Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Oktabryski

Starszy Użytkownik
 • Ilość treści

  257
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

244 Świetna

O Oktabryski

 • Ranga
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Oktabryski

  Żarty podszyte prawdą lub niekoniecznie 2.0

  Ona lutuje wzrokiem. Lutownicą sobie tylko przytrzymuje.
 2. Tata prowadzi firmę budowlaną. Szwagier prowadzi firmę budowlaną. Prowadzę sprawy głównie spółek budowlanych. Standardem jest, że wykwalifikowany robotnik budowlany przyszedł do pracy naje...ny i nikt go nie zwolni. Chyba, że będzie szukał zastępstwa pół roku. Ukraińcy na budowie to żadne zastępstwo. To są pracownicy, którzy dzisiaj stawiają galerię w Tarnowie, a następnego dnia bez zapowiedzi zostawiają po sobie pusty pokój i podobno ktoś ich widział na budowie w Szczecinie. W d...e mają umowy i ustalenia z kierownikiem budowy. Jeśli gdzieś dostaną lepszą stawkę, wyjeżdżają tak, jak stoją. Nie wiesz o czym piszesz.
 3. W moim rodzinnym mieście ludzie zarabiają minimalną krajową. Dotyczy to także osób na państwowym z 5-letnim albo i większym stażem. Kilka lat temu mój wujek chciał się nająć latem do dodatkowej roboty przy rozładunku i cięciu u prywaciarza wiatrołomów z powalonej puszczy. Gość zaproponował mu 3 zł za godz. W Warszawie minimalne zarobki zaczynają się od 3,4 tys. brutto. Nie dotyczy następujących grup zawodowych: rolników z pod Sułkowic rozładowujących bagaże na lotnisku, rencistów-ochroniarzy, stażystów-studentów, nauczycieli bez starszeństwa i aplikantów radcowskich.
 4. Oktabryski

  Chroniczny przyjaciel

  @CRISM Z opisu tego, co dla koleżanki zrobiłeś, wyczuwam chęć zbawienia świata. Do głowy by mi nie przyszło, żeby komuś tak pomagać, pomijając najbliższą rodzinę. Najważniejsze pytanie jakie można Ci zadać, to czy czegoś się z tej sytuacji nauczyłeś? Uwaga, pytania pomocnicze. Czy uważasz, że: zbyt wcześnie, tj. na zbyt luźnej jeszcze stopie znajomości, zacząłeś jej pomagać? zbyt zaangażowałeś się w pomaganie jej kuzynowi podczas pobytu w PL? pokazałeś jej, że jesteś dostępny a Twój czas nie jest wartościowy? walnie obniżyłeś w jej oczach Twoją wartość przepuszczając jej działalność przez swoje faktury za darmo? na obecnym etapie zachowujesz się w sprawie mieszkania, jakby ustalenia 1/3 były nadal wiążące? Wtedy były takie, ale teraz zmieniłeś zdanie bo okoliczności waszego mieszkania się zmieniły. Nic Cię nie obchodzi skąd ona weźmie pieniądze. Nie, nie jestem ksenofobem. Możliwe, że Twój poprzedni współlokator również nie był. Miał po prostu czelność postawić się przeciw jej oczekiwaniom. Dobrze dla niego.
 5. @doler już Ci ulżyło? Proponuję, żebyś wziął cztery głębokie oddechy. Na rozluźnienie. Jeśli nie pomogło, zalecam powtórzyć. Im częściej czytam takie wpisy na Forum, jak ten wyżej, tym większą czuję odrazę do dyskutowania.
 6. Jerzego Owsiaka nie lubię. WOŚP mi nie przeszkadza. Kiedy widzę setki ludzi stojących z własnej nieprzymuszonej woli na mrozie i zbierających do puszek, doceniam aspekt integrujący tej akcji. Dzięki takiemu celowi, jak choćby zbieranie na sprzęt, w takich ludziach uaktywnia się aktywność społeczna. Samo w sobie jest to korzystne dla kraju. Ja nie gram. Wspieram inne cele. Serduszek nie zbieram.
 7. Oktabryski

  Firmówki...

  Kurtki 4F, koszule Bytom i Kubenz, spodnie Digel. Ciuchy na lato Auchan😜
 8. W KGB pracowali lepsi specjaliści od analizy zdjęć. Jakoś ZSRR nie kwestionował lądowania misji Apollo na księżycu. Oj, działoby się ruskim na rękę.
 9. Nie wypowiem się o tym temacie, bo się na tym nie znam.
 10. Temat ten jak soczewka pokazuje ograniczenie sposobu myślenia, jaki spopularyzował się na Forum. Tzn. Panie = seks. Moim zdaniem to trywializowanie tematu. Tymczasem, na tyle, na ile zdążyłem się już zorientować polityka = pieniądze. Sprawa zapewne jest bardziej skomplikowana i najpewniej chodzi o pieniądze. Bardzo często jest tak, że w polityce ktoś się wypłaca pryncypałom. Panie mogą być po prostu słupem. Nie twierdzę, że tak jest na 100% w tym przypadku, ale rozważyłbym taką ewentualność. Natomiast zbytnie trywializowanie powoduje, że może nam uciec prawdziwy sens zdarzeń.
 11. Oktabryski

  Czy Bóg istnieje???

  Krajowy Rejestr Karny?
 12. Oktabryski

  Wysyp trolli na Forum

  Od pewnego czasu obserwuję wysyp trolli na Forum. Podobno ilość trolli jest miarą sukcesu. Dzieje się tak, ponieważ trolle nie lubią nielicznej widowni. Idą tam, gdzie będą obserwowani (e) przez wiele osób. Jednak trudniej korzystać z Forum. Z jednej strony @arch i jego 15 multikont, z drugiej śmiałek śpiący na wersalce z yorkiem, a może po prostu robiący sobie z nas bekę. Pojawiające się w niedającym się ogarnąć tempie tematy o niebycie. Ale nic to. Jak pierwszy dostrzegł to towarzysz Stalin, im bliżej komunizmu, tym walka klas się zaostrza. Tak też jest z Forum, im więcej osób wychodzi z matrixa, tym ostrzejsza staje się polemika na Forum.
 13. Nie ma co. Teraz to na prawdę pokazałeś pazur😀!
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.