, czy nawet prosto po naprawie pojedzie sobie nim na wakacje, to ja jestem winny?

Jest to jednak jakieś nadużycie, na które pewnie znajdzie się paragraf 

 

Nie twierdzę, ze jest bez winy (niedopilnowanie), ale to może tez nie mieć w ogóle zwiazku z tamtą sytuacją. Bank powinien to sprawdzić, potem decydować czy to pokryje lub nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bzgqdn napisał:

@Miszka, No nie do końca. Jeśli dam samochód do mechanika, czyli użyczę mu go jednorazowo na okres naprawy, a on sobie dorobi kluczyk i pożyczy potem kilka razy z parkingu, czy nawet prosto po naprawie pojedzie sobie nim na wakacje, to ja jestem winny?

Jest to jednak jakieś nadużycie, na które pewnie znajdzie się paragraf 

 

Nie twierdzę, ze jest bez winy (niedopilnowanie), ale to może tez nie mieć w ogóle zwiazku z tamtą sytuacją. Bank powinien to sprawdzić, potem decydować czy to pokryje lub nie.

@bzgqdnSprawdz DOWOLNĄ umowę między bankiem a klientem. Jest tam wyraznie zapisane, że JEDNYNĄ osobą, jaka może korzystać z karty/pinu do karty jest

właściciel konta.

 

Użyczanie karty bankowej osobom postronnym jest niezgodne z umową z bankiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś wykupiłem dodatkowe assistance na pojazd. Pobierali mi z konta, co mc, jakies 20 czy 30 zł. Aleee, ponieważ mam pojazdy ( więcej niż 1 ),  zmieniam.. to nie pamiętałem którego pojazdu dotyczyło to assistance. Wyszło mi, że pojazdu, który zbyłem z rok wcześniej. Ile ja się umordowałem żeby ta polisę zamknąć. Ze 3 podejścia robiłem. Przez stronę nie dało się, przez chat też. Tysiące problemów tworzyli. Żeby zawrzeć to dodatkowe ubezp- minuta. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SamiecGamma napisał:

W porządnym banku transkacje, przynajmniej niektóre, na kartach kredytowych mają zabezpieczenie 3-D Secure. Poczytaj sobie. Przychodzi kod na telefon, który musisz wklepać w formularzu zamówienia. Niestety nie dla wszystkich transkacji to działa - zagraniczne w większości przechodzą bez tego. 

 

Amazon dla firmy, zawsze przychodzi mi SMS z ING. To może być bardziej związane z polityką operatora w Polsce, a nie odbiorcy końcowego. Nawet przy dopłatach po kilka centów. Mam u nich usługi w chmurze i faktury mają bardzo nieregularne wartości. Pomimo regularnego opłacania usługi, nie zdarzyła mi się płatność bez smsa. 

Edytowane przez Piter_1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Miszka napisał:

@bzgqdnSprawdz DOWOLNĄ umowę między bankiem a klientem. Jest tam wyraznie zapisane, że JEDNYNĄ osobą, jaka może korzystać z karty/pinu do karty jest

właściciel konta

Wciąż bo przyjmujesz, że gość traci kasę w wyniku tamtej sytuacji. Może tak i sam jest sobie winien, a może skopiowali mu kartę skimmerem jak tu:

https://youtu.be/ll4f0Wim4pM

Jeśli ma podejrzaną transakcje, to bank ma pomóc to wyjaśnić. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bzgqdn napisał:

Wciąż bo przyjmujesz, że gość traci kasę w wyniku tamtej sytuacji. Może tak i sam jest sobie winien, a może skopiowali mu kartę skimmerem jak tu:

https://youtu.be/ll4f0Wim4pM

Jeśli ma podejrzaną transakcje, to bank ma pomóc to wyjaśnić. 

 

Wyjaśnić wyjaśnią. Ale szansa, że odzyska w ten sposób kasę jest wg mnie prawie zerowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2022 o 10:55, bzgqdn napisał:

Jak jesteś pewien ze sam nie masz jakieś subskrypcji, to idziesz do banku i skladasz reklamację, że te transakcje nie sa twoje, oni już sie tym powinni zająć.

 

Ciekawostka - nas tak uczą, chroń kartę, nie podawaj numeru. A w stanach zupelnie normalne jest np przesłanie ksero karty do hotelu, w restauracji kelnerka zabiera twoją kartę na zaplecze, a nie przychodzi z terminalem. W w kanjpie to nawet odwrotnie, bierze twoją kartę już a początku imprezy i "otwiera ci rachunek". Zawsze na koniec jest podpis na rachunku i to sprzedawca ma sobie zadbać zzeby go mieć jalo dowód.

Oj Sorry, że dopiero teraz piszę, sprawa sie wyjasniła moja głupota, kolega nie miał z tym nic wspólnego kartę odrazu zablokowałem, poprotu w Maju musiałem skorzystać z Adobe i wszedłem na okres próbny, a wszytko tam tak po mmałych literach pisało, ż eniezauwarzyłem że przechodzi się później na okres ze się płaci za subskrybcję, tzn powininenem zablokowac w okresie próbnym nie wiedziałem i mi zajebywało z konta miesięcznie po 160 zł, tj maj czerwiec i lipiec, zablokowałem wszystko ale i zrezygnowałem z tej subskrybcji ale kurwy teraz chcą żebym im zapłacił powiedzmy karę za zerwanie subskrybcji i to nie mała kasa bo 400 zł fuck, juz chcieli ściągac hajs z konta karta jest zablokowana, i chyba dodatkowa niepotrzebny wydatekj mnie czeka trudno następnym razem będę wiedział pozdro 

 

W dniu 17.07.2022 o 11:50, cst9191 napisał:

Przecież to troll. Popatrzcie na tematy jakie zakładał.

Mylisz się, kolego 

 

W dniu 17.07.2022 o 12:38, Spellman71 napisał:

Tak czytam te tematy i czytam i nie wiem, czy to trolling czy szukanie atencji... przez tak bardzo nierozgarniętego człowieka.

Nie troluję 

W dniu 17.07.2022 o 14:07, Iceman84PL napisał:

Troll Alert! 

Do Cb to szkoda pisać, że nie trolluje, uwierz to wszytko co pisałem to nie ściema. Ludzie z rodzin dysfunkcyjnych maja podobne problemy itd 

W dniu 17.07.2022 o 12:38, Spellman71 napisał:

Tak czytam te tematy i czytam i nie wiem, czy to trolling czy szukanie atencji... przez tak bardzo nierozgarniętego człowieka.

Kolego, w dzieciństwie brak Ojca, wychowywanie przez babcię, bo matka niestety alkoholiczna później mieszkanie w rodzinie zastępczej u ciotki gdzie Cię gnoiła, wyzywała ze ejsteś upośledzonym dzieckiem w szkole nie lepiej, później dom dziecka, początki mojego alkohholizmu, no nie będę miał problemów typu Fobia społeczna, DDA DDD, może Autyzm, może co innego jeszcze a i do tego między czasie stulejka która mnie wyopcowała z kontaktach z dziewczynami, została zoperowana, przez to wszytko w dorosłym życiu brak kontroli na finansami, wpędzanie sie zaburzenia odżywiania i emocjonalne jedzenie nie troluję boże święty  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.