Skocz do zawartości

Stoicyzm


Optimus Prime

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek podeślę wam ciekawe kanały. Nie mniej jednak polecam wam abyście się zgłębili w tą tematykę również jeśli chodzi o pozycje książkowe.

 

Uwielbiam nurty zachaczające o:

filozofię, psychologię, antropologie, socjologie, teologię, biologię.

 

Wszystko co związane z duchem i ciałem oraz umysłem od czakr, po witaminki, biohacking, naukę, afirmacje, prawo przyciągania i wiele wiele innych tego typu rzeczy.

 

Na początek coś lekkiego (widzę wysyp tego jest na yt)

 

 

 

 

https://youtu.be/097JIzYNQCE?feature=shared

  • Like 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Optimus Prime napisał(a):

(widzę wysyp tego jest na yt)

Też to zauważyłem, ale mam wrażenie, że kilka kanałów nie jest czytanych przez lektora, ale przez sztuczną inteligencję. 


Abstrahując - stoicyzm mega fajnie na mnie wpłynął, inne postrzeganie świata, szersza perspektywa na niektóre rzeczy, ale też większy spokój. Nie jestem 100% stoikiem, ale wiem, że ten klimat odpowiada mi i staram się jak najwięcej czerpać. Mega fajnie się sprawdza u mnie "Stoicyzm na każdy dzień roku. 366 medytacji na temat mądrości, wytrwałości i sztuki życia" klikJedna z pierwszych pozycji, żeby liznąć temat, a później już wjechał Seneka i Marek Aureliusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Optimus Prime napisał(a):

Na początek coś lekkiego (widzę wysyp tego jest na yt)

 

11 godzin temu, Spokojnie napisał(a):

Też to zauważyłem, ale mam wrażenie, że kilka kanałów nie jest czytanych przez lektora, ale przez sztuczną inteligencję. 

 

Tak więc dzięki AI w tempie ekspresowym zbliżamy się do realizacji scenariusza opisanego w teorii martwego internetu. Coraz więcej kontentu będzie tworzone przez sztuczną inteligencję (niestety kontent będzie coraz marniejszej jakości (tak, może być jeszcze gorzej) co związane jest z zatruciem źródła danych kontentem AI, tak więc kolejne generacje szkolone są już w części na kontencie wygenerowanym automatycznie).

 

Jeżeli kogoś interesuje temat stoicyzmu oraz jakikolwiek inny, to bardziej polecałbym książki oraz kontent sprzed 2021 roku. AI lubi *kłamać i przeinaczać wiele kwestii.

 

*nie do końca kłamać - raczej są to zwykłe automaty bazujące na rachunku prawdopodobienstwa.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesowałem się stoicyzmu, ostatnio przerwałem jakoś te zainteresowanie.

 

Przeczytałem trzy książki o stoicyźmie, podam w kolejności - taka co mnie najbardziej urzekła i najmniej:

 

1

Jak praktykować stoicyzm

Ward Farnsworth. 

 

Spore objaśnienia różnych rzeczy, mogła by być dłuższa, tak mnie zaciekawiła:)

 

 

Marek Aureliusz Rozmyślania. 

 

Spora kniga, aż za dużo do rozmyślania. 

 

Stoicyzm uliczny Marcin Fabjański. 

 

Za krótka, taka kieszonkowe czasopismo rzeknę. 

Edytowane przez nowy00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im starszy jestem tym bardziej widzę jak idee stają się murem, spoza którego zerkamy na świat i siebie i jako takie są martwe. Stają się paliwem dla umysłu by ostatecznie nic nie zmienić a utrzymać ten mechanizm na chodzie, myśl chce przetrwać i nie jest zainteresowana żadną konstruktywną konkluzją.

 

Życie ich nie potrzebuje, wszystko już jest i częstokroć przytomna obecność jest w zupełności wystarczająca.

 

Nie ma pytań nie dlatego, że wiem wszystko a dlatego, że nie ma potrzeby pytać.

 

Nie ma również potrzeby bycia innym.

Edytowane przez icman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.