Skocz do zawartości

Ksiądz z osiedla


Rekomendowane odpowiedzi

Sympatycznie wygląda i miło mówi. Nie można jednak zapominać, że jego celem jest przywrócenie do świętego kościoła (korporacji religijnej z siedzibą też w Polsce) wiernych (płacących, zostawiających w spadku mieszkania itd.).

 

I może wierzyć że robi dobrze, że tak trzeba - tym bardziej mu współczuję, bo co się stanie, gdy miną lata i ta zasłona umysłu opadnie? To będzie bardzo bolesny proces, jeśli nastąpi, bo porządny człowiek gdy sobie uświadomi, ilu dzieciom wprowadził do głowy (podświadomości) program poczucia winy, czyli nienawiści do siebie? Ile losów ludzkich swoimi działaniami poplątał?

 

To są straszne sprawy, jako młody człowiek też przecież mocno wierzyłem w kościół. Niestety, te ohydztwo które nie tylko mi księża (niekiedy w dobrej wierze) wszczepili "w głowę", jest ponad 25 lat ze mną i nie chce mnie opuścić. Taka jest siła "programowania" od najmłodszych lat. Dlatego rządy, religie, sekty, wszyscy chcą się dorwać do dzieci, bo co dziecku wmówisz, zostaje w nim do końca życia, subtelnie sterując jego zachowaniami i reakcjami emocjonalnymi.

 

 

  • Like 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Marek Kotoński napisał(a):

Dlatego rządy, religie, sekty, wszyscy chcą się dorwać do dzieci,

Racja, tylko problemem jest, jak ci się nie podoba ta wiara za jakiś czas przyjdzie inna wiara i wówczas może być mniej liberalna, każdego kto ma inne podejście do życia może stłamsić. Nie podoba mi się wiele rzeczy w kościele, w szczególności tak jak mówisz, poczucie winy, wbijanie w podświadomość. Interesujesz się ezoteryką, zobacz sobie filmy jak będziesz miał czas na kanale, nawet umieściłem o egzorcyzmach.

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Miliardy ludzi chcą wierzyć że przetrwają śmierć ciała, a religia taką "pewność" daje. To są potencjalnie gigantycznie, obłędne pieniądze, przy których bledną mocarstwa. I jeśli obecnie potężna korporacja Watykańska chyli się ku upadkowi, to ten złoty rynek ktoś zajmie. Pewnie będzie ze swoimi wpływami wkraczał jakiś moloch przez dziesięciolecia, a okruchy z pańskiego stołu zjedzą małe kulty, sekty, wszelkiej maści prorocy i święci z Choroszczy i nie tylko.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Marek Kotoński napisał(a):

korporacja Watykańska

Oni mają dużo asów w rękawie jak np. archiwa Watykańskie, nie wiadomo co tam się znajduje w tych księgach.

33 minuty temu, Marek Kotoński napisał(a):

to ten złoty rynek ktoś zajmie.

Tylko nie wiadomo kto, jak ktoś gorszy to jestem przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako osobie mocno wierzącej w Boga też nie podoba mi się Kościół katolicki. Chodzę do kościoła ale nie finansuję w żaden sposób. Żadnej tacki, przyjmowania po kolędzie.
 

To słowo w ogóle kojarzy mi się z katowaniem. Katole.

Dlaczego nie chrześcijanie, przyjemne dla ucha słowo pochodzące od słowa chrzest, Chrystus, który to ,,ruch” zapoczątkował Jezus. 
 

W ogóle katolicyzm niewiele ma wspólnego z wiarą głoszoną przez Jezusa. Św. Piotr i może paru następnych to byli oddani Bogu papieże. Reszta to już biznesmeni z krucjatami, indoktrynacją i zakłamywaniem Biblii włącznie. 

Edytowane przez Sgt. Hugo Stiglitz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 5.02.2024 o 00:50, Albert Neri napisał(a):

za to bez poczucia winy i samobiczowania. 

Jak wyglądał ich rozwój gdyby nie ropa, nie mówiąc o wykorzystaniu rozwiązań innych cywilizacji, które podbili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Druid napisał(a):

Jak wyglądał ich rozwój gdyby nie ropa, nie mówiąc o wykorzystaniu rozwiązań innych cywilizacji, które podbili.

 

 

Trochę nietrafiona uwaga. Radzili sobie całkiem nieźle zanim w ogóle ktoś o ropie usłyszał. Rozwój też mieli nie byle jaki- po upadku Cesarstwa Rzymskiego Europa cofnęła się w rozwoju, w świecie arabskim natomiast nauka szła do przodu, a medycyny nie było lepszej chyba nigdzie na świecie. 

Muzułmanie tworzyli imperia na długo przed pierwszym wykorzystaniem ropy. 

 

 

Co do wykorzystywania rozwiązań podbitych ludów- wspomniane Cesarstwo Rzymskie kopiowało i adaptowało do swoich potrzeb najlepsze co spotkało po drodze, podobnie czyniły wszystkie cywilizacje, a wyjątek stanowią tylko te hermetycznie zamknięte na zewnętrzne wpływy jak feudalna Japonia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)
9 minut temu, Albert Neri napisał(a):

w świecie arabskim natomiast nauka szła do przodu, a medycyny nie było lepszej chyba nigdzie na świecie. 

Kolejna uwaga, mylisz się, religia nakazywała, w Europie niekoniecznie. Kolejna rzecz Chrześcijanie walczyli między sobą aż za bardzo, także nie było komu bronić Bizancjum, czy iść na odsiecz w XVI wieku Węgrom pod Mochaczem, Nie mówiąc o krucjatach, czemu ich było tak mało ? Słyszałem, że dopiero później nazywano to krucjatami, wcześniej nie było mowy o tym.  A komu chcieli krucjaty wysłać.... Polsce. Krzyżaków trzeba było bronić.

Edytowane przez Druid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Druid napisał(a):

Kolejna uwaga, mylisz się, religia nakazywała, w Europie niekoniecznie. Kolejna rzecz Chrześcijanie walczyli między sobą aż za bardzo, także nie było komu bronić Bizancjum, czy iść na odsiecz w XVI wieku Węgrom pod Mochaczem, Nie mówiąc o krucjatach, czemu ich było tak mało ? Słyszałem, że dopiero później nazywano to krucjatami, wcześniej nie było mowy o tym.  A komu chcieli krucjaty wysłać.... Polsce. Krzyżaków trzeba było bronić.

 

Jaki to ma związek z tematem?

I w którym miejscu się mylę Twoim zdaniem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Albert Neri napisał(a):

 

Jaki to ma związek z tematem?

I w którym miejscu się mylę Twoim zdaniem? 

Ująłem to zwięźle przepraszam, ale to rozszerzę jak znajdę czas pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Albert Nerifaktycznie, Europa po starożytności miała zapaść na wielu płaszczyznach i wiele czasu zajęło odbudowanie tego, czy przywrócenie. Ponoć z powodów ekspansji religii chrześcijańskiej. Z dawnej wiedzy pozostawiono jednak budownictwo, bo świetnie się nadawało na wznoszenie monumentów religii.

 

Zaawansowanie i postęp jaki wystąpił w krajach islamskich, to był spadek po starożytnej kulturze Europejczyków, którego tam nie odrzucono.

 

W znakomitej większości, odkrywcy, myśliciele przedstawiani jako najtęższe głowy z czasów Złotego Wieku Islamu to byli Chrześcijanie (często Biali) i Żydzi. Arabowie podbijali tereny i przejmowali lokalne centra postępu, często nawet ówcześni naukowcy nie musieli przechodzić na Islam.

 

@Druidwychodzi, że najwięcej krucjat było przeciw europejskim społecznościom.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.