Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Łabędź

Starszy Użytkownik
 • Ilość treści

  457
 • Donations

  200,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

499 Świetna

O Łabędź

 • Ranga
  Starszy Kapral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

853 wyświetleń profilu
 1. Łabędź

  "Śmieciowa" woda

  @Grajek na linkach od ciebie dzbanek jak z Britty i wkład do filtra zakładanego na główne ujęcie wody w domu. Miałem takie rozwiązanie do momentu aż założyłem odwróconą osmozę. Dzbanek nawet jako tako spełnia zadanie, nalot w szklankach dużo mniejszy a i zapach chloru znika. Niestety montowanie filtra węglowego na głównym ujęciu wody według mnie mija się z celem. U mnie nic to nie dało, wydaje mi się że woda pod ciśnieniem przepływa przez niego zbyt szybko, żeby wszystko odfiltrować. Ja zakładałem z myślą że zapach chloru podczas brania prysznica zniknie, ale nie pomogło. @brat mniejszydzięki za wstawkę, nie widziałem wcześniej takiego dzbanka, zawsze to jakaś alternatywa przed założeniem osmozy.
 2. Łabędź

  Rozpinanie stanika - shittest

  Umiejętność i szybkość z jaką się to robi może świadczyć o doświadczeniu w temacie. Więc może jest to test polegający na sprawdzeniu ile przed nią staników rozpiąłeś, czy miałeś dużo partnerek przed nią i jakie masz doświadczenie, jak wiadomo trening czyni mistrza...
 3. Łabędź

  Żremy mikroplastik!!!

  Właśnie tak. Kiedyś trafiłem na artykuł w którym była mowa jak bardzo zartute mikroplastikiem są ryby, które puźniej my zjadamy. Tak na szybko znalazłem w sieci. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1664208,1,ryby-zajadaja-sie-plastikiem-jak-dzieci-hamburgerami-jakie-sa-tego-efekty.read I jeszcze drugi http://www.blog.viva.org.pl/2016/10/19/ponad-20-sprzedawanych-ryb-zawiera-toksyczny-plastik/
 4. Wiem że nie o tym tutaj mowa, ale istnieje jeszcze jeden czynnik, który sprawia że pomagamy, np. w związkach. Pomagamy z czystej miłości, sympatii do drugiej osoby, bez zwajemnych oczekiwań. Fakt że i tu znajdą się pasożyty, żeby wykorzystać sytuację, ale to zdaży się raczej tylko wtedy kiedy uczucie nie jest odwzajemnione, obustronne. Tak że trochę jak dla mnie uproszczone to co czytam. Nie znaczy że się z tym nie zgadzam. Zgadzam się, ale nie w każdym przypadku. A teraz możecie nazwać mnie białorycerzem, którym już od dawna nie jestem, ale takie są moje doświadczenia.
 5. Łabędź

  Żremy mikroplastik!!!

  Haha święta racja bracie, swojego czasu w lokalnym fish&chips jak kupowałem frytki to serwowano je w opakowaniu ze steropianu (że niby dłużej ciepłe) jak otwierałem opakowanie to część frytek (te które dotykały bezpośrednio ścianek) były zintegrowane z opakowaniem. Obłęd, i gdzie są przepisy dopuszczające coś takiego do sprzedaży w przemyśle spożywczym. @wrotycz w linkach do artykułów które podałeś jest ciekawa informacja, a mianowicie nawet gdybyśmy ze skutkiem natychmiastowym przestali wraz z pożywieniem spożywać BPA to zmiany jakie zaszły już w naszym organiźmie będą towarzyszyć nam przez najbliższe trzy pokolenia. A idąc tym torem, to Ci którzy chorują dzisiaj (chodzi o choroby związane ze złym odrzywianiem) mogą podziękować w jakiejś części swoim przodkom z ostatnich trzech pokoleń wstecz. Smutne ale kto ma/miał edukować ludzi na temat odrzywiania.
 6. W międzyczasie trafiłem na artykół w sieci przedstawiający ciekawe zestawienie danych dotyczących wydawania pozwoleń u południowych sąsiadów. Jak by ktoś chciał się zapoznać link. http://trybun.org.pl/2018/10/21/trend-wzrostu-liczby-posiadaczy-pozwolen-na-bron-w-czechach/ Jak widać po upadku komunizmu owszem nastąpił gwałtowny tręd wzrostowy, który później się unormował i jest na stałym poziomie. Eh nie wiem czego się ta nasza władza boi...
 7. Ale z Ciebie ignorant, nie chcesz to się nie zmieniaj. Wcześniejszy film NASA pokazuje jak wzrosła temperatura w ciągu 100 lat a raporty IPCC to przewidywania na przyszłość jeśli nic się nie zmieni. Jasne że się zgadzam jeśli chodzi o drzewa. A kto te drzewa ma sadzić? Bo narazie gospodarka leśna czysto rabunkowa, chodzi mi tutaj o lasy Amazonii Takie mamy czasy że narazie wszystko nastawione na robienie pieniędzy. Im kraj biedniejszy tym bardziej ma w dopie ochrone środowiska. Nie myśli o przyszłych pokoleniach, aby się nachapać teraz.
 8. O kuuuurła @AR2DI2, rozjebałeś mnie tym filmem. Nie powiem prawie mnie uświadomił. Jak by nie patrzeć coś jest ma rzeczy. A tak bardziej poważnie to naprawde macie wyjebane na losy przyszłtch pokoleń, swoich dzieci. Wolicie nic nie zmieniać bo wzrosną koszty życia a człowiek przecież jest przyzwyczajony do luksusu jaki przyniosła mu cywilizacja. A na całą resztę machacie ręką bo przecież za dziesiąt lat i tak nas tu już nie będzie... Rozumiem że są ignoranci którzy wypierają raporty IPCC, ich sprawa. Ja do takowych nie należę. Już za swojego życia i bliskiej okolicy zdążyłem zauważyć że z klimatem dzieje się coś nie tak i raportów komisi mi nie trzeba. Coraz częściej żeby pokazać synowi w zimie śnieg muszę jeździć w góry, gdzie kiedyś jak spadł w grudniu to leżał do marca. Czy przyjdzie nam jako gatunkowi wyginąć i dla czego? Kto to może wiedzieć. Lecz na chwilę obecną znając realne zagrożenia jesteśmy w stanie przedłużyć nasz pchli żywot.
 9. Zgadzam się, ale to nie zmienia faktu że człowiek w znacznej mierze dokłada sie do GW. Przynajmniej od momentu wzrostu rozwoju gospodarczego i technologii, czyli jakieś ponad 100 lat. Wykres rekonstrukcji temperatury też jest ciekawy. Odkąd jednak ludzkość dysponuje dokładną technologią jej pomiaru, możemy zauważyć naoczny i niepodważalny jej wzrost. Pozatym opieramy się na przewidywaniach/spekulacjach. Kto wie czy za 100 lat nie będzie nam zagrać coś znacznie gorszego niż GW. Jak już jesteśmy przy IPCC to tutaj kilka faktów i ostatni raport.
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.