Skocz do zawartości

Zachód...


Gość Sebastiano

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Sebastiano

Bywalem troche na zachodzie,powiem szczerze ze latwiej sie zyje niz w Polsce ale to nie moj dom i nigdy nie bedzie...W Polsce odzywam ,jestem u siebie ...Jaki ten kraj jest taki jest,nigdzie nie ma idealnie ale wiem ze mam poczucia bycia w domu a tego uczucia nie da sie przeliczyc na zadne pieniadze.Bylem,zwiedzilem troche zarobilem i gitara ...Za granica jak nie masz rodziny lub zgranej paczki (ktora czesto sie wlasnie tam rozpada) To jestes skazany na samotnosc ,mialem wielu znajomych za granicy ale to inna kultura...Sprobowalem ,zaryzykowalem czasami bylo fajnie , ale czesto to byla walka z tesknota ,rodzina ,krajem ,znajomymi...Jak dla mnie dziekuje,wole jechac gdzies na krotki okres czasu 2-3 miechy na jakis kontrakt ale siedziec rok czy dwa w innym krau to dla mnie udreka...Mozecie mnie krytykowac ale wszedzie dobrze ale w domu najlepiej...Dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w przyszłości wyjadę bo tutaj nie odpowiada mi mentalność ludzi. Każdy tylko narzeka, mówi, że się nie da i myśli, że ma rację. Chcesz coś komuś doradzić to dostajesz pocisk za hejtowanie a sam jesteś hejtowany z każdej strony. Jest jedno ale - lewactwo. U nas skutkiem ubocznym biedy i katolicyzmu jest to, że nie rozprzestrzeniły się u nas te gendery i inne zboczone wariaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje stary,mentalnosc mamy posrana...Mowia ze to historia nas tak nauczyla i komunizm...ok moze i racja.Ale Wegry tez mialy komunizm i popatrz? Ida duzo lepiej niz POlska,u nas glownym problemem jest brak asmbicji a takze brak wiary ze sie uda ...Niestety kosciol od lat propaguje drugi policzek i uleglosc od najmlodszych meskich lat ,mamy to co mamy w dodatku kult Maryi i swietych kobiet co poteguje wladze kobiet w tym kraju ...Juz Napoleon powiedzial;Tam gdzie rzadza kobiety tam dzieje sie zle...komu jak komu ale jemu wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie bym się dowiedział, skąd wzięło się u Ciebie twierdzenie, że Węgry idą dużo lepiej niż Polska...

 

Na Węgrzech rządzi Victor Orban. Co prawda jest to socjalista, ale wypowiedział prywatną wojną zachodniemu kapitałowi i uprzywilejowanej pozycji systemu bankowego (podatek bankowy), za co spadły na niego gromkie słowa potępienia ze strony Parlamentu Europejskiego. Jednym z jego pierwszych posunięć po dojściu do władzy, było obłożenie podatkiem koncernów telekomunikacyjnych, zachodnich sieci hipermarketów, co w Polsce raczej nieprędko się stanie, bo u nas Lidle, Kauflandy, Reale, Tesca, Ikee itp (poza Biedronką) transferują za granicę ogromne pieniądze nic nie zostawiając w kraju. Oprócz tego obniżył podatek dochodowy dla obywateli do 16 proc.

Poza tym twarde dane gospodarcze pokazują jednak, że Węgry pod jego rządami odnotowują spadek bezrobocia i inflacji, a długoterminowe prognozy wzrostu PKB są optymistyczne. W pewnym sensie więc Orban dba o swój kraj i Węgrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo z Rosją należy mieć jak najlepsze stosunki i współpracować tam gdzie się opłaca. A nie machać szabelką i stroszyć piórka jak my to robimy od lat. Ostatnio spotkała nas za to zasłużona kara, a sądze że to tylko przedsmak tego co nas czeka. Polactwo nigdy się niczego nie uczy i nie wyciąga wniosków z własnej zawiłej lecz bogatej historii.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze marzylem zeby handlowac z Rosjanami...Tytlko nie wiem czym...Wiadomo ze to bardzo chlonny rynek ktory ciagle sie rozwija i Oni przyjmuja wszystko ale narazie nie mam pomyslow ...Moze Ty Vincent cos wiesz bywales w Rosji z tego co pamietam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pamiętasz, ale szczerze mówiąc niewiele Tobie pomogę, bo nigdy nie handlowałem w Rosji na większą skalę, jedynie nieco ubraniami i telefonami. Mogę jednak z pewnością stwierdzić na podstawie wielotnich obserwacji, że popyt w Rosji jest zawsze na:

 

- papierosy

- samochody

- maszyny i urządzenia oraz produkty rolno-spożywcze (w szczególności poniżej)

- owoce (głównie truskawki),warzywa

- sprzęt elektroniczny, jak też ogólnie rozumiana elektronika

- nieruchomości (to bardzo dynamicznie rozwijająca się branża szczególnie w stolicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem kiedys o zalozeniu firmy transportowej ...Najpierw trzeba by bylo zdobyc kontakty gdzie cos takiego wyslac ...Nie wiem za bardzo jak sie do tego zabrac moze wiesz gdzie szukac pomocy w tego typu sprawach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem kiedys o zalozeniu firmy transportowej ...Najpierw trzeba by bylo zdobyc kontakty gdzie cos takiego wyslac ...Nie wiem za bardzo jak sie do tego zabrac moze wiesz gdzie szukac pomocy w tego typu sprawach ?

Najpierw , jeśli firma ma być założona i działająca w Polsce +... , musisz zrobić licencję . Jeśli nigdy nie jeździłeś i nie przewoziłeś to przed licencją "pełny kurs" , który mało nie kosztuje+egzamin. Dopiero po zdobyciu licencjii przewoźnika krajowego a w Twoim przypadku międzynarodowego szukaj kontaktu .

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki stary :) Czytalem troche na ten temat i wiem ze w tym kierunku jest dosyc duza konkurencja ...Takze po zrobieniu licencji skierowalbym sie bardziej na swoj charakter jesli chodzi o powodzenia sprzedazy czegokolwiek...Co jesli zalozyl ym firme w innym kraju np UK ? Moglbym wtedy prowadzic dzialanosc na cala Europe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Orban panowie, jak na Węgry przypierdolił bankom podatek i juz w kasie znalazło sie dodatkowo 2,5 mld euro, osrał tzw. polityke wspolnotowa UE bo widzi ze zachód cchiał go zniszczyc za postawienie sie miedzynarodówce finansowej, ze go szkalowali, ze prywatne gazety zachodnie w rekach wiadomych krzyczały ze na Wegrzech rozprzestrzenił sie anty-wiadomo co. Orban to przetrzymał, a dzis mimo antykomunistycznej przeszłosci stawia na taktyczna współprace z Rosją, tzw. relatywizm polityczny. Podoba mi sie taki typ przywódcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.