Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Jorgen Svensson

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  328
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

425 Świetna

About Jorgen Svensson

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

725 profile views
 1. Ciężko wstawić rowerek, worek i ławkę do ćwiczeń na 8m^2 na których żyję od 5lat. Może jeszcze basen?
 2. Nie mogę zrozumieć czemu, siłownie i baseny do zamknięcia, coś z czego regularnie korzystam, a np. kościoły nie, gdzie na siłowni można spotkać większość młodych ludzi, a w kościoła większość starszych wtf? Którzy są niby w grupie ryzyka, ale na msze łażą, to już normalna beka xD Siłownie i baseny coś co wzmacnia kondycję fizyczną człowieka i w jakiś sposób hartuje zostaje zamknięte, a fast-foody mają iść pełną parą? Dość, że niby epidemia, to jeszcze epidemia grubasów będzie co da się zauważyć po pierwszym wyłączeniu wśród otaczających mnie ludzi. Trybunał stanu to najniższy wymiar kary.
 3. Lockdown nr 2, położą gospodarkę, u mnie w firmie też sytuacja staje się bardzo niepokojąca.
 4. Tak, obija mi się o uszy, że typ na nogę na ortopedię chce się przyjąć i od razu chcą go wepchnąć w grupę zainfekowanych, czyżby chodziło tylko o kasę? Jeżeli tak, to nie dziwne, że oficjalne statystyki rosą w tempie zastraszającym i jak dalej będą więcej płacić szpitalom za takich pacjentów, będzie rosnąć jeszcze szybciej.
 5. Zawsze wychodziłem z takiego założenia, aby oszczędzać i mieć coś na czarną godzinę, u mnie w domu zawsze to było promowane, samodzielność i grosz na czarną godzinę. Gdybym dzisiaj stracił pracę 20-24 miesiące przeżyję bez kiwnięcia palcem na poziomie na którym żyję obecnie przy założeniu, że ceny się utrzymają na podobnym poziomie, mimo utraty znacznej części w sumie większości gotówki na przełomie 2017/2018 roku. Poduszka daje spory komfort psychiczny. Niedawno wprowadziłem sobie również monitoring wydatków dzięki czemu wiem, kiedy, ile i na co dokładnie wydaję. Jednak najlepsza metoda to ciągle dążyć do zwiększenia zarobków. Oszczędzać w czasach prosperity na wypadek kryzysu, a nie w kryzysie jak większość.
 6. Podpierdalanie jest na porządku dziennym, mnie jak 2-3 razy nie podjebią w tygodniu to tydzień niezaliczony xD. Tak już po prostu jest, mam w to wyjebane i robię dalej swoje, a do podjebywaczy podchodzę inaczej niż do tych z którymi mi się bardzo dobrze współpracuje. Taka ciekawostka, jakiś czas temu ktoś wysłał anonimowy list z miejscowości pod miastem w którym pracuję do zarządu, że kadra zarządzająca mojego wydziału w tym m.in. ja, na niczym się nie zna, nie potrafi nic dopilnować, naużywa możliwości ustawiania ludzi nadliczbowo itp. itd. cała litania w zdecydowanej większości nie zgodna z prawdą, nie jestem w stanie udowodnić nikomu tego, ale gdybym się dowiedział w pierwszej kolejności bym takiego gościa spuścił. Tchórz pierwszej klasy, mógł przyjść i powiedzieć to w oczy, ale do tego trzeba mieć trochę jaj. Reasumując, rób swoje, ludzie to egoiści w większości skupieni na tym, żeby wyszło na ich, a Ciebie utopią przy najbliższej okazji. Strzelają z dupy jak tylko ktoś podstawi im zapałkę pod dupsko. W pracy nie ma przyjaciół, kolegów co powiesz może być użyte przeciw Tobie.
 7. Abstrahując nieco od tematu maseczek, a bardziej uogólniając sytuację to moje zdanie identyfikuje się ze zdaniem Pani z filmu wrzuconego przez brata @Egregor Zeta za dużo tu sprzeczności i niespójności w całej tej sytuacji, zero logiki i konsekwencji, można powiedzieć, że wykazała się trzeźwym umysłem i racjonalnym myśleniem. Wprowadzenie lock down'u oraz obowiązku noszenia maseczek nie zmieniło (zmniejszyło) dziennej liczby rzekomych zachorowań, śmiem wątpić w wiarygodność tych danych oraz skuteczność wykonywanych testów. Bracie @Personal Best tak jest! 🤣 Z fartem!
 8. Tak. Nic mnie jak na razie nie boli, daj Panie dobry Boże jak najdłużej. Oprócz zakwasów 😁 Tyle samo co i mnie jej zwolnienie. Ani jedno, ani drugie, ani trzecie.
 9. Elyty są wybrane ze społeczeństwa przez społeczeństwo przynajmniej w teorii, odpowiedź nasuwa się sama. Nie interesuję się zbyt polityką. Widzę, że temat idzie nie w tę stronę co powinien. Chciałem tylko uzyskać poradę/odpowiedź na zadane w pierwszym poście pytanie, a nie próbę nawracania mnie na "właściwe tory".
 10. Słowo klucz o ile jestem, co dzień mam sprawdzać? Inaczej nie ma podstaw do noszenia. Racja, chętnie bym tak zrobił, ale nie jest to takie proste w moim przypadku. Właśnie wypełniam swoją obywatelską postawę próbując sprowokować refleksję, a nie ślepe brnięcie w to co mówią "elyty". Nie neguję, że czegoś nie ma lub jest zagrożeniem dla ludzi z innymi chorobami, ale takie samo zagrożenie jest w przypadku zapalenia płuc czy innych chorób które zapewne występują nawet w większej ilości niż C-19.
 11. Chcesz to chodź nawet w łańcuchach mi to nie przeszkadza dopóki ktoś nie będzie ich chciał założyć mnie, wątpię, że długo przed covidem w okresie wzrostu zachorowań np. na grypę chodziłeś w masce chirurgicznej bo ktoś kichnął, a wydaje się tak samo groźna jak ten wirus Wracając do tematu:
 12. Tu nie chodzi o mękę tylko o zasadność wprowadzania restrykcji i o podstawy prawne do tego służące. Jak Ci każą pełzać bo wirus unosi się powyżej jednego metra to też będziesz to bezrefleksyjnie wykonywał? Czy się zastanowisz, że coś jest nie tak? @fernando pytanie można równie dobrze odwrócić, jaką masz pewność, że maska ochroni Cię przed tym czymś? Głodnemu chleb na myśli? Mam na myśli wolność wyboru, ale w granicach społecznie akceptowalnych, to chyba oczywiste, jak widać nie dla wszystkich. 😚
 13. Tu nie chodzi o mękę tylko o zasadność wprowadzania restrykcji i o podstawy prawne do tego służące. Jak Ci każą pełzać bo wirus unosi się powyżej jednego metra to też będziesz to bezrefleksyjnie wykonywał? Czy się zastanowisz, że coś jest nie tak?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.