Skocz do zawartości

Magia dwóch kół.


Rekomendowane odpowiedzi

Motocykle jedne z najpiękniejszych maszyn na świecie. Wytwór i dzieło człowieka dla człowieka, daje wyzwolenie, wolność, radość.

 

Tu są emocje, które chciałabym kiedyś doświadczyć, nie w takim natężeniu jak w tym wyścigu, bo w tym temacie to pokora, pokora i jeszcze raz pokora dla cudu techniki jakim jest motocykl.

 

ISLAND of MAN TT

 

www.youtube.com/watch?v=iRwp9rhtf_O

 

THE GREATEST SHOW ONEARTH *HD*322kmh-200mph STREET RACE ISLE of MANNTT

 

Jak ktoś mógłby wrzucić film z youtube  to pokornie dziękuję.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przejechać sie z kims rozwaznym! jako pasażer. Emocji co prawda, co nie miara, lecz ja juz jako pasażer na motocykl nie wsiade. 200 km/h w kilkanascie seksund i uczucie jakby ktos mnie z ogromną siłą zciagal z motoru, nie jest przyjemne. Dlatego w tym roku robię prawo jazdy i bede jezdzil sam, z predkosciami jakie mi odpowiadaja. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne chodziło o ten film z energetyczną muzyką ;)

https://youtu.be/iRWp9rhfS_0

Co do motocykli to dwie rzeczy.

Im wczesniej zaczniesz tym lepiej, im później tym gorzej.

W Polsce baardzo ciężko sie jeździ, kierowcy nie są przyzwyczajeni patrzeć non stop w lusterko czy jakiś "szybki i ściekły" nie wyprzedza.

Cała reszta to emocje, stres, frajda. W pewnym momencie ilość stresu powoduje że motocykl zostaje w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Waflo, dziękuję chodziło właśnie o to.

 

Pan Kleks, tu gdzie ja mieszkam jest świetny instruktor nauki jazdy na motocyklu i do niego udam się.

 

A to znalazłam 2 dni temu i dotyczy bezpieczeństwa na drodze. Nie wiem jak Wy, ja tego na kursie kat. B nie usłyszałam w ogóle, a to przecież podstawy. Każdy jest uczestnikiem w ruchu drogowym i każdy ma prawo do poszanowania jego bezpieczeństwa.

 

www.youtube.com/watch?v=E7UBXCL2IPE

 

Więcej dowiaduję się z filmów youtube  na co mam zwracać uwagę jako kierowca auta, niż przekazano mi się to kursie na prawko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wyścigami MotoGP i na wyspie Man interesuję się od paru lat, dla mnie to tzw. poetry in motion.

Marzę o tym żeby kiedyś przejechać się po mountain course, w szaloną niedzielę.

W tym roku Senior TT znowu wygrał John McGuiness, fenomenalny kierowca mający ~40 lat. 

Poniżej highlightsy z tego roku

 

 

Szacunek za pasję Pokorna, niewiele kobiet jest w stanie zrozumieć piękno, wolność i adrenalinę jaką niosą motocykle.

Poza tym kobieta na motocyklu to sam seks :)

 

Jak Twoje starania o prawo jazdy?

Ja w przyszłym roku mogę dopiero robić na kat. A więc już przebieram nogami z niecierpliwości. Jak dobrze pójdzie to przyszłe lato spędzę na dwóch kołach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzki życzę Ci tego aby Ci się udało.

 

Ja w tym roku nie zrobię kat. A, poza tym milczę już na chacie, bo kocham święty spokój i już nie mam ochoty wysłuchiwać uwag na ten temat od dawcy organów po inne teksty. A jak się zapiszę to słowem nie pisnę w domu.

 

John McGuiness jest rewelacyjny, często i gęsto oglądam Go na yuotube, wymiata. Ten poziom jazdy, umiejętności, panowanie nad maszyną to od takiego Mistrza uczyć się i tylko marzyć choć o odrobinie tego co on potrafi. 

 

Moja ulubiona marka to Kawasaki. Chociaż ostatnio CBR podziwiałam i trudno mi było wzrok oderwać.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

Nie oglądaj się na innych tylko realizuj pasję. Męża poinformuj paląc gumę przed domem ;)

 

Zdecydowanie McGuiness jest niesamowity. Opanowanie maszyny jak i emocji mistrzowskie.

Jeszcze co do charakteru zawodników, Guy Martin miał ostatnio poważny wypadek w Północnej Irlandii podczas wyścigu, połamał żebra, nadgarstek i kręgosłup (na szczęście rdzeń nieuszkodzony).

I co? Niecały tydzień później wypisał się na własne życzenie ze szpitala, żeby móc trenować dalej. Mając to na uwadze zbiera mnie na wymioty jak oglądam piłkę nożną i te cioty płaczące i turlające się po ziemii po byle szturchnięciu.

 

Nie mam ulubionej marki aczkolwiek na 1 moto planuje zakup Suzuki. Najładniejsze są moim zdaniem Yamahy, piękne bestie.

 

Rizoma-Yamaha-R1-09.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzki akurat Mąż mi awantur nie robi, patrzy z przymrużeniem oka. Dzieciaki robią awanturę.

 

Bestie są zawsze piękne :). Córce nie mogę wbić do głowy że motocykl to piękno samo w sobie.

 

Na youtubie często to oglądam:

 

Coda MotoVlog

 

www.youtube.com/watch?v=ASMwAVbKpIY

 

Faza Razz

 

www.youtube.com/watch?v=ZT1DoIYSs04

 

 

LWG :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio myślałem o tym:

 

http://www.motocykle-125.com.pl/lista-prawo-jazdy-b/honda-varadero-xl-125-v-1999-2002/

 

Głownie pod kątem zwiedzenia skandynawii. 

Nie chce mi się robić prawka na moto. Adrenaliny nie lubię, a 15 km, jak dla mnie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A, poza tym milczę już na chacie, bo kocham święty spokój i już nie mam ochoty wysłuchiwać uwag na ten temat od dawcy organów po inne teksty. 

 

 

hehe skąd ja to znam.. ;) kiedyś też bardzo chciałam zrobić prawko na motor, tata mnie dopingował, mama była przeciwna i razem z chłopakiem zabraniali, dawca organów był głównym argumentem i jakoś rozeszło się po kościach..w sumie dzięki tym wpisom, znowu od wczoraj zaczęłam o tym myśleć :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne dwa kółka jakie kiedykolwiek posiadałem był to simson 51 (nie licząc rowerów oczywiście :D ) , prezent od dziadka z okazji uzyskania karty motorowerowej. Taki jak ten  :lol: poniżej:

simson-9.jpg

 

Ostatni raz jeździłem w okolicach matury  :lol:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tyle sprzętów nowych i starych, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja akurat wybrałem tego typu motocykle, bo uwielbiam klimat tamtych czasów i pojazdy z epoki.

 

Ale jakbym miał wybierać coś nowszego i o nieco innej technologii, to podoba mi się Yamaha Virago 535 albo Suzuki GT 750.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób prawko wskakuj na maszynę, albo weź coś mniejszego na początek, jakąś 125 tke :)

dopiero teraz doczytałam, że nie musze mieć na taką 125 prawka kat A :o o ile na B mam 3 lata, mam :D

 

i nawet lista w necie co w chodzi w grę :P

http://superauto24.se.pl/moto-news/jakie-sa-motocykle-o-pojemnosci-125-ccm-przeglad-nowychmotorow-125-dostepnych-w-polsce-ceny_409361.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się przymierzam do moto, choć NIGDY nie jeździłem (poza rowerem) na czymkolwiek na dwóch kółkach :) Czwórka właśnie z przodu wybiła i trochę się zastanawiam czy nie za późno? Byłem krótko z laską, która miała ogromną bliznę na plecach po tym jak ex zwalił ją jako pasażerkę w czasie ostrej jazdy (oczywiście klapki i sukienka). Minus był taki, że unikałem z nią zabaw od tyłu, poza tym wszystko git ;) Tak mi się skojarzyło - sorry za offtop. Korzystając z okazji, sądzicie że Kawasaki KLE 650 albo coś z serii ER-6 będzie w porządku na pierwsze moto? Podoba mi się akurat ten model i obserwuję go już od kilku lat powiem szczerze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.