Skocz do zawartości

Zmiana skórna


Libertyn

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu znalazłem na lewej dłoni, w miejscu powyżej łączenia kciuka z resztą dłoni przebarwienie.
Skóra jest minimalnie ciemniejsza, na obszarze przypominającym ukąszenie komara, nie mniej bez żadnego bólu i swędzenia. Po prostu to jest i tyle. Dodatkowo mięsień  (przywodzący kciuka..?) znajdujący się dokładnie pod spodem jest wyczuwalnie większy niż w prawej dłoni, co jest dość dziwne  z uwagi na moją praworęczność.
Z przebarwionego miejsca wyrastają ciemniejsze włoski w porównaniu z resztą dłoni.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Libertyn napisał:

Z przebarwionego miejsca wyrastają ciemniejsze włoski w porównaniu z resztą dłoni.

 

Rosną Ci włosy na dłoni? 

 

Najlepiej wklej zdjęcie zamiast tego opisu.

Edytowane przez yrl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piter_1982 napisał:

W żadnym wypadu nie idź do lekarza. Najlepiej szperaj po forach.

Zacny sarkazm milordzie. Oczywiście ze pójdę do lekarza,

3 minuty temu, Piter_1982 napisał:

Poczekaj jeśli to czerniak, może się po kościach rozejdzie. Wtedy leczenie nie będzie proste. Teraz to jeszcze ci ambulatoryjnie wytną, i nawet L4 nie dostaniesz. 

Oczywiście idę asap do lekarza. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leć do dermatologa i się dowiesz.

 

Polecam regularne wizyty. Ja chodzę do jednej lekarki dwa razy do roku, oglądamy wszelkie zminy skórne, jeśli coś się pojawi, robimy zdjęcie i porównujemy po pół roku. Jeśli zmiana rośnie-wycinam. Moim zdaniem bardzo dobrze wydane kilkaset złotych w roku 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LSD napisał:

Leć do dermatologa i się dowiesz.

 

Polecam regularne wizyty. Ja chodzę do jednej lekarki dwa razy do roku, oglądamy wszelkie zminy skórne, jeśli coś się pojawi, robimy zdjęcie i porównujemy po pół roku. Jeśli zmiana rośnie-wycinam. Moim zdaniem bardzo dobrze wydane kilkaset złotych w roku 

Masz potem wyniki z histopatologii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zwykła zmiana barwnikowa powstała po ekspozycji na promienie słoneczne. Mam takich kilka, które mają właśnie ciemniejsze włoski niż cała reszta lub są ciemne/nowe i pod dermatoskopem wyglądają ok. Zmiany nieregularne, niejednorodne kolorem, zmieniające kształt są obarczone wysokim ryzykiem i takie będą kwalifikowane do wycięcia. Lekarz nie będzie ryzykował, zabieg trwa 15 minut, blizna 2-3 razy większa niż znamię. Wyniki dostajesz po około tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.