Skocz do zawartości

Zgasiłem grupkę dziewczyn


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.07.2019 o 12:46, Łabędź napisał:

To co piszesz @Yolo jest logiczne i mentalnie się z tym zgadzam. Jednak człowiek jest istotą emocjonalną i nie wiem jakim hinduskim guru czy innym lamą trzeba by być żeby na poziomie emocjonalnym po takiej czy innej zaczepce nie zareagować. Co ja piszę od reakcji można się wstrzymać, chodzi mi o to żeby atak na nas nie wywołał żadnej negatywnej reakcji w psychice.

Przychodzi taki czas, że nie musisz reagować, nie masz takiej potrzeby.

Rozumiesz ludzi i wiesz że czasem robią coś, bo się boją. Bo się czują niepewnie i cholernie im zależy żeby tego nie było widać. 

 

Wiele też zależy od kontekstu.

Pokażę to nawiazując do opisanej sytuacji;

- Młody chłopak czyta książkę, jest ogarnięty i dobrze się ze sobą czuje, ale nie przerobił spraw z przeszłości, z kobietami nie idzie mu jeszcze tak, jakby sobie tego życzył choć o niebo lepiej niż kiedyś. Czasem go to frustruje.

Przechodząca obok grupa dziewczyn, jakieś głupie hasełka trochę by dowalić, trochę by zaczepić. Taki shit test na dzień dobry. Dobrze rozegrany, może przynieść cuekawą sytuację.

Chlopak reaguje przesadnie, bo docinki trafiły w czuły punkt.

Robi mini-przedstawienie, co daje mu poczucie pewności siebie. Zakłada, że pokonał przeciwnika. A mógł go 'przejąć'.

 

Ta sama sytuacja, ale chłopak jest spełniony na gruncie damsko-męskim. Nie odczuwa braków, nie ma potrzeby udowadniania czegokolwiek, jest ok.

Ktoś taki nie przerwa lektury ledwie wzruszając ramionami, ewentualnie w przypływie dobrego humoru doprowadza do konfrontacji bezpośredniej najpierw zbijając z tropu, by móc narzucić swoje reguły w rozmowie. 

 

@Łabędź, tu nie trzeba nadnaturalnych zdolności. Chodzi bardziej o naturalną pewność siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.