Skocz do zawartości

Praca w wojsku?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zacząłem coraz bardziej się interesować militariami itp. W związku z tym i zastanawiam się czy nie warto by spróbować swoich sił jako żołnierz zawodowy. 

Macie jakieś doświadczenia z tym związane? Może ktoś odbywa służbę i mógłby co nie co opowiedzieć jak to wszystko wygląda od środka, kwestia zarobków również mnie interesuje, bo mówi się że na początku szeregowi żołnierze zarabiają mało, ale nikt nie podaje zarobków wraz z dodatkami, a z nimi wychodzi ponoć niezła sumka. No właśnie ponoć, dlatego chciałbym się wszystkiego dowiedzieć od osób najlepiej które w tym same siedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wolverine1993 a masz już jakieś doświadczenie w tej kwestii? Jeśli nie to zgłoś się na służbę przygotowawczą (tylko niecałe 4 miechy - możesz ogarnąć u pracodawcy na spokojnie, i jakiś tam żołd dostaniesz a praca nie ucieknie). Zobaczysz co i jak. Będzie źle to dasz sobie spokój. Będzie dobrze to będziesz dalej cisnął temat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zależy gdzie trafisz, w jakim stopniu i z kim dane Ci będzie służyć. Każda jednostka/formacja jest inna. W jednej robisz poniedziałek - piątek 7.30-15.30, ale musisz jechać dwa razy do roku na dłuższy poligon, natomiast w drugiej robisz na tygodniu i często w weekendy. Mój kolega potrafi dobić 300h w miesiącu (zaznaczam, że nadgodziny nie są płatne, a z odbieraniem ich w praktyce różnie bywa). W jednej masz problem z odebraniem urlopu, w jednej wyganiają cię na urlop, w jednej masz sporo kursów, w jednej zobaczysz jeden kurs na 10 lat.

 

 Wszystko zależy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.