Skocz do zawartości

ANKIETA: Na kogo oddasz swój głos w nadchodzących wyborach prezydenckich 2015?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, zachęcam gorąco do głosowania. 

Jeśli popełniłem jakiś błąd co do jakiegoś kandydata i jego partyjnego pochodzenia, proszę o kontakt na priv.

Pozycji w ankiecie jest tylko 20, więc mniej znanych kandydatów siłą rzeczy musiałem usunąć.

 

Od ewentualnych komentarzy jest tutaj miejsce:

 

http://braciasamcy.pl/index.php/topic/1501-wybory-na-prezydenta-polski/#entry20176

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezydent w Polandzie ma niewiele do powiedzenia bo praktycznie rządzi premier (a obecnie ktoś kto pociąga za jej warkoczyki).

A nowy Prezydent niech bedzie z innej opcji niż partia rządzaca. Oj będzie wesoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem tych kandydatów bezpartyjnych - głównie działacze Solidarności, absolwent KULu, facet z dredami....bez komentarza.

 

Ja pierdolę...facet z blond dredami. Prezydent poza osobowością, autorytetem i kompetencjami spełnia też funkcję reprezentatywną i wizerunkową. Pod względem wizerunku najlepiej nadają się do tego Ogórek i Jarubas. Ale tylko tyle. Kukiz byłby spoko, gdyby nie te konserwatywne poglądy. No i ludzie.....to jest muzyk, zjedzą go. Nie ma na kogo głosować, kościół trzyma się mocno. Państwo wyznaniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent....nie będę Cię oszukiwał, że od narodowej prawicy mi daleko....i od tego całego "patriotyzmu". Jeśli według Kukiza in vitro to jest zabijanie ludzi, to ja na takiego człowieka nie będę głosował. Swoje proste poglądy zawarł w swojej piosence, która często leci w radio (program 3). W części dotyczącej polityki się z nim częściowo zgadzam, ale jako całość nie jest to kandydat dla mnie.  Od socjalizmu i anarchizmu również mi daleko. Moim zdaniem i prawica i lewica mają mądre rzeczy do zaoferowania. Ale nie skrajne ugrupowania. No i ważne jest dla mnie stanowisko wobec kościoła, czyli całkowity rozdział kościoła od państwa.

 

I pisałem, że nie ma dla mnie kandydata, a byłby nim człowiek racjonalny, ateista, liberał. Polska lewica to śmiech na sali. Prawica to marionetki kościoła albo skrajni narodowcy. Najbliżej mi chyba do partii Palikota, ale już zdążyłem się na tej partii i ludziach od nich zawieść.

Mogę nawet oddać głos na tego Kukiza.....ale widać, że wszystko już jest ustawione. Śmiem twierdzić, że w tym kraju fałszowane są wybory i sondaże.

 

Telewizji nie oglądam, wyborczej nie czytam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Mi zależy na tym, by była druga tura i  nie było tam Dudy, Ogórek albo Jarubasa (Ogórek i Jarubas i tak pewnie szans nie mają, choć PSL ma silne zaplecze ludzi pracujących w komisjach ;p). Czy serio Kukiz może mieć więcej głosów niż Korwin? Czy można traktować te sondaże poważnie. Przed wyborami prezydenckimi 2005 były sondaże, które dawały 40 kilka procent Tuskowi i 20 ileś Kaczyńskiemu, też udawano, że niby jest taka przewaga. Ale czemu by specjalnie dali Kukiza na 3 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do trzech razy sztuka - najpierw miał być Kowalski, potem Kukiz, ale niech tam Korwin wprowadza monarchię :D

Mi zależy na tym, by była druga tura i nie było tam Dudy, Ogórek albo Jarubasa (Ogórek i Jarubas i tak pewnie szans nie mają, choć PSL ma silne zaplecze ludzi pracujących w komisjach ;p). Czy serio Kukiz może mieć więcej głosów niż Korwin? Czy można traktować te sondaże poważnie. Przed wyborami prezydenckimi 2005 były sondaże, które dawały 40 kilka procent Tuskowi i 20 ileś Kaczyńskiemu, też udawano, że niby jest taka przewaga. Ale czemu by specjalnie dali Kukiza na 3 miejsce.

Prawdopodobnie będzie druga tura, a w niej Duda z Komorowskim. Niestety...

Sorry Vincent, możesz połączyć te komcie? :)

Vincent: Gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.