Skocz do zawartości

Kącik podróżniczy czyli miejsca, które warto zwiedzić.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam! 

Jako, że jestem w głębi duszy podróżniczką, uwielbiam odkrywać nowe miejsca na naszym globie i się nimi zachwycać. Choć póki co niezbyt mam dużo możliwości by podróżować (przede wszystkim zaplecze finansowe) tak jednak jest to jedna z moich pasji i gdy już poczuję, że już jestem gotowa by się temu całkowicie oddać to z miłą chęcią  zacznę poolei odhaczać wszystkie miejsca na mapie jako te " odwiedzone/zobaczone" :)

Jako, że świat jest ogromny i interesujących na nim miejsc jest miliony, ciekawi mnie w jakich miejscach wy byliście i co szczególnie was zachwyciło na tyle by móc to polecić ? :) 

 

Moim największym w tym temacie celem do zrealizowania są kraje orientu tj: Japonia, Indie, Chiny i wyspy Indonezyjskie. Jak też i Stany Zjednoczone. Z krajów Europy : włochy (Toskania, Sycylia, Wenecja, Rzym), Norwegia. 

Ale szczerze? Cieszę się z każdego nowo odwiedzonego miejsca i choć dużo jeszcze nie zobaczyłam ( nie przekroczyłam jeszcze granic Europy nawet...) tak jednak apetyt mam ogromny. 

Dlatego więc stwierdziłam, że warto taki temat założyć, by sobie chociaż wspólnie pofantazjować albo też zaznaczyć kolejne na mapie miejsce, które warto zobaczyć, lub też wymienić się wrażeniami... :)

Zdjęcia mile widziane! :D 

 

Ode mnie miejsca warte zwiedzenia to:

Cambridge:

30827839be209.jpg

Najlepiej wówczas przepłynąć się gondolą, wtedy wówczas zobaczy się większą część Uniwersytetów. To wg mnie taka angielska wersja Krakowa. Typowe miasto studenckie z ponad 30 Uniwersytetami.

 

Londyn obowiąokowo na 3 dni przynajmniej. Ogromne miasto z dużą ilością miejsc do zwiedzenia tj: King's Cross, Pałac Buckingham, London Eye, Pałac Windsor i wiele wiele innych. Zdjęć brak bo mam w innym miejscu :P 

 

Amsterdam: 

amsterdam2.jpg

article0_large.jpg

 

Niemcy:

Europa Park (park rozrywki). Magiczne miejsce. Park ten stawiam obok angielskiego Alton Towers. Ktoś to lubi dreszczyk emocji i nie boi się szybkiej jazdy na rollecoasterach - gorąco polecam. Świetny pomysł na spędzenie dnia!

 

31036938_1981556211917914_45823260386037

30785005_1987650657975136_1203864214_n.j

 

Okolice Schwarzwaldu:

30850099_1987648157975386_1513850955_o.j

Widok na Baden-Baden

 

Z miejsc w Polsce w których byłam polecam Jurę krakowsko-częstochowską. Ojców

ojcow-92.jpg

i tamtejszą jaskinię Łokietka:

brama-krk.jpg 

:) Kraków to kolejne miejsce do którego chętnie wracam.

W polskich górach jestem też zakochana i mogłabym chodzić po nich godzinami. 

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Odświeżę nieco temat...

W tym roku chciałabym odwiedzić pierwszy raz Włochy. Myślę wstępnie na tydzień, może trochę dłużej). Na celowniku mam Toskanię (Florencja), Wenecję, Rzym.

Jeszcze trochę i będę planować pobyt. Nie chcę zorganizowanej wycieczki, wszystko chce sobie punkt po punkcie sama zaplanować/ zorganizować. Nocleg: jakieś airbnb, nie hotel. Mija się to  z celem, bo nie chcę bulić za miejsce gdzie będę tylko nocować dwa razy więcej. Jeść mogę na mieście albo sporządzić sobie w wynajmowanym pokoju/ domku. Loty też można tanio dostać. jedyne co to trzeba sobie ogarnąć transporty komunikacją z punktu a do b, c, d... i tak dalej. ;) 

Muszę tylko określić dokładnie co chciałabym zobaczyć i co w ogóle warto zobaczyć. 

Dowiedziałam się, że opłaca się podróżować koleją we Włoszech, dużo połączeń i dość przystępne ceny... Bus z lotniska do Wenecji kosztuje 11 euro... więc nie ma tragedii. :) 

Pociągi są w podobnych cenach jeśli chodzi o transport z większego miasta do drugiego.

 

depositphotos_64595391-stock-photo-panor

Taką panoramę miasta chcę zobaczyć m.in we Florencji... 

W Wenecji chcę przejśc się tymi wszystkimi mostkami, ciasnymi uliczkami...

Czy ktoś z forumowiczów był we Włoszech i w wyżej wymienionych miejscowościach? Co byście polecili? ;) 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie

Większością turystycznych miejscowości się zawiedziesz... Zdjęcia nie odzwierciedlają rzeczywistości. Niestety jest tam zwykle tyle ludzi, że psują cały klimat. Fajnie zobaczyć te miejsca ale nie wygląda to tak jak na zdjęciach. Idąc po starej Wenecji patrzy się głównie pod nogi, bo tyle ludzi, warto więc wynająć gondolę bądź łódź. Można też chodzić po tzw bocznych uliczkach, no ale to trzeba wiedzieć gdzie...

 

A to zdjęcie z Florencji to jakiś fotomontaż... :D

 

Dobrym przewodnikiem po Włoszech może być albo rodowity Włoch albo osoba która ogarnęła kulturę tego kraju.

Z Twoich zapatrywań i własnego doświadczenia to polecałbym Ci wynająć miejsce na bazę noclegową i z tego miejsca co dzień wyruszać na całodzienne wyprawy. Północ nieco różni się od południa więc może warto zrobić dwa oddzielne wyjazdy.

 

Na północy miejscowość Asolo... (nie mylić z butami :D ), Bassano z miejscową grappą...

 

Zresztą w ten sposób pisać i wymieniać można do momentu stworzenia nowego przewodnika... :)

 

W zasadzie każda podróż do Włoch powinna wiązać się z kulinarnymi doznaniami i doświadczeniami. :D Góry, morze, słońce to tylko dodatki... Albo na odwrót? 

 

Bierz mapę (zwykle zaczyna się od stolicy danego kraju ale różnie bywa) wybierz miejsce i zwiedzaj... :) Najlepiej jednak samochodem. :)

 

 

Edytowane przez Cortazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cortazar Autem za daleko z UK, zwłaszcza moim punto bez tempomatu. A sportowe auto niezbyt ekonomiczne na takie podróże. :P . Co innego jakbyśmy mieli przyczepę kempingową... ;) 

45 minut temu, Cortazar napisał:

zwykle zaczyna się od stolicy danego kraju ale różnie bywa)

W moim przypadku nie koniecznie. ;)  Czasem małe miejscowości potrafią bardziej zachwycić (bo nie są tak zatłoczone i więcej można zobaczyć) niż stolice. 

45 minut temu, Cortazar napisał:

 

W zasadzie każda podróż do Włoch powinna wiązać się z kulinarnymi doznaniami i doświadczeniami

Ha! Na to liczę. ;) Chcę posmakować włoskiego makaronu i wina na miejscu. ;) I najlepiej gdzieś na rynku gdzie gra miejscowy grajek melodie podobne do tych (choć nie wiem jakie jest tego prawdopodobieństwo) :

 

A jak nie to sama sobie puszczę z telefonu, albo będę nucić :D

 

Wiem, że zdjęcia nie są w stanie odwzorować tego co jest w rzeczywistości, choć sama uwielbiam je robić na dowód, że tam byłam. Chcę na własne oczy zobaczyć Duomo i panoramę tego miasta. To nie moja pierwsza planowana podróż więc wiem z czym to sie je :D Chcę na swój sposób poznać to miasto, ten kraj. Poczuć jego klimat. Postawić tam stopę i chodzić tam własnymi ścieżkami.  Błądzić też mogę - to jest część przygody! :D 

 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Cortazar napisał:

A to zdjęcie z Florencji to jakiś fotomontaż...

Ta ;)

https://www.google.pl/maps/@43.7633634,11.2639479,3a,15y,322.71h,92.63t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipNALJPnIAEj1eZAwknQOPOgAM3ZQqLvsdMyQx6I!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNALJPnIAEj1eZAwknQOPOgAM3ZQqLvsdMyQx6I%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya91.778496-ro-0-fo100!7i10240!8i5120

 

Ja tam bardzo lubię właśnie łazić bocznymi ścieżkami, zgiełk szybko znika :)

Choć oczywiście solidna orientacja się wtedy przydaje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Ancalagon napisał:

Choć oczywiście solidna orientacja się wtedy przydaje.

...Albo nawigacja w telefonie. :D 

Wg google maps dalej pięknie wygląda. Wierzę, że moimi oczami też będzie równie piękna ;)  Ba, może i piękniejsza jak dodatkowo poczuję klimat + będą podczas pobytu jakieś ciekawe akcje. (a w moim przypadku o to nie trudno :P ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To co na zdjęciach to na zdjęciach.

Odpowiednie ujęcie w odpowiedniej porze z odpowiednim światłem + nierzadko obróbka taka czy siaka.

No i człowiek jedzie zobaczyć to co na zdjęciu na własne oczy i dupa.

Nawet fotograf tego co wyszło nie widział.

 

Proponuję spacer w okularach z dobrą polaryzacją i beze.

Jest różnica :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam swoich wymarzonych miejsc, które chciałabym odwiedzić.? O moim wyborze zwykle decyduje przypadek.

Moja rozmowa na temat ostatniego wyjazdu w marcu wyglądała tak:

- To dokąd chciałabyś pojechać?

- Nie wiem, byle jak najdalej i jak najszybciej.

 

Obecnie raczej przeglądam oferty na różnych stronkach, i jak się trafi okazja, to jadę tam, gdzie jeszcze nie byłam.

Obecnie mam bilety zarezerwowane do Sardynii na październik, ze znajomymi. Na majówkę wybieram się do Paryża, ale to mój chłopak rezerwował apartament i bilety, więc przypuszczam, że więcej zapłaci, gdyż nie było to planowane z wyprzedzeniem. W Paryżu byłam już dwa razy, niemniej nie zaszkodzi 3.  ?

Zasadniczo wolę podróżować sama lub ze znajomymi, czyli z moimi koleżankami z którymi podróżuję od jakichś trzech lat, poznałam je właśnie podczas jednej z moich podróży do Florencji! Też przypadkiem trafiły na tę okazję w Internecie. Wiadomo w 4 osoby zawsze jest lepiej, nawet jeżeli chodzi o przeszukiwanie ofert, bo zwykle są dla 4 apartamenty, a dla dwóch pokoje.

Ile mi zwykle wychodzi na taki wyjazd? Nigdy nie przekroczyłam za bilety i za hotel 500 zł.  Gorzej z wydawaniem ich już tam na miejscu, chociaż też tragedii nie ma. Ceny w większości krajów do których podróżuję są niskie. Choć zawsze sprawdzam.

I zawsze gdzieś na tydzień, a pakuję się w jeden plecak! Chyba, że jadę z chłopakiem, wtedy wiadomo, że mogę sobie pozwolić na  większą walizkę.

 

 

 

 

Stronki z których korzystam: tanie loty, flyforfree, lastminuter. Polecam.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie Kiedyś pytałem znajomego rodowitego Włocha co jest warte zwiedzenia. Polecał głównie Jezioro Como, Cinque Terre, Florencje czy Wezuwiusza.

Byłem kilka razy i teraz planuję zobaczyć Sycylie z racji tego, że Sycylijczycy nie uważają się za Włochów. 

Jedzenie na mieście jest w przystępnych cenach. Kawa 1euro, pizza od 3euro do 10. Należy pamiętać, że napiwek jest wliczony do ceny końcowej czyli jak pizza kosztuje w karcie 5euro to zapłacisz 6.

Mam trochę zdjęć z Włoch mogę wrzucić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wroński Jak się ma do tego dystans i jeśli się wie z czym się je jeśli chodzi o podróże to raczej rozczarowania nie będzie. Jakoś nigdy jeszcze nie spotkałam się z rozczarowaniem jak jechałam w jakieś miejsce pierwszy raz a widziałam je wcześniej 1000 razy na zdjęciach. 

Ja jednak zmieniłam swoje plany co do Włoch i raczej wyruszymy bardziej na południe. Neapol, Wezuwiusz + Pompeje (jak starczy czasu) 

Mój chce uświadczyć trochę plaży podczas tych wakacji, więc uświadczy w Neapolu. 

W Wenecji, Florencji byłoby z tym raczej ciężko. :P 

Je sobie zwiedzimy innym razem :) 

A ja w maju wybieram się w końcu do Wrocławia (mój pierwszy raz) i w Bieszczady na weekend. Ze znajomą mamy w planach zdobyć Tarnicę i ewentualnie jeszcze Krzemień. 

Co do Wrocławia... Ktoś jest w stanie mi polecić jakieś fajne miejsca do zwiedzenia tam? 

 

@Byłybiałyrycerz 

O proszę. Jak możesz, to poproszę o fotki :) Chętnie pooglądam :D 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hippie Wrocław dla mnie: w dzień - ogród Japoński( 5zł chyba wejściówka), w każdą niedzielę wyścigi konne ( za darmo wejście ).

Po zmierzchu - Ostrów Tumski, pokaz taneczny fontanny o 22 bodajże i generalnie spacer uliczkami dookoła rynku.

Dobre jedzenie: 

Steki - Campo

Kuchnia ukraińska - Kres, niesamowity barszcz ukraiński.

Kuchnia wegetariańska - syty wilk

Słodkości - cukiernia na Oporowie bądź cukiernia Francuzka La patisierre, świetne desery, ale drogo.

Edytowane przez Byłybiałyrycerz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Byłybiałyrycerz Wow, nocą wygląda cudnie. Niestety nie będzie mi raczej dane być tam wieczorem, bo zaraz po zwiedzaniu za dnia udaję się do pobliskiego miasta odwiedzić rodzinę... :( Rynek bardzo przypomina ten w Gdańsku... (kolorystycznie) :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Byłybiałyrycerz napisał:

Byłem kilka razy i teraz planuję zobaczyć Sycylie z racji tego, że Sycylijczycy nie uważają się za Włochów. 

A gdzie dokładnie?

Nie polecam Mesyny, pierwsze wrażenie po przyjeździe do tego miasta przerażające, chyba najbrudniejsze miasto w jakim byłam.

Natomiast polecam barokowe miasteczka w Dolinie Noto. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cuba Libre Anzio / Nettuno, Aprilla, Mediolan.

CubaLibre, południowcy mają to do siebie, że to brudne kraje, także nie powinno to dziwić :). Mnie jeśli chodzi o brud i smród to przeraziła Barcelona, smród ścieków straszny.

Mimo wszystko Włochy bardzo milo wspominam, język bardzo przyjemny, kobiety piękne, pogoda słoneczna, ludzie energiczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Lazurowe Wybrzeże, najtańszy nocleg znajdziesz w Nicei, która jest piękna. Warto objechać Lazurowe dookoła czyli od Antibes do Mentony a w szczególności wstąpić do Cannes, Monaco, Ezé jest tam przepięknie i tanio. 

 

Również zachęcam do wyjazdu do Środkowej Dalmacji w Chorwacji, szczególnie Split i okolice a także Makarska itp.

 

Pięknie jest także w Ligurii we Włoszech. Genoa i Cinque Terre są wizytówką Ligurii.

 

We wrześniu lecę do Portugalii na 17 dni i mam w planie Porto, Lizbonę i okolicę tych pięknych miast, które są bardzo chwalone za ich urodę i panujący tam klimat.

Czy wiesz że Lizbona została NAJLEPSZĄ destynacją 2018 roku?!

 

Pozdrawiam!!!

Edytowane przez Lavi$h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.