Skocz do zawartości

Jedno z najlepszych ćwiczeń prozdrowotnych. WYZWANIE


Rekomendowane odpowiedzi

Bracia,  w celu zmotywowania was (no, przy okazji siebie samego) zakładam tego posta w celu promocji super, starego jak świat ćwiczenia prozdrowotnego, lecz mimo wszystko mało popularnego. Tym ćwiczeniem jest... Mostek

Chcecie mieć giętkie ciała, sprawniejszy umysł, skuteczniejszą medytację i więcej energii, zapraszam do wyzwania. Polecam aby każdy z braci, który podejmie się tego godnego wyzwania zapisał swój rekord, jaki zrobił w jednej serii.

Technika: Kładziemy się na podłodze, na plecach (ubierzcie nie śliskie buty, lub po prostu ćwiczcie boso), ręce po bokach głowy, kolna zgięte, gdzieś w okolicach 45 stopni. Podnosimy tyłek do góry, prostując ręce w łokciach i nogi w kolanach.

 

 

Kto wykonywał mostki ? Mistrzowie sztuk walk, jogini. Bracie, mostek to ćwiczenie dbające o najważniejsze mięśnie w twoim ciele. Twój mózg dzięki twojemu kręgosłupowi ma "kontakt" z twoim ciałem. Twoje ciało potrzebuje tego ćwiczenia!

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by tak napisać, że mostku nie robi się od razu? To tak, jakbyś żądał żeby każdy z miejsca zrobił salto. Ktoś Cię poczyta, i zrobi sobie krzywdę.

 

Do mostku dochodzi się bardzo powoli ciężką pracą, opisują to chociażby w książce "Skazany na trening".

  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek Kotoński bardzo dobrze pisze. W książce nawet zaleca się nie podchodzić do mostka zanim nie osiągniemy odpowiedniego poziomu w pompkach, przysiadach, czy podciąganiu. Nie wzmocnimy bioder! I nawet w tedy dopiero zaczynamy po woli! wchodzić "w robienie mostka".

 

Książkę polecam tak na marginesie. 

 

Korzystając z okazji opowiem o dwóch anegdotach opowiadanych przez mojego instruktora TaiChi 

1. Wg starej Chińskiej medycyny trzeba zrobić po każdym posiłku 100 kroków aby dożyć 99 lat. Wcale nie jest to tak mało. Ostatnio będąc na weselu chciałem zrobić 1000 (bo będę taki lepszy) i wyszedł mi naprawdę ładny kawałek spaceru

2. Co dzień na dzień dobry  należy robić tyle przysiadów ile mamy lat, aby być przez całe życie w dobrej kondycji. Warto zacząć robić to wcześnie, uświadamia nam to też upływ lat - dla mnie z tego drugiego powodu jest to ciekawe doświadczenie. POLECAM.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.