Content: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Background: Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Pattern: Blank Waves Notes Sharp Wood Rockface Leather Honey Vertical Triangles

dr Mordechaj B'rzyt-wa

Starszy Moderator
 • Zawartość

  5018
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  83

dr Mordechaj B'rzyt-wa wygrał w dniu 28 Grudzień 2016

dr Mordechaj B'rzyt-wa posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

4922 Świetna

O dr Mordechaj B'rzyt-wa

 • Tytuł
  Kapitan
 • Urodziny 01.01.1986

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  Hajfa, 50k p.n.e.
 • Interests
  Krzemienne menory, sześcioramienne maczugi.

Ostatnie wizyty

4858 wyświetleń profilu
 1. Polska nie jest samodzielna w podejmowaniu decyzji w większości kluczowych i strategicznych spraw, a do takich zalicza się JS. To, że Macierewicz gada to co gada to niekoniecznie musi być wynik jego osobistych zapatrywań, ani wizji kraju zapodanej przez Prezesa. To może być wynik tego, że takie a nie inne instrukcje otrzymał z centrali w Juesej. Poza tym, to nie żaden: 'koniec Jedwabnego Szlaku" a jedynie przeszkoda na drodze żółtej rasy. Oni sobie tą sprawę dokładnie przeanalizują, przemyślą i rozwiążą. Znowu ktoś wpadł na genialny pomysł przedstawiania Polski jako pępka świata z punktu patrzenia innych krajów. Pragnę przypomnieć, że inne kraje nie patrzą na świat z perspektywy Polski, tylko ze swojej własnej. Za to u nas przyjęło się uważać odwrotnie, i to nie tylko względem tego jak patrzą inne kraje, ale przede wszystkim jak my sami patrzymy. Bo niestety ale patrzymy na Polskę wciąż z perspektywy i przez pryzmat innych krajów zamiast ze swojej własnej.
 2. Różowy pasek ma pozwoleństwo Góry, więc będziemy musieli jakoś to ogarnąć.
 3. Wyczuwam nadmiar estrogenu Panowie. Przypominam, że nadmiar estrogenu jest przydatny w 3 przypadkach: sypialni, kuchni i rodzeniu dzieci.
 4. Nie spać, zwiedzać:
 5. @JaToJa - permban - multikonto
 6. Różnica kulturowa, różnicą kulturową, ale co Ci z niej przyjdzie jak i tak nie będziesz w stanie korzystać z benefitów tej kultury, która jest obiektywnie 'lepsza'? Mamy się zachwycać ochłapami rzucanymi przez dobrego wujka z ameryki, czy 'Unii' tylko dlatego że istnieje i na tym zakończyć jakąkolwiek samodzielną politykę rozwoju kraju? Nie próbuj sprowadzić tego co piszę do czarno-białego wyboru bo po prostu manipulujesz. Napisałem wcześniej że powinniśmy wykorzystywać sojuszników i sojusze dla NASZYCH interesów (czyli zacząć traktować ich przedmiotowo) a jednocześnie samodzielnie budować własną siłę militarną i gospodarczą. Ty zaś mi zarzucasz idealistyczne podejście gdzie odcinam się od jakichkolwiek realiów geopolitycznych i wymachując szabelką bredzę o Wielkiej Polsce a jednocześnie twierdzisz że jedyny ratunek jest w imperium zza oceanu. Weź się ogarnij.
 7. IMHO idiotą nie jest na 100%. Jest za cwany, zbyt wyszczekany ale co najważniejsze - mówi jakby był bardzo dobrze do roli przygotowany. Wie dokładnie co i kiedy ma powiedzieć. Dla mnie to agent, najpewniej ruski lub niemiecki.
 8. W Rosji nie ma komunizmu, jest Carat mój drogi :> To po pierwsze. A po drugie nie można zapominać, że "hegemon nie ma sojuszników, hegemon ma wyłącznie interesy" I dla nas jest kompletnie bez znaczenia kto nas geopolitycznie 'wydyma' - czy Juesej, czy Ruskie, czy Szwaby, czy jeszcze ktoś inny. I tak będziemy 'wydymani' Cała gra - tak jak z Paniami - polega na bilansie i rachunku: "KTO KOGO" Obrazek jakkolwiek śmieszny sytuacyjnie, to kontekstowo i militarnie sytuacja niestety wygląda dokładnie odwrotnie. I to jest po prostu smutne.
 9. Wojna jest przedłużeniem polityki.
 10. Opinia jest uzależniona zarówno od warunków geopolitycznych, jak i osobistego poczucia godności. Zacznę od tego drugiego: Nie mam ochoty aby na naszym terytorium przebywały obce wojska. Bez znaczenia, czy sojusznicze, czy wrogie. Po to dostaliśmy ręce, nogi i co najważniejsze - głowę - żeby robić wszystko co się da w sprawach obrony własnego terytorium. Ale niestety biorąc pod uwagę jakościowy poziom systemu zarządzania państwem polskim to niestety bardziej przypomina on system zarządzania okradaniem państwa polskiego co na chłopski rozum przekłada się na morale i stan Armii. To tak od serca. A teraz od 'głowy': Obecność wojsk sojuszniczych z jednej strony może zadziałać na nasza korzyść w przypadku konfliktu zbrojnego biorąc pod uwagę podpisany kwitek o nazwie pakt NATO. I to jest dla nas pole do rozpoczęcia gry strategicznej nie tylko z rywalem ale przede wszystkim z naszym sojusznikiem aby jak najlepiej zabezpieczył on NASZE (polskie) interesy skoro ma zamiar na NASZYM TERYTORIUM przeprowadzać operacje zbrojne, zamiast samemu narażać się na zniszczenie swojego kraju. Oczywiście sojusznikowi się to niezbyt spodoba, i w sumie go rozumiem, bo staje się on wtedy naszym 'zakładnikiem'. Takie działania wypada zbalansować utrzymując jednocześnie dobre stosunki dyplomatyczne z rywalem konfliktu - a jak jest, to wszyscy wiemy. Z drugiej, albo nawet trzeciej mańki o powyższych rzeczach centrala w Łoszington doskonale wie i to pierdylion razy lepiej niż sobie tu dyskutujemy. Więc konkludując - interes USA na naszym terenie nie jest przedłużeniem NASZYCH interesów jako Polaków, ale przedłużeniem interesu USA, które niekoniecznie muszą (choć mogą) się pokrywać. Jeżeli USA ma zamiar wykorzystać strategicznie teren RP - w szczególności chodzi o przesmyk Suwalski czyli jedyne lądowe połączenie Europy Zachodniej z krajami bałtyckimi - to wypadałoby żeby szły za tym konkretne benefity dla NAS jako kraju i nie mówię tu o stałej obecności US Army, ale o transferze technologii militarnej, rozbudowaniu rozpoznania pola walki, itp, - czyli generalnie wzmocnienia naszej własnej Armii. Która w razie konfliktu poniesie najpoważniejsze straty, i to na niej będzie leżeć największy ciężar militarny z racji tego, że jest u siebie, ma lepszą logistykę, przystosowanie do warunków, znajomość realiów, pola i przeciwnika. Oraz co najważniejsze - wypadałoby mieć jako kraj większą samodzielność na polu dyplomacji, wywiadu i kontrwywiadu co przełożyło by się bezpośrednio na gospodarkę i życie przeciętnego obywatela, bo ze sceny politycznej i gospodarczej poznikałby pewne 'persony'. To tyle z teoretycznych bajań i marzeń.
 11. Dodatkowo upominam, że kwestionowanie decyzji WŁAŚCICIELA, Administracji i Moderacji poza wyznaczonym obszarem - czyli maila moderatorskiego i w skrajnych przypadkach skrzynki PW na Forum, oraz nie dostosowanie się do tych wytycznych będzie skutkowało wyciągnięciem konsekwencji Regulaminowych włącznie z permbanem. Jest to zgodne z ogłoszeniem, które jest dostępne na Forum od lipca ubiegłego roku: http://braciasamcy.pl/index.php?/announcement/14-skargi-i-zażalenia/
 12. Powód jest prosty i całkowicie zwyczajny. Forum przeszło niedawno upgrade i uzyskaliśmy nowe narzędzia moderacyjne. Ponadto doszukujesz się w wydarzeniach ostatnich dni winy wyłącznie po stronie władz forum, całkowicie pomijając niezrozumienie lub złą wolę po stronie byłych lub obecnych użytkowników. To jest nie w porządku i świadczy tylko o zamiarach jakie miałeś pisząc swój post. Jeżeli chciałeś podejść do tematu obiektywnie, to wypadałoby podać konkrety po obu stronach a nie doszukiwać się paranoi czy innych szkodliwych zachowań wyłącznie po stronie ludzi dzięki którym Forum w ogóle istnieje i dzięki którym masz możliwość bezpiecznie i bezstresowo pisać sobie takie stronnicze i oskarżycielskie komentarze (bez chęci spojrzenia na sprawę z 2 stron).
 13. Zobacz te: http://www.headbeat.pl/produkt/beyerdynamic-mmx-2-mmx2
 14. Z czym do ludzi @Eredin? Z czym do ludzi? Takie rzeczy jak ZASADY, są dla nielicznych, którzy 'rozumiejo'. Reszta będzie wzięta króciutko za karczek, bo jedyna alternatywa od tej metody to całkowity rozpierdol a tego tu nie chcemy.