Skocz do zawartości

Hipoteza symulacji - film, świat jest niematerialny


Mosze Red

Rekomendowane odpowiedzi

 
Pomyślcie co z tego wynika, możecie się także poocierać o teorie około religijne czy ezoteryczne  ;)
 
Marek często powtarza, że świat w którym żyjemy jest piekłem. Może ma rację :P, skoro żyjemy w niematerialnym świecie, to może  w cale nie żyjemy tylko znajdujemy się w piekle, a im cięższe życie ktoś ma  jest miarą dolegliwości kary, którą odbywa. Oczywiście to takie pół żartem - pół serio. 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie rozumiałem pojęcia 'materia'. Nie mogę jej sobie unaocznić na żadnym przykładzie. Czym się różni to co niematerialne od tego co materialne? 

To co niematerialne podlega innemu rodzajowi oddziaływań? Żadnemu z 4 podstawowych?

 

Jest świat jest niematerialny, i mają na to przesłanki lub dowody, to ciekawe czy w przyszłości udowodnią istnienie stanu nieba po śmierci dla podmiotu JA - duszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem jakiś czas temu z jednym człowiekiem po psychologii.
Zapytałem go wprost:
- Czy wg metodologii współczesnej psychologii istnieje potwierdzona teoria dotycząca świadomości (samoświadomej istoty / wewnętrznego obserwatora). I czy świadomość jest substancjonalna (materialna) i czy istnieje możliwość zbadania jej przez narzędzia.

Odpowiedź była krótka:
- Nie.

 

Przycisnąłem go trochę i człowiek ten podał mi dalsze wyjaśnienie tego fenomenu, że tak na dobrą sprawę we współczesnej nauce jest więcej dziur niż sera, bo w praktycznie 100% przypadków stosuje się ona do zasady Brzytwy Okhama w przypadku obserwatora. Eksperyment z fotonami z powyższego filmu pokazał, że jest to błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.