Skocz do zawartości

Auto do 30k. Mitsubishi Lancer IX


Ramzes32312

Rekomendowane odpowiedzi

 Witam,

 

 Szukam auta do 30 k najlepiej sedan/ zgrabne kombi/ hatchback, które szkaradnie nie wygląda. Pokonuję małe odległości w mieście, więc diesel odpada. Może macie jakieś pomysły ?

 

 Ma ktoś może doświadczenia z wymienionym w tytule samochodem ? Myślę o benzynie 1.8 143 KM manual w sedanie.  

 

 Mam obecnie Colta 2011 r. 95 KM 3-drzwiowy i przymierzam się do wymiany na ciut większy i szybszy samochód. 

 

 Rozważałem jeszcze Volvo S60, Hondę Accord VIII, ale budżet na te auta w akceptowalnym stanie chyba zbyt skromny. 

 

 Niemca nie chcę. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajmy posiada takiego Lancera. Silnik pracuje elegancko, olej co 10 k bo jest łańcuszek. Auto posiada jednak pewne wady dość istotne. Korozja. Nadwozie to jeszcze jeszcze ale podwozie...szkoda gadać. Korozja lubi te modele. Drugi minus gorszy dostęp do części zamiennych i ich ceny.

Popatrz na aurisy i corolle z silnikiem 1,6. Tam też przed kupnem trzeba dobrze obejrzeć podwozie pod kątem korozji, ale łatwiej jest znaleźć  zadbany model.

 

Polecam też fiata bravo II, korozja w miarę omija, silnik 1,4 90 km osiągami nie grzeszy, ale jest trwały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2023 o 12:30, icman napisał(a):

Jak Ci się ten Colt sprawuje?

Awaryjność i spalanie?

 

Corolla lub Auris?

 Colta kupiłem z przebiegiem 39 tys rok temu i nie znalazłem informacji o jakimkolwiek kręceniu przebiegu. Samochód pali jakieś 6l/100 km w mieście trochę więcej, nawet do 8. Fajny samochód, ale chcę wymienić właśnie na lancera IX albo hondę civic (2006-2011) w sedanie. Potrzebuję czegoś ciut mocniejszego i 5 drzwiowego - jedyne minusy tego samochodu. Mam go 1,5 roku i do tej pory wymieniłem tylko olej na czas, i raz padła cewka w kulczyku podczas upadku -  koszt naprawy 100 zł. Korozji nie widać.

14 minut temu, Tomek napisał(a):

Mój znajmy posiada takiego Lancera. Silnik pracuje elegancko, olej co 10 k bo jest łańcuszek. Auto posiada jednak pewne wady dość istotne. Korozja. Nadwozie to jeszcze jeszcze ale podwozie...szkoda gadać. Korozja lubi te modele. Drugi minus gorszy dostęp do części zamiennych i ich ceny.

Popatrz na aurisy i corolle z silnikiem 1,6. Tam też przed kupnem trzeba dobrze obejrzeć podwozie pod kątem korozji, ale łatwiej jest znaleźć  zadbany model.

 

Polecam też fiata bravo II, korozja w miarę omija, silnik 1,4 90 km osiągami nie grzeszy, ale jest trwały.

Wymiana na bravo nic mi nie daje, więc w tym wypadku raczej zostanę przy moim obecnym

Ale o corolli w sumie nie pomyślałem

 

 Oczywiście w moim wypadku przed zakupem wynajmuję firmę sprawdzającą samochody. 

Edytowane przez Ramzes32312
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czystej ciekawości:

piszesz, że auto do miasta i małe odległości, więc właściwie po co auto w takim wypadku?  Do tego większe, szybsze i mocniejsze niż obecne? Serio próbuje trochę logiki w tym znaleźć 🤔

 

PS. Sorry za wpis nie będący wprost odpowiedzią na Twoje potrzeby 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 minut temu, Gremlin napisał(a):

Z czystej ciekawości:

piszesz, że auto do miasta i małe odległości, więc właściwie po co auto w takim wypadku?  Do tego większe, szybsze i mocniejsze niż obecne? Serio próbuje trochę logiki w tym znaleźć 🤔

 

PS. Sorry za wpis nie będący wprost odpowiedzią na Twoje potrzeby 😉

Miasto jest za małe, żeby wgl zrezygnować z samochodu. Nie ma u nas komunikacji. Nie załatwisz też wszystkiego w promieniu 3 km.

 

Powód nie jest do końca logiczny i masz rację. Ale trochę nad tym myślałem i wiem, że mogę trochę zwiększyć wydatki na samochód. Nie przesiadam się też na 3l w BMW. Różnica 2l w spalaniu. Miałem już kiedyś Volvo s40 2.4 benzyna 170km i wiem, że to jest inny komfort jazdy niż coltem. 

 

 Ale fakt, że ceny samochodów długo mnie do tego zniechęcały. :D

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volviaki wszelkie lubię i polecam.

Jak lubisz wschodnią motoryzację to fajną opcją może być np. hyundai i40.

 

W tych pieniądzach na pewno znajdziesz coś z grupy VAG, Passat, czy Skoda Superb, prestiż mniejszy ale to wygodne auta z dużą dostępnością części. 

Edytowane przez bzgqdn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.