Skocz do zawartości

Witam wszystkich


Catalyst

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie,

Nie jestem dobry w pisaniu tego typu postów, ogólnie rzadko kiedy udzielam się na forach czy grupach, ale nie wypada się nie przywitać z pozostałymi członkami :) 

 

Na forum trafiłem przypadkiem w zeszłym roku, szukając czegoś w google. Nie pamiętam nawet dokładnie czego, ale było to chyba coś związanego tematyką odnalezienia swojej drogi zawodowej (byłem zaraz po skończeniu studiów wtedy). Zaintrygowało mnie to forum i tak zacząłem sobie przeglądać i czytać różne tematy. Zaskoczyło mnie, że wiele osób tutaj boryka się z podobnymi problemami co Ja i że nie jestem w tym osamotniony. W końcu postanowiłem, może trochę w ramach "podziękowania" i wsparcia forum chociaż w postaci opłaty rejestracyjnej, zarejestrować się. 

 

Widziałem, że wiele osób opisuje pokrótce w przywitaniach swoją historię - ja tego nie zrobię z prostej przyczyny: nie ma takiej. Nic ciekawego w życiu nie przeżyłem, niczego nie doświadczyłem - nudne życie bez polotu. Brak jakichkolwiek doświadczeń w relacjach damsko-męskich. Ot, kolejny szary piwniczak. Jak tak teraz myślę, to to, że tu napisałem może wynikać z frustracji jaką nieustannie odczuwam w związku z moim dotychczasowym życiem i chęcią jakiejś zmiany.  Niestety nie wiem jak tej zmiany dokonać, ale może uda się to z pomocą forumowej Braci. Tak więc jeszcze raz - serdecznie wszystkich witam ;) .

 

Ps. Jeśli chodzi o wiek to mam 23 lata.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2023 o 23:00, Spokojnie napisał(a):

Witaj, na forum znajdziesz wiele cennych rad dot. nie tylko szeroko pojętych związków, ale również samorozwoju. Masz dobry wiek żeby "zbudować siebie", powodzenia!

 

Dzięki wielkie !

Przed przywitaniem się, czytałem trochę tematów na forum, zwłaszcza w Świeżakowni, gdzie znalazłem wiele tematów w których ludzie borykali się z podobnymi lub zbliżonymi problemami do moich.

I jeśli bym miał z tych wszystkich wątków i zawartych w nich rad innych Braci wyciągnąć jedną konkluzję to powiedziałbym, że najważniejsze jest w pierwszej kolejności skupić się na rozwoju osobistym, zbudowaniu pewności siebie oraz umiejętności cieszenia się z samego siebie i z tego co się osiągnęło, a dopiero potem zająć się szeroko pojętymi sprawami relacji damsko-męskich i związków.  Mam nadzieję że moje wnioski nie są błędne ;) 

 

Ja mam z tym na pewno problem, mam niską samoocenę i kompletnie nie potrafię się cieszyć życiem. Pisząc kolokwialnie, mam "słaby mental". Ale liczę, że znajdę tutaj wiedzę na temat tego JAK to zmienić (bo to że muszę to w sobie zmienić to wiem, ale najtrudniejsze jest dla mnie odkrycie i zrozumienie w jaki sposób tego dokonać).

Pozdrawiam :) 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Catalyst napisał(a):

Mam nadzieję że moje wnioski nie są błędne ;) 

Moim zdaniem bardzo dobry kierunek. Jak siebie ogarniesz, zrobisz porządek ze starymi przekonaniami, to z otwartą głową dużo łatwiej jest funkcjonować i mierzyć się z "problemami". Piszę na własnym przykładzie, po roku mam zupełnie inne postrzeganie różnych spraw, a dzięki medytacji stałem się spokojniejszym i bardziej opanowanym człowiekiem. Stoicyzm pewnie też miał w tym swoją jakąś rolę. Zacząłem od zaakceptowania siebie, polubienia i potem pokochania. Początki nie były łatwe, bo musiałem przyznać przed sobą masę słabości, błędów z przeszłości, ale było to oczyszczające. Na tamten moment z tamtą wiedzą robiłem najlepiej na ile było mnie stać. Już siebie za to nie strofuje, ani nie ganię. 

 

Wierzę, że jak już złapiesz bakcyla, to tak jak ja będziesz się stale rozwijał i miał z tego frajdę. To nie jest łatwa praca, ale warto ją wykonać, bo efekty są zajebiste, a życie staje się dużo prostsze. Tego ci życzę cumplu!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.07.2023 o 18:27, Catalyst napisał(a):

Nic ciekawego w życiu nie przeżyłem,

Dla ciebie to może być nic, dla wielu koleżanek i kolegów z forum może być pouczająca, albo merytorycznie jakiś forumowicz tobie wytłumaczy wiele rzeczy, których jesteś nieświadomy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.