Skocz do zawartości

Warren H. Carrol - Historia Chrześcijaństwa


deleteduser10

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem o tych książkach nad wyraz pozytywne opinie, podobno autor stanął na wysokości zadania i osobiście przymierzam się do naprawdę konkretnego zakupu - całego pakietu, co trochę da po kieszeni, ale jak widzę na stronce, jest promocja wakacyjna. Wciąż się jednak zastanawiam. Ktoś może miał styczność i jest w stanie coś więcej powiedzieć?

 

http://www.wydawnictwowektory.pl/product.php?id_product=47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wpisać sobie na youtube;

"Anioł ludzkiej ewolucji" Obszerny film i ogromna ilość informacji.

Obejrzałem na razie pierwszą część. Refleksja jest taka: bycie religijnym dewotą lub zagorzałym ateistą (wynikające też z religii) to po prostu głupota i ignorancja. Prawdziwy Bóg (życie, prawda) jest poza religią, i dlatego jest tak niewygodny dla organizacji religijnych czy politycznej władzy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o tych książkach nad wyraz pozytywne opinie, podobno autor stanął na wysokości zadania i osobiście przymierzam się do naprawdę konkretnego zakupu - całego pakietu, co trochę da po kieszeni, ale jak widzę na stronce, jest promocja wakacyjna. Wciąż się jednak zastanawiam. Ktoś może miał styczność i jest w stanie coś więcej powiedzieć?

 

http://www.wydawnictwowektory.pl/product.php?id_product=47

 

Skoro poleca te knigi ksiądz profesor, to zapewne lukrowana historia :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam wpisać sobie na youtube;

"Anioł ludzkiej ewolucji" Obszerny film i ogromna ilość informacji.

Ogromna ilość bzdur. Założe się Assasyn, że nie przeczytałeś ani jednej książki postaci, ktore zostały tam wymienione. Po prostu łykasz mentalny bełkot narratora jak świętą prawdę, tylko dlatego że gada on o bogu. Zero myślenia. Żałosne.

Vincencie nie znam tych książek, to Ci nie jestem w stanie poradzić. zadam tylko, krótkie pytanie - chce Ci się? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon Twoje założenia są tyle wiarygodne co teoria ewolucji.
Dla Ciebie każdy kto myśli inaczej jest wrogiem? Wybacz, ale z Twojego postu to wywnioskowałem.
Zarzucasz mi że łykam ten bełkot, sam natomiast łyknełes inny bełkot, co widać po Twoich komentarzach.
Mało tego, probujesz narzucić ten bełkot innym...Twierdzisz że mam żałosne myslenie? Hmmm no nikt nie jest tak bystry jak Ty...
Każdy kto mysli inaczej jest moim wrogiem co? Poglądy iscie lewackie! Zastanawiam sie co lewak robi na tym forum. Vincent jestes antykomunista, zrób coś z tym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincencie nie znam tych książek, to Ci nie jestem w stanie poradzić. zadam tylko, krótkie pytanie - chce Ci się? ;)

 

Zawsze. Wiedza jak i sam proces jej zdobywania są moim nadrzędnym, życiowym priorytetem. Akurat w chrześcijaństwie, w przeciwieństwie do judaizmu jestem laikiem. Tu nie chodzi nawet o nawracanie. Tu chodzi o analizę tylko i wyłącznie pod kątem faktologicznym. Lepsze zrozumienie pewnych zjawisk, przy zachowaniu dystansu do przetrawianych treści. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leon Twoje założenia są tyle wiarygodne co teoria ewolucji.

Dla Ciebie każdy kto myśli inaczej jest wrogiem? Wybacz, ale z Twojego postu to wywnioskowałem.

Zarzucasz mi że łykam ten bełkot, sam natomiast łyknełes inny bełkot, co widać po Twoich komentarzach.

Mało tego, probujesz narzucić ten bełkot innym...Twierdzisz że mam żałosne myslenie? Hmmm no nikt nie jest tak bystry jak Ty...

Każdy kto mysli inaczej jest moim wrogiem co? Poglądy iscie lewackie! Zastanawiam sie co lewak robi na tym forum. Vincent jestes antykomunista, zrób coś z tym...

Nie twierdzę, że masz żałosne myślenie. Twierdzę, że żałosnym jest to, że nie myślisz! Dlatego Twoje wnioskowania są błędne.

Wszystkich, którzy się z Tobą nie zgadzają nazywasz lewakami. Bo masz myślenie czarno-białe, wróg-przyjaciel. Najzabawniejsze jest to, że to właśnie autor tego filmu sprzedał Ci część poglądów lewicowych, a Ty to łyknąłeś bo zaślepiło Cię gadanie o bogu.

Ten człowiek mówi o rzeczach, które są nie spójne ze sobą. W jednym filmie chwali biblie bo pomogła stworzyć deklaracje praw człowieka, a w drugim filmie już krytykuje tą deklaracje za to, że została stworzona przez spisek jezuitów. Zajebista logika.

Zawsze. Wiedza jak i sam proces jej zdobywania są moim nadrzędnym, życiowym priorytetem. Akurat w chrześcijaństwie, w przeciwieństwie do judaizmu jest laikiem. Tu nie chodzi nawet o nawracanie. Tu chodzi o analizę tylko i wyłącznie pod kątem faktologicznym. Lepsze zrozumienie pewnych zjawisk, przy zachowaniu dystansu do przetrawianych treści.

Jeśli Cię temat interesuje to jak najbardziej godne zajęcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.