Skocz do zawartości

Zarost/Broda


elogejter

Rekomendowane odpowiedzi

No to teraz przyszła pora i na mój eksperyment. W ramach suplementacji postanowiłem wypróbować Bison Beard od OstroVitu. Mam nadzieję, że efekty będą równie szalone co ta nazwa.

Jest to w zasadzie mieszanka kilku składników: witamin A, E, B7, B5, cynku, krzemionki i jeszcze kilku innych rzeczy. W zasadzie nic nadzwyczajnego. Dam temu specyfikowi dwa-trzy miesiące i sprawdzę czy to coś pomoże. Zainteresowanym moim eksperymentem dodam, że moim problemem nie jest zupełny brak brody lub mało gęsta broda, po prostu przy ustach z jednej strony brakuje mi kawałka brody 😕

Rutyna związana z pielęgnacją brody, która już nieco urosła, pozostaje bez zmian czyli:

  1. Rano mycie, czekanie aż wyschnie, szczotkowanie i użycie olejku
  2. Wieczorem mycie, czekanie aż wyschnie i szczotkowanie
W dniu 18.10.2022 o 21:42, Akadyjczyk napisał:

stres, dobrze się wysypiać, podnosić ciężary, brać jakiś cynk + d3

Jeśli chodzi o takie czynności to też są one na swoim miejscu, sen 8-9h godzin na dobę, treningi kilka razy w tygodniu.

 

W dniu 18.10.2022 o 21:42, Akadyjczyk napisał:

Broda to indywidualna cecha, często dziedziczona, warunkowana poziomem testosteronu.

To jest oczywiste, ale spróbuję coś zrobić ze swoją, to już by była niesamowita złośliwość natury żeby broda rosła wszędzie gdzie powinna oprócz jednego miejsca...

 

W dniu 18.10.2022 o 22:10, Sankti Magistri napisał:

Z tego co pamiętam to na porost włosów na brodzie bardzo dobrze działa minoxidil

To jest kolejne w kolejce do wypróbowania. Środki z minoxidilem składają się w 96% z etanolu więc na pewno dla skóry długotrawałe stosowanie tego spocyfiku nie jest przyjazne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.10.2022 o 01:00, lync napisał:

A jak duże miałeś pragnienie uzyskania rezultatu?

Na początku (zanim zacząłem) duże, ale jak stosowałem to już miałem wywalone 🤭

 

W dniu 18.10.2022 o 23:25, MarkoBe napisał:

Nie każdemu broda pasuje

U mnie zdecydowanie lepiej z brodą. Ja zacząłem zapuszczać brodę zanim to stało się modne, ale wtedy z lenistwa to robiłem i tak zostało. 

W dniu 19.10.2022 o 18:01, Anasasan napisał:

Być może minimalnie jest trochę lepiej

Ja myślę że może w miejscach gdzie rosła broda to coś tam się mogło polepszyć, ale nie pokryło miejsc na których mi zależało.

W dniu 19.10.2022 o 19:44, Throgg napisał:

daj sobie z dwa-trzy miesiące na jej zapuszczanie i potem zabierz się za jej modelowanie

Dzięki cumplu za rady! Czas start!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maciej45 napisał:

i jak tam z tym Bison Beardem, działa coś?

Używam tego dopiero od tygodnia, to za krótko raczej żeby były jakieś wielkie efekty. Chcę dać Bison Beardowi czas dwóch-trzech miesięcy, to nie jest żaden magiczny eliksir tylko witaminy i minerały i takie rzeczy zazwyczaj potrzebują chwilę czasu aby dać widoczne rezultaty(o ile w ogóle dają).

 

Co do obecnych efektów, pod światło widzę pojedyncze włoski meszkowe w problematycznym miejscu(albo mi się wydaje), ale nie przekłada się to na żaden znaczący efekt wizualny. Zobaczymy czy zamienią się w normalną brodę. Pozostaje dalej dać brodzie rosnąć, może coś z tego wyjdzie.

Zwróć też uwagę, że suplementacja to tylko jeden z elementów, oprócz tego myję ją, szczotkuję i używam olejku. No i przede wszystkim dałem brodzie swobodnie rosnąć czego nigdy wcześniej nie robiłem. Więc atakuję ją od kilku stron.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.