Skocz do zawartości

Trening nóg - ćwiczenia alternatywne


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem Szlachta,

 

Trenuję sobie planem FBW z dwoma zestawami ćwiczeń już pewien czas. W sekcji nóg pierwszego dnia robię przysiad ze sztangą, drugiego martwy ciąg i wykroki, by równomiernie rozwijać tył nóg. No i tu zaczynają się schody. 

 

Nie potrafię technicznie wykonywać wykroków i przysiadów bułgarskich. Prawdopodobnie wiążę się to ze słabą koordynacją ruchową i problemami z równowagą (kwestia zdrowotna).

 

Tak więc, szukam pomysłu na ćwiczenia alternatywne na tył ud. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci na YT chyba sporo jakiś poradników jest. Ja z kolei posiadam problemy z łąkotkami. Moje urazy nie potrzebują interwencji chirurgicznej ale ... muszę wzmocnić kolana ba całe nogi bo funkcjonalność spada :(

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- rumuński martwy ciąg jednonóż
- wyprosty bioder w pozycji leżącej z nogami na podwyższeniu
- ćwiczenie "krzesełko" przy ścianie

- przysiady sumo z obciążeniem

- wykroki boczne

- skoki na boki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyroki są na trójgłowe.

 

Na dwójki izolowane najlepsze to uginanie nóg w leżeniu przodem/na maszynie.

Jak nie masz maszyny to możesz się ratować hantlem między nogi.

 

Bulgary to bardzo wymagające ćwiczenie. Wkroki tak samo. Tutaj trzeba mieć mocny core i mięśnie brzucha. Jeśli masz z tym problemy to po prostu rób uginanie i prostowanie nóg na maszynie a w międzyczasie skup się na treningu brzucha.

 

Jak wyćwiczysz brzuch to będziesz robić te ćwiczenia z łatwością.

 

Jak chcesz się koniecznie zniszczyć to zrób martwy ciąg na wyprostowanych nogach. Tylko sobie załatw wózek inwalidzki na kolejny tydzień bo dwójki ci nie dadzą żyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, BRK275 napisał(a):

- rumuński martwy ciąg jednonóż

 

Niestety tego dnia zaczynam trening od klasycznego martwego ciągu, a wykroki (lub alternatywa) są drugim ćwiczeniem.

 

20 godzin temu, UncleSam napisał(a):

Jak chcesz się koniecznie zniszczyć to zrób martwy ciąg na wyprostowanych nogach. Tylko sobie załatw wózek inwalidzki na kolejny tydzień bo dwójki ci nie dadzą żyć.

 

Dzięki za tip. Spróbuję, ale najpierw popracuję nad tylną taśmą, bo jestem tak rozciągnięty, że się do kolan zginam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.