Skocz do zawartości

Kupno samochodu - czy warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Na akumulator jest 8 lat (160 tys. km) gwarancji. A jak z innymi markami? Które są godne polecenia?

2 godziny temu, Takahashi napisał(a):

kilkuletnie auta z bąblami rdzy na dachach

Lexus RX (przyp. auto za > 300k) już po roku ma rdze na podwoziu

 

https://youtu.be/_v1XeI1urFY?si=_GsjxZflMZK9QUBj&t=327

 

Edytowane przez pytamowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pytamowiec weź jeszcze pod uwagę ewentualne naprawy. Podejrzewam, że z Teslą poza autoryzowanym serwisem może być ciężko. 

W dniu 9.03.2024 o 18:40, pytamowiec napisał(a):

jak z innymi markami? Które są godne polecenia?

Bierz Passata TDI i niczym się nie przejmuj. Miałem i tak 400k km świetne auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Teslę :)

2 letnia Tesla 3, 30 tys. km przejechane, żadnych awarii nie było. Wcześniej kobita wynajmowała przez półtorej roku + serwisanci jezdzili trochę.

3300 netto ze wszystkim (full ubezpieczenie OC/AC). W przypadku awarii auto zastępcze jak nie naprawią w ciągu 12h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.03.2024 o 19:43, MaxMen napisał(a):

Szybko poszło, ale drogi biznes, długo to będziesz płacił spłacał? 

 

 

Wynajem na rok z mozliwością przedłużenia lub skocnzenia wczesniej (wtedy kara - 1 rata).

 

Odebrałem samochód. Spodziewałem się, że to jeżdżący komputer, ale nie spodziewałem się aż tak. Pierwsze wrażenia na plus. Tak samo komfortowe siedzenia jak w Audi. Choć nie zachęca do ostrej jazdy jak audi, nie daje takiej frajdy jak audi, ale jak trzeba przycisnąć to cyk, wciska w fotel i już jedziesz + 50km/h. Szum powietrza w Audi jest mniej słyszalny i lepiej trzyma się drogi, ale Tesla 3 do 140km/h zupełnie znośna. Tablet na środku zamiast kokpitu wystarczający. Zawieszenie niestety nie na polskie drogi, czuć każdą nierówność, aż się robi momentami nieprzyjemnie. Audi swoim zawieszeniem miażdży Teslę.

Zasięg 400 km/h osiągalny w trasie. W godzinę da się go naładować na szybkiej ładowarce.

Można ładować w nim komputer, więc mogę pracować z Tesli na wakacjach.

E-pedał: cudo! Bardziej przyhamowuje niż ten w Nissanie Leafie i BMW i1. Przez całe 350 km. (w tym jazdę po mieście) użyłem hamulca może ze 2 razy.

 

Dzisiaj przjechałem ok. 350 km, spaliłem 50kwh w trasie z prędkością 70-120 km/h i klimą odkręconą na połowę.

Edytowane przez pytamowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.