Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Oktabryski

Starszy Użytkownik
 • Ilość treści

  275
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

259 Świetna

O Oktabryski

 • Ranga
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. Oktabryski

  Masakra w Nowej Zelandii (uwaga drastyczne, 18+)

  Po kiego wała link? Jak ktoś chce, bez trudu znajdzie.
 2. Nie przesadzajmy z tą zabitą dechami wsią, chociaż jest to sprawa subiektywna. Niektórzy twierdzą, że to miejsce to straszna wioska. Ja tak nie uważam. Naturalnie nie twierdzę, że taka jest reguła: czterdziestoletni mężczyzna i dwudziestoletnia kobieta. Mnie przytrafiła się wspomniana osiemnastka jeden raz. W większości przypadków celuję w 26 - 28 letnie kobiety. Nie ukrywam, że młodsze od nich dziewczyny to jeszcze mentalne dzieci. Nie specjalnie umiem znaleźć z nimi jakikolwiek język. Dlatego nie rozumiem po co czterdziestoletni mężczyzna miałby się spotykać z równo dwudziestolatką. Jakaś magia liczb, numerologia czy co? Nie mam również 40 lat, więc nie wiem, jak będzie wyglądała moja atrakcyjność w takim wieku. Natomiast powiem Ci @arch, że musisz rzadko bywać w galeriach albo mało zwracasz uwagi na przechodniów. Ja np. w moim osiedlowym supermarkecie widuję regularnie czterdziestoletniego faceta z niezłą dwudziestoparolatką (mind you: to nie jest jej ojciec).
 3. Kiedy miałem 18 lat, byłem sam. Kiedy miałem 34 lata, spotykałem się i sypiałem z 18-latką (nie płaciłem jej w żadnym wypadku). Dzisiaj wyglądam atrakcyjniej niż 10 lat temu (więcej siłowni, lepiej dobrane ubrania i perfumy). Nie bardzo rozumiem o czym jest ten temat.
 4. Tak jak lubię wikipedię, ponieważ jest ciekawą hm...eseistyką, tak nie jest źródłem wiarygodnej wiedzy. W ogóle czerpanie wiedzy z jakiejkolwiek encyklopedii nie jest najlepszym pomysłem. Nie poznasz z niej kontekstu zdarzeń, motywów sprawców i reakcji świadków. Akurat w kwestii Pogromu kieleckiego dostępne materiały nie rozstrzygnęły, kto i dlaczego do niego doprowadził. Są poszlaki, które wskazują na prowokację NKWD albo UB, ale to są słabe poszlaki. Ponad wątpliwość jest natomiast fakt, że sześć lat wojny i okupacji upodliło i zbrutalizowało ludzi. I czy możesz mi wyjaśnić, dlaczego ZSRS miałby być odpowiedzialny za to co działo się w Polsce po 1944? Z tego co czytałem, mordowali mieszkańcy Kielc a nie sowieccy politrucy. Ciekawie o pogromach na Podlasiu w 1941 r. napisał Mirosław Tryczyk w kwartalniku Karta nr 85/2015 w artykule 'Twarde sumienie'. Polecam.
 5. O tym, że konferencja nie jest fake newsem świadczy artykuł w prawicowym Times of Israel. https://www.timesofisrael.com/right-wing-groups-in-poland-say-holocaust-conference-anti-polish/ Jeśli miałoby się okazać prawdą to, że Jan T. Gross powiedział coś takiego na konferencji, Polska powinna podjąć przeciwko niemu kroki prawne za zniesławienie. Zresztą J.T.Gross nie jest żadnym historykiem tylko socjologiem i nie stosuje podstawowych zasad warsztatu historyka. Powszechna niewiedza o tym, jak przebiegała Zagłada sprawia, że można ludziom wciskać każdą głupotę. Przede wszystkim, mimo iż obozy były głównym niemieckim narzędziem Zagłady, nie były jedynym. Ludzie ginęli też w innych okolicznościach: Głód Niemcy celowo doprowadzili do sytuacji, w której dostępne w gettach pożywienie nie wystarczyło nawet na przeżycie. W samym getcie warszawskim umierało z głodu około 75 osób tygodniowo. Łączna liczba zmarłych z głodu wynosiła dziesiątki tysięcy. Choroby Drugim obok głodu sprowokowanym przez okupantów powodem śmierci były choroby. Żydzi nie otrzymywali leków potrzebnych do zwalczania chorób (z wyjątkiem chorób zakaźnych - Niemcy obawiali się wybuchu epidemii). Dlatego ludzie umierali w gettach z powodu chorób, które w innych okolicznościach dałoby się uleczyć. Holocaust za pomocą noży Ogromna większość Żydów zamieszkałych na wschodzie okupowanej Polski nie zginęła w obozach. Po likwidacji gett, ludzie ci byli odprowadzani do kamieniołomów, lasów albo kopalń piasku i tam masowo mordowani. Dobrym przykładem takiego mordu było Dubno. Kilka tysięcy żydowskich mieszkańców otoczono i poprowadzono za miasto do kopalni gliny. Tam zostali w jeden dzień wymordowani. W mordzie obok niemieckich oddziałów specjalnych brały udział ukraińskie policje. Żaden dokument nie stwierdza - ani w tym, ani w innych miastach - istnienia polskiej policji biorącej czynny udział w takiej masakrze. Po latach mordy te zostaną obdarzone nazwą Holocaustu za pomocą noży. Codzienne zabijanie Oprócz zorganizowanych działań, Niemcy pozwalali sobie na prywatną inicjatywę. Na przykład komendant SS w Pińsku chwalił się, że w pojedynkę własnoręcznie zabił 50 Żydów zamkniętych w sali gimnastycznej, wrzucając przez okno granaty. Przykłady tego rodzaju można mnożyć. Te przykłady nie wyczerpują okropieństw Zagłady. Jednak powtarzane w kółko historie obozowe utrwaliły w powszechnej pamięci, że Holocaust to tylko obozy. Jeśli odejmiemy liczbę żydowskich ofiar obozów (1.1 mln) od łącznej liczby zabitych Żydów, faktycznie wychodzi na to, że resztę musieli zabić jacyś Polacy. To jest z jednej strony diaboliczne, a z drugiej świadczy o całkowitej klęsce polskiej polityki historycznej za granicą. Musimy jako kraj zwiększyć nakłady na edukację historyczną w kraju i za granicą (wystawy, konferencje, stypendia).
 6. Oktabryski

  Kino noir

  Oui. Me too 😃 Co do filmów noir to polecam "Biały żar", "Mały Cezar", "Aniołowie o brudnych twarzach", "Niepotrzebni mogą odejść" i mój ulubiony - chociaż nie jest to noir - "Skarb Sierra Madre".
 7. Hej, słaba zaczepka. Nie chce mi się dyskutować o Holocauście. Nie wiem ile czasu zajmowałeś się studiowaniem tej sprawy, ale przeczytałem tak ~300 książek na ten jeden temat (kiedyś miałem listę). Już mi się przejadło. Natomiast nie zmienia to postaci rzeczy, że mamy jako naród cudowną wybiórczą pamięć. Jeśli jakiś inny naród zrobi nam krzywdę, będziemy to pamiętać do końca świata. Natomiast, jeśli to my zrobimy komuś krzywdę, najlepiej o tym nie rozmawiać. Albo robić to jak najmniej. Kiedyś usłyszałem w radiu ciekawe zdanie: "Dobre czyny nie znoszą złych, niestety."
 8. Ja tak miałem. 10 lat temu zakończyłem związek. Po dwóch latach związku, seks zrobił się słaby. Wszystko inne mi pasowało. Dzisiaj mam 36 lat. Seks mi spowszedniał. Teraz powiem Ci, że bym wszedł w taki układ. Tzn. kobieta bezproblemowa, wszystko w relacji ogarnięte, seks na odczepnego. Ale dopiero teraz, kiedy już się usatysfakcjonowałem. Dobrze się stało, że wtedy to zakończyłem.
 9. Nie wiem do czego jest to "nie". Do wypowiedzi Beniamina Netanyahu? Czy do mojej wypowiedzi, że nie jednego i nie dwóch Żydów zabili Polacy? Oraz, że jakby dobrze pokopać, można znaleźć ciekawe rzeczy? Dla mnie to jest właśnie owo ziarno prawdy, o którym wspomniałem na początku. Nie specjalnie mnie interesuje, co mówi Bibi Netanyahu, ani co napisało Jeruzalem Post. Tak, jak ich nie specjalnie interesuje, co ja napisałem. Interesuje mnie to, czy Polacy zrobili przegląd swoich dokonań z czasów wojny? Zarówno tych dobrych, jak i złych. Myślę, że to wiedza bardzo przydatna, tylko niestety nieprzyjemna. Jak wizyta u dentysty.
 10. Jakieś ziarno prawdy w tym jest. Nie jednego i nie dwóch Żydów w czasie w wojny zabili Polacy. Jakby dobrze pokopać w lasach albo na polach, to by człowiek znalazł ciekawe rzeczy. Starzy ludzie na wsi wiedzą, kto co robił. Chętnym polecam film Pawła Łozińskiego "Miejsce urodzenia" o rodzinie Henryka Grynberga w czasie wojny. Niestety, w czasie wojny jedna kanalia potrafiła doprowadzić do zguby dziesiątki Żydów. Natomiast, żeby uratować jednego Żyda przez całą wojnę potrzeba było pomocy dziesiątek osób. Taka była logika tamtej wojny i o tym się zapomina. Nie zmienia to postaci rzeczy, że Polacy ratowali Żydów z narażeniem życia. Dlatego stwierdzenie, że Polacy pomagali nazistom mordować Żydów i poprzestanie na tym, bez dopowiedzenia o dobrej roli Polaków jest zafałszowaniem historii.
 11. Oktabryski

  Spadek cen wołowiny

  Cześć. Wrzucam materiał z dzisiejszego Agrobiznesu, który informuje o spadających cenach wołowiny. Jest to oczywiście reakcja na ujawnioną aferę z ubojem chorego bydła. W dzisiejszej Rzepie nieco na wyrost napisali, że ceny w skupach runęły. Może jeszcze nie runęły, ale spadki dopiero się zaczęły i trudno powiedzieć, gdzie się zatrzymają. "Bydło 05.02.2019 Do tej pory był to jeden z najbardziej przewidywalnych i opłacalnych rynków rolnych. Do produkcji wołowiny zachęcały dobre cen i pewny zbyt. Wielu hodowców trzody przerobiło chlewnie na obory i przestawiło się na bydło mięsne. Ale afera z nielegalnym ubojem już zbiera swoje żniwo. Ceny skupu gwałtownie spadły. A przetwórcy boją się dalszych nacisków na korekty stawek ze strony kontrahentów. Co nietypowe na tym rynku do ubojni trafia teraz bardzo dużo zwierząt i o towar nie trzeba wcale zabiegać. Z drugiej strony ograniczone zakupy, skutkują spadkami cen od hodowcy po przetwórnię. Największe przeceny dotknęły byki, których teraz ubija się najwięcej, zdecydowanie mniejsze zmiany w cenach jałówek, a nawet krów." Ciekawy początek roku: dziki, teraz wołowina.
 12. Oktabryski

  Usunięcie konta.

  Ja też stanę w obronie @AR2DI2 vel syndyka, który nie wiedział czym się zajmuje syndyk. Wyszedł z tego projekt Klaudiusz tylko w wersji na Bracia samcy. Poklask, który tu zdobywał pokazał, że jeśli jesteś pewny siebie, ludzie łykają wszystko, jak młode pelikany. W pewnym sensie to nie jego wina. Myślę, że to jak dobrze bracia reagowali na jego wpisy, tylko go nakręcało do częstszego pisania. Chociaż pisał też dużo z sensem.
 13. Oktabryski

  Sponsoring dla początkujących

  Jestem papugą. Jeszcze raz Ci napiszę, że przychody z prostytucji są nieopodatkowane. Uprawianie nierządu jest dla polskiego prawa czynnością tak niewinną i nieskalaną, jak przewijanie niemowlaka. Co innego czerpanie korzyści z cudzego nierządu, zwane stręczycielstwem. Ale zdecyduj się, to w końcu solistka czy burdelmama 😐?
 14. Oktabryski

  Sponsoring dla początkujących

  Nie wygłupiaj się. Przychód z nierządu, jako czynności niemogącej być przedmiotem prawnie skutecznej umowy, jest w Polsce nieopodatkowany i nieozusowany. Szkoda papieru na pismo do urzędu. Jakby laska trudniła się stręczycielstwem, to mógłbyś ją zgłosić co najwyżej na Policję.
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.