Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

imprudent_before_the_event

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  702
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

imprudent_before_the_event last won the day on May 28

imprudent_before_the_event had the most liked content!

Community Reputation

378 Świetna

About imprudent_before_the_event

 • Rank
  Starszy Sierżant

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja tego nie napisałem w odwołaniu do prawa Amerykańskiego. Mówię wyłącznie o Polskim. Prawo Polskie, samo w sobie, ma możliwość wyłączenia przekazywania praw autorskich przy pracy na etat. Ale trzeba to zrobić edytując umowę, bo domyślna jest taka że prawa są przekazywane. Mało kto o tym wie a jeszcze mniej korzysta. No ale jakiś promil się znajdzie. W przypadku zakładania firmy przez 2 ogarnięte osoby (a nie zatrudniania się kogoś w jakieś firmie istniejącej od lat) prawdopodobieństwo że o tym widzieli jest znacznie większe.
 2. https://kadry.infor.pl/kadry/indywidualne_prawo_pracy/odpowiedzialnosc_prawa_i_obowiazki/757262,Ochrona-praw-autorskich-pracownika.html "Zgodnie z art. 12 jeśli ustawa lub umowa o pracę nie stanowią inaczej, pracodawca, którego pracownik stworzył utwór w wyniku wykonywania obowiązków ze stosunku pracy, nabywa z chwilą przyjęcia utworu autorskie prawa majątkowe w granicach wynikających z celu umowy o pracę i zgodnego zamiaru stron." A tu nie wiemy czy stanowiły inaczej czy nie. Zatem nie jest przesądzone czy autor przekazał prawa autorskie czy nie.
 3. Dlaczego "masz nadzieję? Przecież to działało by na jego korzyść. Wcale nie. Jeżeli nie miał umów z firmą dotyczących przekazywania praw autorskich to wszelkie jego projekty są jego. Nie firmy. Wszystko zależy od tego czy w umowie o pracę było przekazywanie praw autorskich (domyślnie jest, ale ogarnięci ludzie świadomi swojego wkładu często dopisują punkt że przekazywania nie ma).
 4. Ale ja mówię o pomiarze wartości którą się potem wstawia do wzoru. Samo przeliczenie wzorem jest łatwe i dane konkretny wynik. Problem jednak że wzór potrzebuje wartości wejściowych, i to z nimi jest problem. Druga sprawa to sposób pomiaru. To że jest on konkretny i dobrze opisany nijak nie gwarantuje jego powtarzalności i dokładności pomiarów. Bo na wynik testu wpływa wiele czynników. Samopoczucie, oświetlenie stanowiska, metabolizm w danej chwili, itp. Można opisać mnóstwo szczegółów testu i zrobić to konkretnie, ale jeżeli zabraknie jakichś tam parametrów to wyniki będą pływały zależnie od tego.
 5. Jacy żebracy. Ludzie którzy mało pracują bo im nie potrzeba nadmiaru dóbr konsumpcyjnych do życia potrzeba.
 6. Może i sami się pchają. Nie o tym pisałem. Pisałem o tym że gdyby się nie pchali to też by żyli na poziomie (niezależnie od powodu pchania się lub nie pchania się). Nie. O tych co nic z systemu nie wyciągają. Nic nie dają. Ale i nic nie wyciągają.
 7. Jeszcze konsumpcjonizm pcha ludzi do pracy ponad potrzebę. Nie. Bo poza systemem. Ksiądz jest w systemie.
 8. Jak najbardziej, ale to musiała by być osoba z którą będziemy mieli wspólne zainteresowania i będziemy oboje konkretnymi ludźmi. Bo i samemu trzeba się nadawać do przyjaźnienia się. Nie tylko ta druga osoba. Stąd też trudność znajdowania przyjaźni wśród starszych. Bo oni się po prostu nie nadają do tego. A przyjaźnie jakie mają z lat młodości jadą jedynie siłą rozpędu. Zatem ich zdolność do przyjaźnienia się jest jedynie iluzjonistyczna. W zasadzie tak jest bo dzisiaj prace są prostsze. Gdyby nie socjalizm to faktycznie byśmy pracowali mniej. Zauważają to tylko nieliczni. Ci to żyją poza systemem. MGTOW lvl 5. Oni żyjąc poza systemem nie płacą wysokich podatków, i zauważają że nie muszą ciężko pracować (czyli i długo) żeby żyć na poziomie.
 9. I tylko dla 5/10 będzie tak samo. Dla 6/10, 7/10 już nie. Kobieta takie osobniki odsieje a mężczyzna nie. A Ty w co drugim poście piszesz że jest "tak samo". Nie jest tak samo. Niestety nie dlatego. Są tu na forum opisy braci którzy pracując jako barmani mieli duże powodzenie podczas pracy (klientki ich zaczepiały podczas gdy oni pracowali jako barmani). Mnie ciekawi jak wygląda sprawa w przypadku gdy spodoba mi się "mniej atrakcyjna" koleżanka. Czyli dla mnie będzie ona bardziej atrakcyjna, no ale dla innych nie. I same dziewczyny będą miały wtedy odwrotnie ustawioną hierarchię. Czy w takim wypadku wyrywając bardziej atrakcyjną społecznie koleżankę można liczyć na to że ta mniej atrakcyjna się sfochuje i będzie próbowała nawiązać kontakt?
 10. Moim zdaniem to mało bo dotyczy pomiaru wielkości niefizycznej. To nie długość, ciśnienie czy prąd które mają konkretne wzorce czy definicje oparte na jakichś innych stałych fizycznych.
 11. A co ma wspólnego bliskość z lizaniem się? Tutaj nie jest "bo tak". Autor ma powód dla którego tego nie lubi.
 12. Może i dobry na niekórych, ale łatwy do obejścia dla patologicznych zakładaczy multikont (jak Arch). Bo po prostu będą zakładali konta na zapas i używali ich dopiero po 48h. Lepsze by było automatyczne blokowanie pisania w normalnych działach do czasu dodania avatara i napisania pierwszego postu w dziale do witania się.
 13. A no widzisz. Zatem to nie wykonywane czynności, lecz toważystwo podczas wykonywania tych czynności, ma znaczenie. Czy to siedzenie pod kocem na Netflixie, czy wychodzenie w teren / na rower. Ty to odebrałaś jako nudne bo tam był splot siedzenia pod kocem + brak towarzystwa. Ale tak samo nudne mogło by być samodzielne wyjście na rower. A siedzenie pod kocem mogło by być ciekawe jak by się siedziało z 2 koleżankami. No nie?
 14. No to sama sobie zaprzeczasz. Bo skoro sugerujesz że matka jest ważniejsza, to mam rację pisząc że matka wychowuje dzieci dla siebie i dla dzieci. W takim wypadku brak wyceniania jej wkładu byłby sensowny. Bo jej wkład był w siebie i w dziecko, a nie w faceta. Zatem odejście faceta nie wpływałby na ten wkład.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.