Skocz do zawartości

Ptaszki ćwierkają, że PiS "zgubił" 3 miliardy na węgiel


maroon

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.10.2022 o 10:45, maroon napisał:

a tu "gubi się" 3 miliardy. 

 

 

Nic się nie zgubiło, kasa poszła tam gdzie miała pójść.

 

1. Budują bunkier przeciwatomowy dla rządu i jakoś kasę trzeba było zorganizować

2. Kasa poszła na tajne konta aby rząd sie urzadził na uchodźctwie

3. Kasa poszła na tajne konta aby rząd PIS był zabezpieczony finanoswo w przypadku przegranych wyborów.

 

Itd itp. takie kwoty nie gubią się przypadkowo i nie znikają nie wiadomo gdzie, to dla nas maluczkich taka bajka.

 

Przypomnę, że przy częściowej likwidacji OFE "zagubiło się" chyba jak dobrze pamiętam 16 czy 18 miliardów. I do dziś ich nie odnaleziono.

 

Teraz potrafią wytropić każdą złotówkę.

  • Like 4
  • Dzięki 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

Trzy tysiące milionów. Zgubiło się. O tak. 

Ile to w Sasinach?

Cytat

Jakoś mnie tknęła ta informacja. 

Kowalski ma sprawę karno-skarbową o 20 groszy niedopłaty podatku, a tu "gubi się" 3 miliardy. 

Bo Kowalski to nie państwo. Kowalski ma dług wobec państwa. Państwo zaś z zasady nie może mieć długu wobec siebie bo to by było nielogiczne.

Cytat

 

Czy są jakieś granice złodziejstwa dla tej ekipy? 

Granice wyobraźni

Cytat

Jest jakiś kraj na świecie, gdzie nie ma wałów? 

Korea Północna. Ale nie jestem pewien.

Edytowane przez Libertyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mosze Red napisał:

O czym tutaj mowa, PiS to połączenie kilku "czynników":

 

1 rażącej niekompetencji,

 

2 nepotyzmu, którym przebija nawet PO,

 

3 nadużyć finansowych na każdym szczeblu,

 

4 zapędów dyktatorskich przejawiających się w chęci kontroli nad wszystkim co się da,

 

5 propagandy rodem z PRL,

 

6 analfabetyzmu gospodarczego,

 

7 upodlenia moralnego,

 

 

 

 Premier - etnolożka, premier - bankster, minister zdrowia - doktor ekonomii. Jeszcze jest jakaś pani oseł przedszkolanka. Cztery przykłady wyciągnięte na poczekaniu z czapy, ale i tak mówią sporo...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, BlacKnight said:

Największy wał w historii IIIRP.

 

Prócz ,,zgubionych pieniędzy", ,,zgubiło" się kilka osób.

Łaaaa, a za Tuska to ośmiorniczki jedli. 

 

Jak mnie to wkurwia te ciągłe porównywanie kto więcej ukradł. 

 

PiS wydaje z grubsza 2x więcej niż peło. Zadłużenie też jest 2x większe. 

 

Afer pisiorów i przykładów niekompetencji jest kurwa tyle, że już nie da rady zliczyć. Peło przy tym to dzieci w przedszkolu były. 

 

No ale kurwa ośmiorniczki osiem lat temu. 

 

Polacy to kurwa ameby umysłowe. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, BlacKnight said:

Kochany @maroon, to nie chodzi kto ile ukradł, tylko że ukradł.

Każdy kradnie.

Sam bym kradł i kradłem.😘😁

A ja widzisz nie kradnę i nie kradłem. I bynajmniej nie przez brak okazji. Mam po prostu wysokie standardy etyczne, czyli coś co w tym kraju nie egzystuje. Tak mnie wychowano i nauczono. 

 

Dlatego też uważam, że do każdego złodzieja powinno się strzelać lub wieszać go na najbliższym drzewie. 

 

I w dupie mam co na ten temat sądzi nowoczesny "humanizm". Proste rzeczy są proste, a podstawowy sport XXI wieku to robienie kurwy z logiki. 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co się dzieje przypomina przejście komuchów z systemu prl na "kapitalizm" na przełomie lat 80 i 90-tych, uwłaszczenie itd. Tutaj zaczyna to wyglądać podobnie, przejęcie kasy i uwłaszczenie się, powstanie nowej oligarchii itd. Tak to jest przez 30 lat Polska obrosła tłuszczykiem to teraz jest etap uboju.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 hours ago, Rnext said:

Nie chcą nic powiedzieć, zasłaniają się jakąś tajemnicą zamiast być dla suwerena całkowicie transparentni. Co to za międzynarodowa nagle tajemnica strategiczna, że polski rząd wydaje pieniądze?

Nie psujmy niespodzianki Rosjanom...

 

4 hours ago, Obliteraror said:

Czy kwota została przelana, tego nie wiemy.

Jeśli ktoś wierzy zapowiedziom polityków, to wtedy może pytać - przecież obiecaliście, co się z tymi pieniędzmi stało? Bo jak na razie mamy jedynie to:

4 hours ago, Obliteraror said:

W maju premier ogłosił: rząd prześle 3 miliardy złotych

To było jakoś tak obok ogłoszenia planów produkcji miliona aut elektrycznych ;)

A na marginesie: nadal czekam na moje 100 milionów od Wałęsy :P

 

1 hour ago, maroon said:

do każdego złodzieja powinno się strzelać lub wieszać go na najbliższym drzewie

Stare kodeksy przewidywały piętnowanie gorącym żelazem w widocznym miejscu, i myślę że by wystarczyło. Jakbyś od razu widział z kim masz do czynienia, zniknęłaby anonimowość. Ale pójdźmy z duchem czasu - okulary VR, pokazujące na bieżąco "social score" napotykanych osób.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Węgiel się nie palił, dostawca uznał reklamację ogrodnika. "Wadliwy towar będzie zabrany z naszej firmy"

"Ogrodnik z Chrzypska Wielkiego (Wielkopolska) kupił węgiel pochodzący z Australii, którym miał ogrzać tunele z kwiatami. Chciał też, by surowiec był używany do ogrzewania mieszkań pracowniczych. Szybko okazało się jednak, że węgiel nie chce się palić. Po nieudanych próbach rozpalenia nim w piecu, przedsiębiorca złożył reklamację. Dostawca ją uwzględnił. - W najbliższych kilku dniach wadliwy towar będzie zabrany z naszej firmy - mówi mężczyzna. "

https://tvn24.pl/poznan/chrzypsko-wielkie-wegiel-sie-nie-palil-dostawca-uznal-reklamacje-ogrodnika-wadliwy-towar-bedzie-zabrany-z-naszej-firmy-6173910

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.