Skocz do zawartości

Pot i kawa


Levis

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważyłem, ze jak pije kawe to mi jaja i dupa sie pocą nawet jak nic nie robię, bez względu czy jest ciepło czy zimno, czemu sie tak dzieje? Dodam ze często kawy nie pije, od tygodnia zacząłem bo w sumie lepszy power z rana, ma jeszcze jakieś właściwości kawa poza pobudzeniem, co moze skutkować ta potliwośćia w te miejsca? A i w sumie jakby penis sie zmniejsza/kurczy w stanie spoczynku i mniejsze jego czucie, tez chyba przez kawę. Pozdro bracia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Levis napisał:

Zauważyłem, ze jak pije kawe to mi jaja i dupa sie pocą nawet jak nic nie robię, bez względu czy jest ciepło czy zimno, czemu sie tak dzieje? Dodam ze często kawy nie pije, od tygodnia zacząłem bo w sumie lepszy power z rana, ma jeszcze jakieś właściwości kawa poza pobudzeniem, co moze skutkować ta potliwośćia w te miejsca? A i w sumie jakby penis sie zmniejsza/kurczy w stanie spoczynku i mniejsze jego czucie, tez chyba przez kawę. Pozdro braciako

Kofeina podnosi ciśnienie, a powyższe objawy mogą być spowodowane wzrostem ciśnienia. Może działa na Ciebie mocniej, albo nie jesteś przyzwyczajony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie piłeś kawy regularnie i zacząłeś pić, to organizm nie jest przyzwyczajony, co skutkuje pobudzeniem, szybszą przemianą materii, wyższym ciśnieniem, szybszym biciem serca, rozszerzeniem się naczyń krwionośnych i pęcherzyków płucnych. Lęk bierze się z wyrzutu hormonów stresu, których organizm nie nauczył się tolerować- kortyzol, adrenalina itp. Po miesiącu regularnego picia już zostanie tylko lekko lepszy humor po kawie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam wszystkim kawoszą przejście (spróbowanie) yerba mate, nie powoduje wyżej wymienionych dolegliwości i wielu innych o których się nie mówi. Jest wiele smaków, mocy tak że każdy znajdzie coś dla siebie. Odnośnie kopa po yerbie, nie jest tak gwałtowny jak po kawie, rozkręca się wolniej ale też długo dużej trzyma + więcej wartości odżywczych dla organizmu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.