Skocz do zawartości

Problem z przeglądarką.


Arox z lasu

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia,

 

mam problem z przeglądarką. Mianowicie: Gdy korzystam z internetu muszę co jakiś czas (co parę godzin) restartować komputer, by jako tako działało. W skrócie, po jakiejś  (bliżej nieokreślonej jednostce czasu) zaczyna mi "mulić". Nie znaczenia temperatura otoczenia, godziny korzystania z połączenia internetowego itd. Dzieje się to już od jakiegoś czasu i jest mocno uprzykrzające życie. Proszę o pomoc, bo nie wiem co robić.

 

Posługuje się Firefoxem z najnowszymi aktualizacjami. Windows 8 (mam łzy w oczach).

 

Nie mam najmniejszego "zmulenia" jeżeli chodzi o równoległe działanie programów np. photoshop czy Word czy Exel czy odtwarzacz muzyki i to wszystko równocześnie.

 

P.S. Proszę by w tłumaczeniu problemu i ewentualnemu rozwiązaniu traktować mnie jak upośledzonego, gdyż jestem "informatyczną nogą". :)

Edytowane przez Arox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak wygląda architektura dyskowa. Ile masz pojemności na partycji gdzie jest system i zainstalowana przeglądarka. Jak wygląda trzymanie plików tymczasowych które zaśmiecają komputer. Przy małej partycji systemowej to może być jedna z przyczyn.

 

Yyyyyy.... O czym Ty do mnie? :D A na serio, to spróbuję odpowiedzieć. Mam tylko jeden dysk "C", na którym mam zainstalowane wszystkie programy włącznie z przeglądarką.  Mam wolne 398 GB z  450 GB. Nie mam pojęcia, gdzie są zapisywane pliki tymczasowe.

 

Jaki masz dostęp do internetu.

 

Nasza krajowa neozdrada i nie mam co liczyć na lepsze. Przesył po aluminiowych przewodach. Maks prędk. to około 1,5 Mb. Ale to wykluczyłem, bo problem z przeglądarką jest niezależny od pory przeglądania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miejsca na dysku teoretycznie nie brakuje.
Chociaż nie wiem jak to wygląda obecnie w przypadku Windowsa 8 to przy starszych wersjach na takie bolączki pomagało podzielenie dysku na 2 lub więcej partycji gdzie partycja C była przeznaczona wyłącznie na system i programy a dane (dokumenty, filmy, gry, muzyka) były na osobnej partycji. Zmniejsza to również ryzyko utraty danych w przypadku wysypania się systemu czy ataku wirusa.
Takie rozwiązanie jakie masz jest niebezpieczne i nigdy bym się na nie nie zdecydował.

Przy okazji zapytam - korzystasz z jakiś programów czyszczących pliki tymczasowe i rejestr np: Adwcleaner lub CCleaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wyczyścić historię i ciasteczka (stracisz podpowiadanie  po wpisywaniu stron i na nowo będziesz musiał się zalogować)

lub użyj clenara jak radzi Brzytwa

 

https://www.piriform.com/ccleaner

 

Jeszcze pytanie czy wchodzisz od razu w Google, czy coś ci się doinstalowało do przeglądarki.

Edytowane przez atras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to miejsca na dysku teoretycznie nie brakuje.

Chociaż nie wiem jak to wygląda obecnie w przypadku Windowsa 8 to przy starszych wersjach na takie bolączki pomagało podzielenie dysku na 2 lub więcej partycji gdzie partycja C była przeznaczona wyłącznie na system i programy a dane (dokumenty, filmy, gry, muzyka) były na osobnej partycji. Zmniejsza to również ryzyko utraty danych w przypadku wysypania się systemu czy ataku wirusa.

Takie rozwiązanie jakie masz jest niebezpieczne i nigdy bym się na nie nie zdecydował.

Przy okazji zapytam - korzystasz z jakiś programów czyszczących pliki tymczasowe i rejestr np: Adwcleaner lub CCleaner?

 

W gry nie gram. Miałem przez chwilę Battlefield 4 ale szybko odinstalowałem. Jeżeli chodzi o muzykę, to trzymam ją na dysku zewnętrznym. Tak samo jeżeli chodzi o jakieś "newralgiczne" dane, to korzystam z pendrive. Komputer służy mi jedynie jako narzędzie do przetwarzania danych a nie ich gromadzenia. Tak więc, nawet jeśli wysypałby się system, to ważne z mojego punktu dane są trzymane poza systemem.

 

Nie, nie mam. Nawet nie miałem pojęcia, że istnieją. Ale dzięki za informację.

 

Spróbuj wyczyścić historię i ciasteczka (stracisz podpowiadanie  po wpisywaniu stron i na nowo będziesz musiał się zalogować)

lub użyj clenara jak radzi Brzytwa

 

https://www.piriform.com/ccleaner

 

Jeszcze pytanie czy wchodzisz od razu w Google, czy coś ci się doinstalowało do przeglądarki.

 

Czyściłem historię i ciasteczka. Wiele to nie pomogło. może na chwilunię. Użyję clenara.

 

Przy otworzeniu programu pierwszą kartę mam całkowicie czystą. Dopiero kolejne karty to wyszukiwarka google plus etykiety witryn, które głównie odwiedzam.

 

 

Menu - pomoc - pomoc programu Firefox - zakładka powolne działanie, awarie i inne błędy- przywracanie domyślnych ustawień Firefoxa - odśwież.

 

Rozwiązanie większości problemów.

 

 

Chwilowo pomogło, dziękuje. Ale nie mam pojęcia na ile to pomoże, więc zapewne przeczyszczę kompa cleanrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Cleanerze możesz jeszcze wyczyścić błędy rejestru:
Lewy pasek -> klikasz rejestr -> na dole 'skanuj by znaleźć problemy' -> na dole po prawej 'napraw zaznaczone problemy' -> kopia bezpieczeństwa (tak/nie) -> napraw.
Skan i naprawę warto powtórzyć bo usunięcie jednych błędów często powoduje powstanie kolejnych. Kroki skan->naprawa powtarzasz tak długo dopóki na liście po wykonaniu skanu będzie pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

dziękuje za rady. Działanie kompa wróciło do normy.

 

Poszedłem i drogą firefoxa jak i CCleanera. Masakra. Półtorej godziny czyścił mi się z nadpisów. Jeszcze pół godziny zajęło czyszczenie rejestrów w Cleanerze.

 

Tak to jest jak człowiek nie zna się i przez dwa lata nic nie robi w tym kierunku :(

 

Teraz to on "śmiga" w porównaniu ze stanem wcześniejszym :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ccCleaner nawet na mocno zamulonych maszynach powinien działać szybciej. Stawiam że prócz błędów masz mocno zainfekowany komputer.

 

http://www.dobreprogramy.pl/AdwCleaner,Program,Windows,38865.html

 

potem

 

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.