Skocz do zawartości

Nowy utwór T.Love: "Marsz" - realna ocena rzeczywistości czy nawoływanie do nienawiści?


seba33

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Aquaman napisał:

Swoją drogą dawno piosenki T.love nie słuchało się tak przyjemnie

 

Może i nie znam się za specjalnie na muzyce, ale wg mnie poziom wykonania, tekst oraz jakość klipu to żenada level: leśne dziadki i metr mułu.

Mieli dużo więcej lepszych kawałków - w sensie technicznym/muzycznym.

 

Treści 'utworu' pozostawię bez komentarza.

To czy aótoru jest kupiony, czy nie - tego nie wiem i jestem chwilowo za leniwy żeby to rzetelnie próbować sprawdzić, ale nie będę ukrywał, że za specjalnie to ich nigdy nie nie lubiłem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dr Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

 

Może i nie znam się za specjalnie na muzyce, ale wg mnie poziom wykonania, tekst oraz jakość klipu to żenada level: leśne dziadki i metr mułu.

Mieli dużo więcej lepszych kawałków - w sensie technicznym/muzycznym.

 

No właśnie miałem na myśli porównanie z ostatnimi piosenkami to tej słucha się całkiem ok a to, że mieli dużo lepszych kawałków jest chyba oczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Aquaman napisał:

No właśnie miałem na myśli porównanie z ostatnimi piosenkami to tej słucha się całkiem ok

Nie porównałeś tej piosenki z innymi utworami, więc nikt się nie będzie się bawił we wróżkę i próbował się domyśleć - więc nikt tak tego nie odbierze.

Na tym forum nie ma kobiet, poza sekcją 'Rezerwat' - piszę to dlatego, że 'domyślanie się', wymaganie 'domyślania się', lub kierowanie 'domyślaniem się' to typowe zachowanie Pań.

 

9 minut temu, Aquaman napisał:

a to, że mieli dużo lepszych kawałków jest chyba oczywiste

Nie. Nie jest oczywiste. Patrz wyżej.

 

Żeby było oczywiste - musisz to napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dr Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

 

Nie. Nie jest oczywiste. Patrz wyżej.

dla kogoś kto jest chociaż troszkę zaznajomiony z ich dyskografią jest oczywiste

 

3 minuty temu, dr Mordechaj B'rzyt-wa napisał:

Nie porównałeś tej piosenki z innymi utworami, więc nikt się nie będzie się bawił we wróżkę i próbował się domyśleć - więc nikt tak tego nie odbierze.

 

napisanie, że od dawna nie słuchało się ich piosenki z przyjemnością nie jest porównaniem do ich  innych utworów według Ciebie? ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę taki żal, że Londyn i Paryż takie synonimy wolności, postępu i multikulturalizmu się palą. Szliśmy jeszcze rok temu w tym cudownym kierunku a tu dupa bo PIS wygrał. Taa, najlepiej iść z boku i być nijakim, takim multi. Kiedyś to fajnie było bo się za koncert wzięło pieniądze a bezpośrednio przed się jeszcze najebało i na scenę musieli wnosić. Tak cudownie było a teraz to może już się nie da. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aquaman napisał:

dla kogoś kto jest chociaż troszkę zaznajomiony z ich dyskografią jest oczywiste

Ale nie każdy jest zaznajomiony. I w sumie nie musi, więc w ramach dobrej woli wypadałoby być dokładnym, żeby uniknąć pomyłki.

 

2 minuty temu, Aquaman napisał:

napisanie, że od dawna nie słuchało się ich piosenki z przyjemnością nie jest porównaniem do ich  innych utworów według Ciebie? ciekawe...

Jest porównaniem sugerującym że poprzednie utwory były gorsze. 

Ja napisałem coś odwrotnego.

Chyba oczywiste, że Twoje stwierdzenie

19 minut temu, Aquaman napisał:

No właśnie miałem na myśli porównanie z ostatnimi piosenkami to tej słucha się całkiem ok

jest w tym kontekście kompletnie bezsensowne.

Logika.

 

Zresztą, nie musisz mi się tłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem, o co im chodzi. Przypuszczam, że teledysk ma sugerować, iż zostali pobici przez uczestników Marszu Niepodległości. Jeśli mam rację, to zespół T.Love zszedł na psy.

Od kilku lat jeżdżę na Marsz Niepodległości i takiego spokoju, jak po dojściu do władzy PiS nie było nigdy!
Nic się nie działo. Zero poczucia zagrożenia. Zero prowokacji. Idąc w marszu dopiero pod koniec ktoś wspomniał o Policji i wszyscy zaczęli ich szukać. Nigdzie nie było ich widać. Pochowali się skutecznie.

Okazuje się, że można. Nie było Policji - marsz przeszedł spokojnie.
W poprzednich latach marsz był "ochraniany" przez policję i były zamieszki.

Przypadek? - No nie sądzę. Każdy sam może sobie odpowiedzieć, co tutaj nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marian zmiażdżył Sokołowskiego :) Lubię oglądać tę akcję.

 

Co by nie powiedzieć - Marian ma rację. Wystarczyło, że zmienił się prezydent i już Marsz Niepodległości odbył się w spokoju :)

Pamiętam, że rok temu jakieś pajace w TVN, nie mając do czego się przyczepić, plotły brednie o tym, że race były odpalane na moście i to mogło wywołać panikę. No debil totalny! Kto był, ten wie, że race są obowiązkowe :) Ludzie robili sobie zdjęcia w świetle rac. Coś pięknego. Nikt się tego nie bał.

 

W ogóle chyba nikt niczego się nie bał.. bo nie było policji :) Przychodzili nawet ludzie małymi dziećmi i starsi. Mnie to odpowiada. Człowiek czuje się jak wśród swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest dla mnie do końca jasny przekaz słów. Ale oglądając teledysk emocjonalnie widzę że przedstawiają środowiska bliskie PIS w ciemnym świetle. Wygląda jakby mieli stworzyć paszkwila przeciwko PIS ale zrobili to tak, żeby jednak w każdej chwili można było się z niego wyłgać. 

 

Nudny teledysk w którym najbardziej przykuł moją uwagę dziwny łokieć Muńka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Dobi napisał:

Nie bardzo rozumiem, o co im chodzi. Przypuszczam, że teledysk ma sugerować, iż zostali pobici przez uczestników Marszu Niepodległości. Jeśli mam rację, to zespół T.Love zszedł na psy.
(...)

 

No nie bardzo. "Nowoczesny marsz", "Konserwatywni chłopcy", "Ja idę z boku", "Dotrzymam kroku", "Marsze zbliżają się do siebie. Kto wyceluje pierwszy - nie wiem". Przeca to ubolewanie nad kondycją polityki i społeczeństwa, które się mocno utożsamia ze swoimi idolami z wiejskiej.

 

BTW T.Love zaczynał swoją karierę w klimatach punkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy artyści to prostytutki, w oparach lepszych fajek, w oparach wódki.

Muniek się sprzedał, jak tak na niego patrze to nie wiem czy pedał czy nie pedał.

Ale wziąć medal od komucharuskiego (oby gnił w pierdlu)? Ja pierdolę ale zwyrodnienie.

Elity... i ich nadworne błazny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niech se chłop śpiewa o czym chce - jego prawo.

Ewidentnie nie lubi PIS, moherów i reszty bandy - jego prawo.

 

Dla mnie mieli kilka-kilkanaście dobrych kawałków.

Cały projekt Szwagierkolaska był dobry.

 

Teksty nigdy nie były zbyt odkrywcze ot dobry rzemieślnik i tyle.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swej strony jestem wielkim fanem Muńka od ponad 20 lat. Niestety od jakiegoś czasu widzę, że T.Love notuje regres. Z resztą sam mówi o tym wokalista, że nie jest wykluczone iż będzie to ich ostatnia płyta. Nie odbieram utworu w kategoriach przeciw obecnej władzy, raczej mówi on o podziałach w społeczeństwie, które zaostrzyły się od katastrofy w Smoleńsku.  Nie mniej jednak uważam, że T.Love miał już lepsze utwory o polityce, jak choćby ponadczasowy: "Jest super". Na tym temacie politycznym powinni poprzestać, koncentrując się bardziej na utworach o życiu, przemijaniu itp. jak choćby "Lucy Phere" z rewelacyjnej "Old is gold".

 

 

 

 

Edytowane przez seba33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@seba33 - Jak tylko ujrzałem tego typa w dredach, to już wiedziałem co będzie dalej. Kolejny mierny zespół, który wybijał się dzięki dobrym układom z daną władzą, organizacjami. Dostawali wtedy koncerty, zaproszenia w różnych miastach. 

Teraz są w fazie odcinania kuponów od dawnej sławy, popularności.

Staszczykowi też odbija EGO. Uważa się za nie wiadomo kogo. 

Utwór to typowy przykład manipulacji zdaniem odbiorcy. Marsz Niepodległości to marsz nazioli, faszystów, morderców, złodziei.  - Tak odbiorą to głupcy co zobaczą te urywki z marszu, te pobite zmasakrowane twarze piosenkarzy. 


Szkoda strzępić ryja na ten zespół i ich mierny utwór.

Edytowane przez CalvinCandie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.