Skocz do zawartości

Świadomy sen


rx1991

Rekomendowane odpowiedzi

Pamięć snów jest dla człowieka naturalnym stanem. Kwestia podejścia i świadomy sen przychodzi spontanicznie. Miewam ostatnio sporadycznie ale nie potrafię tego zrobić na zawołanie, że akurat konkretnie dzisiaj mi się taki przyśni. I na samą scenerię nie mam wpływu, zmieniam jedynie szczegóły, które mi się nie podobają i tu też nie zawsze wychodzi bo podświadomośc natrętnie narzuca czasem to czego nie chcę :D Dobra sprawa do ćwiczenia umysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak jak Marek pisze - pamięć snu to podstawa. Bo nawet jak nauczysz się wywoływać ten stan na zawołanie, to mało albo nic z tego nie zapamiętasz. Prowadź dziennik snów i wybierz najskuteczniejszą dla siebie metodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele osób chwali sobie aplikacje sleep as android. Ponoć ułatwia uświadomienie sobie śnienia. Ja w celu uświadomienia sobie snu korzystałem z kotwic świadomości tzn. rzeczy które wielokrotnie powtarzasz w ciągu dnia tworząc z nich nawyk by później robiąc odruchowo tę rzecz w czasie snu uświadomić sobie sen. Możesz w ciągu dnia patrzeć na ręce i liczyć palce (w śnie masz ich zazwyczaj więcej lub mnie), możesz w krótkim odstępstwie czasu spoglądać dwukrotnie na zegarek (w śnie będziesz miał dwie zupełnie odmienne godziny). Ja korzystałem ze sposobu, w którym zamykałem nos i sprawdzałem czy mogę oddychać. W realu nie możesz wziąć wdechu, w śnie oddychasz bez przeszkód. Wtedy gdy jest problem z logiką sytuacji (za dużo palców, nie ta godzina, możesz oddychać) umysł zaczyna się zastanawiać co jest nie tak i szuka rozwiązania problemu. I wtedy dociera nagle informacja, ja śnię!!! Świetna sprawa, trzeba to samemu przeżyć. To jest bezwysiłkowe odkrywanie nowych horyzontów, ponosi Cię wolność, możesz zrobić wszystko. Ja uwielbiam latać i biegać. 

 

Słyszałem, że świadomym snem można również leczyć lęki i wykorzystywać go na wiele sposobów.

 

Macie jakieś świetne sny lub rzeczy, które lubicie robić we śnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Piękna sprawa, za dzieciaka zacząłem interesować się tym tematem. Stosowałem jedynie kotwice przez krótki czas a nie prowadziłem najważniejszej chyba techniki (dziennik snów) po prostu bałem się, że ktoś mi to przeczyta i się będzie z tego śmiał. Efekt jest taki, że od czasu do czasu mam spontaniczne LD czasami faktycznie narozrabiam a nieraz dostaję "kicka" jakby mnie odłączyło i rzuciło w mroczną otchłań (hehehe). Ciekawa sprawa, ale tak jak z innymi umiejętnościami trzeba to trenować, żeby mieć lepsze efekty. Nie zawsze jest pełna kontrola.

 

PS. Mój pierwszy post na forumku. Witam braci samców i również panie, których skromna cześć przesiaduje w naszym towarzystwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.