Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Baros

Użytkownik
 • Content Count

  34
 • Donations

  180.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

13 Dobra

About Baros

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Gratuluję przemiany. Dobrze słyszeć, źe naprawiłeś relację z siostrą. Jeśli się posiada rodzeństwo jest to ważny aspekt życia według mnie.
 2. @SzatanKrieger "Rozmowy z Bogiem" jedna z najlepszych książek dla mnie. Szczególnie część pierwsza. Otworzyła oczy na wiele spraw. Za drugim razem czytając podkreśliłem sobie najlepsze fragmenty z książki, jest ich tyle, że rownie dobrze mógłbym przeczytać całość. Obecnie po raz kolejny delektuję się Ojcem chrzestnym.
 3. @Trevor Ma rację. Nie możesz się wywyższać jak pracujesz w takim środowisku. Pokazywać, że można coś zmienić lub ulepszyć w pracy. I jak jeszcze zobaczą, że szef Cię lubi. Obgadywanie i uśmieszki za plecami masz załatwione. Dla mnie najlepszy tekst z takiego środowiska to: "niedługo rzucam papier, i wywalone. Niech tylko trafi się jakaś lepsze robota." Dzień w dzień to słyszałem. Taki delikwent już od 5 lat tak mówi i jakoś nic się trafia, nie wiedzieć dlaczego.
 4. Ale też jakie szczęście miał nasz bohater, że trafił na ulicy na swoją lubą i odkrył nieszczerość w relacji.
 5. @TheShy To nie jest tak, że Ty przeczytasz jedną książkę i odrazu będziesz szczęśliwy i pewny siebie w życiu. Trzeba przeczytać masę książek w tej tematyce. Do tego jak koledzy już doradzają afirmację słuchane i mówione koniecznie. Najlepiej codziennie praktykować. Musisz poświęcić na to trochę czasu aby to Ci weszło i ułożyło się w głowie. Staraj się uniezaleźnić od osób. Nie mówie, że masz zrywać kontakt z kolegami tylko szukać tych wartościowych a nie takich co Cię na piwko ciągną co weekend. Jak masz tylko takich to lepiej dla Ciebie jak będziesz sam. W szczególności uniezależnić się od kobiet żeby potem uniknąć złamanego serca, płaczu i chodzenia jak zoombie przez pół roku.
 6. @Patton Tak poza tematem... Jak tam z kaszlem? I jak wizyta u lekarza w poniedziałek przebiegła jeśli mogę spytać😊.
 7. Podczas aktywności, czy to spacer, rower, bieganie wolę się wyciszać. Nie lubię wtedy nic słuchać, rozprasza mnie to. @Patton Dowiedziała się dlaczego co raz mniej mężczyzn nie chcę się żenić.
 8. Popieram. Chętnie popisałbym i pouczył się pisowni angielskiej. Można by tworzyć wspólne lekcje w danym języku. Wymieniać się doświadczeniami z nauk albo takie raporty robić nawzajem co dziś słuchałem, czytałem i ile czasu poświęciłem na angielski danego dnia. Czy udało mi się porozmawiać z kimś angojęzycznym itd. Wspólne motywowanie się. Z biegiem czasu jakby taka opcja się sprawdziła i byłoby zainteresowanie mogłoby to się przerodzić nawet we wspólne konwersacje po angielsku na Skype.
 9. @BigDaddy Koledze chyba chodziło o to, że najszybciej się uczy języka poprzez konwersacje w danym języku. Tylko aby to realizować potrzebujemy większy zasób słów oraz podstawy gramatyki.
 10. Ja też się uczę angielskiego cały czas wiec opowiem co ja stosuję. Zacznij słuchać coś po angielsku. Najlepiej coś co Cię interesuję, ciekawi lub kursy języka angielskiego. Polecam podcasty. Zacznij czytać coś po angielsku. Tylko tak żebyś rozumiał ponad 50% tekstu. Czyli jakieś proste opowieści. Najlepiej na papierze a obok tłumaczysz sobie słowka. Abyś mógł wrócić po czasie do tekstu i przeczytać go jeszcze raz a obok miał już przetłumaczone słówka. Zacznij mówić coś po angielsku. Spróbuj na początku sam coś składać. Pojedyńcze frazy mówić na głoś, sam do siebie. Możesz wypróbować rozmowę z kompem przez program Speakingo. Tydzień za darmo jest, poziom podstawowy. Z gramatyką to różnie, każdy mówi coś innego. Lepiej od razu, inni nie. Lepiej poznać trochę słówek i dopiero zacząć grammar. Nie jestem ekspertem więć nie wiem co doradzić. Daj znać jak tam idzie nauka i od czego zacząłeś.
 11. Ja też bym proponował soczewki na poczatek. Sam też noszę soczewki czasami. Na początku się jarałem, że nie będę musiał nosić okularów i nosiłem soczewki. Ale z biegem czasu przeszło mi to, obecnie więcej czasu spędzam w okularach. Soczewki zakładam do sportu lub na jakieś ,,uroczyste okazję''. Udaj się do okulisty. Niech sprawdzi czy nie masz zespołu suchego oka i, że chcesz zacząć nosić soczewki itd. Także możesz kupić sobie soczewki jednodniowe w internecie na spróbowanie, kilka sztuk i zobaczyć jak się będziesz czuł. Tylko nie kupuj takiej samej dioptrii soczewek jaką masz wadę wzroku. A z korekcją bym poczekał. Jak wada będzie stała. Sam zamierzam zrobić zabieg, ale jeszcze jest czas.
 12. @mpawel5 Dokładnie. Ważne kryterium to stabilność wady. @mpawel5 Miałeś jednakową wadę w obu oczach jak robiłeś zabieg?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.